سگ سرابی سیاه
سگ سرابی سیاه

سگ سرابی ( Sarabi ) یک از نژاد های برتر سگ در ایران می باشد که آوازه این نژاد سگ ایرانی باعث شده است که سگ سرابی در کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس نیز یافت شود.

شباهت نژاد سگ سرابی به نژاد سگ های جنگی دیگر مثل سگ پشدر و سگ کانگال باعث شده است که خیلی از افراد تازه کار نتوانند فرق بین این سگ ها را تشخیص دهند.

از عمده ترین دلایل برتری و محبوبیت این سگ در ایران قدرت و جسارت آن می باشد ، سگ سرابی با اینکه جزو برترین سگ های نگهبان می باشد ولی به خاطر بی لطفی هایی که در مورد این نژاد صورت گرفته است، سگ های سرابی بسیار کم پیدا شده اند حتی در شهر سراب که زادگاه اصلی این سگ می باشد ، سگ سرابی اصیل نسبت به گذشته بسیار کم شده است.

سر بزرگ ، پنجه های قدرتمند ، پاهای قوی و فک بزرگی که این سگ دارد ، باعث شده است که این نژاد به یکی از خطرناک ترین نژادهای سگ در ایران تبدیل شود.

 

ویدیو معرفی سگ سرابی

 ()

برای مشاهده ادامه این ویدیو به آخر همین صفحه مراجعه کنید.

 

آشنایی کامل با سگ سرابی

محبوبیت#
نامسرابی | persian mastiff
اسم های دیگرماستیف ایرانی ، شپرد ایرانی
ملیتایران
گروه بندی نژادWorking
(Gourdian Dog (UKC
اندازه خیلی بزرگ
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر12 - 15 سال
خصوصیاتآگاه
آرام
مستقل
محافظ و نگهبان
خود کنترل
حساس
ارتفاعجنس نر : 77 تا 86 سانتی متر
جنس ماده : 72 تا 77 سانتی متر
وزنجنس نر : 50 تا 66 کیلوگرم
جنس ماده : 41 تا 54 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
کرمی
خاکستری
تعداد بچه زایی5 - 10 توله سگ
قیمت4 تا 12 میلیون

دوستان عزیز اگر در اطلاعات بالا اطلاعات اشتباهی بود حتما به ما اطلاع بدین تا تصحیح کنیم.

 

سگ سرابی اصیل
سگ سرابی اصیل

 

مشخصات نژاد سگ سرابی اصیل

این سگ ایرانی به دلیل قدرت ، قدمت و فیزیک سالمی که دارد بسیار مشهور و محبوب می باشد.

مردم جهان این سگ را بانام هایی مانند ” ماستیف ایرانی ” ، ” شپرد ایرانی ” و ” سگ سرابی ” می شناسند.

مردم ایران بخصوص قسمت شمالی ، این سگ را به عنوان یک سگ نگهبان در برابر دزد ، خرس و گرگ به کار می گرفتند. و درضمن در حال حاضر نیز تعداد زیادی از افراد ایرانی از سگهای سرابی به عنوان نگهبان خانه ، باغ ، ویلا ، کارگاه و گله هایشان استفاده می کنند.

با توجه به بررسی هایی که صورت گرفته ، سگ سرابی جزو یکی از قویترین و بزرگترین نژاد های سگ در جهان می باشد.

سگ سرابی
سگ سرابی

بیشتر بخوانید » معرفی سگ دوبرمن پینچر

خصوصیات فیزیکی و جسمانی سگ سرابی

زادگاه سگ سرابی یعنی شهر سراب که در آذربایجان شرقی واقع شده است یک منطقه کوهستانی و سرد است. به همین خاطر این سگ یک نژاد قدرتمند و سرسخت می باشد.

نژاد سگ سرابی ( ماستیف ایرانی ) آمادگی کامل برای هرگونه شرایط و آب وهوایی را دارد و این حیوان یک سگ کوهستانی و جان سخت می باشد.

بهتر است بدانید که نژاد این سگ مناسب برای آب و هوای متعادل و سرد می باشد و زندگی در هوای گرم برای این سگ بزرگ ایرانی کاری سخت است.

پوست سگ همانند بسیاری از سگ های نگهبان و قدرتمند دولایه می باشد ، به گونه ای که لایه زیرین یک عایق دما در زمستان سرد و تابستان گرم می باشد و لایه بیرونی آن یک عایق مقاوم در برابر آب و برف می باشد.

بهتر است بدانید که پوست ضخیم و محکم این سگ باعث شده که در هنگام مبارزه و دفاع در مقابل حیوانات وحشی دیگر زخم های وخیمی برندارد و خون زیادی از دست ندهد.

این پوشش پوستی به سگ سرابی اجازه می دهد که در شرایط آب و هوایی متفاوت مقاوم باشد و تعادل دمایی بدن خود را حفظ کند.

ارتفاع سگ سرابی در حدود ۷۵ تا ۹۰ سانتی متر برای جنس نر و ۷۰ تا ۸۵ سانتی متر برای جنس ماده می باشد.

وزن این سگ ایرانی برای جنس نر حدود ۶۰ تا ۹۰ کیلو گرم و برای جنس ماده در حدود ۵۵ تا ۸۰ کیلوگرم می باشد.

سگ سرابی بزرگ
سگ سرابی بزرگ

بیشتر بخوانید »  معرفی سگ ژرمن شپرد

طول عمر سگ سرابی

سگ سرابی به دلیل اینکه بعد از سن بلوغ ، در طول زمان هیکل و وزن بسیار زیادی می گیرد زندگی برایش در صورت عدم تحرک بعد از مدتی سخت می شود.

توجه داشته باشید که فعالیت و تحرک از ملزومات زندگی سگ های سرابی می باشد که در صورت عدم وجود تحرک باعث خشم و سستی این سگ می شوید که بعد از مدتی این سگ ممکن است دچار افسردگی و ضعف عضلانی شود.

به توجه به سبک زندگی که این سگ ایرانی دارد طول عمری حدود ۱۲ تا ۱۷ سال دارد که نسبت به تعداد زیادی از نژاد های مختلف سگ خارجی بسیار زیاد می باشد.

 

مشخصات ظاهری سگ سرابی

به صورت کلی و با توجه به بررسی هایی که صورت گرفته است ، سگ سرابی در دو گونه پرمو و کم مو وجود دارد که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و فقط تفاوت آشکار آنها در موهای پوستی آنها می باشد.

نژاد سگ سرابی اصیل در رنگ هایی مثل خاکستری ، قهوه ای روشن ( مایل به زرد ) یا سوخته کم رنگ و حنایی وجود دارد.

این سگ اغلب چهره ای سیاه و خاکستری دارد ( به نوع و رنگبندی بدن آن بستگی دارد ) و گوش هایی خاکستری و سایه ای رنگ دارد. همچنین دارای استخوان هایی قوی و بلند با سری بزرگ و گردنی کشیده و تنومند می باشد.

بدن و سیستم فیزیکی این سگ ایرانی بسیار منظم و زیبا می باشد که به راحتی و با سرعت می تواند عکس العمل نشان دهد.

اندازه چشم های این سگ متوسط و بادامی شکل می باشد که زیبایی خاصی به سگ سرابی بخشیده است. رنگبندی چشم های این سگ ایرانی از قهوه ای پررنگ مایل به قهوه ای روشن می باشد.

ظاهر و تیپ سگ سرابی شباهت بسیار زیادی به سگ کنگال ( یک نژاد سگ بزرگ از کشور ترکیه ، سیواس ) دارد. دلیل این شباهت به علت نزدیکی منطقه سراب به سیواس ترکیه می باشد که هر دو نژاد یک نوع سگ کوهستانی هستند.

بیشتر بخوانید »  بزرگترین سگ دنیا

خصوصیات نژاد سگ سرابی

علت اینکه می گویند سگ سرابی یک سگ نگهبان ، وحشی و خطرناک است ، به دلیل این است که این سگ دارای دندان های تیز و فک بسیار قدرتمندی می باشد که در یک گاز گرفتن می تواند استخوان یک فرد را خرد کند و گوشت آن را از بدنش جدا کند.

سگ سرابی که یک نژاد از سگ های ایرانی می باشد ، دارای خصوصیات و خلقیات بسیار ارزشمندی می باشد. این سگ بسیار وفادار ، محافظه کار ، شجاع ، قدرتمند ، بااعتماد به نفس ، پرانرژی و مودب می باشد.

رفتار و عملکرد این سگ ایرانی نسبت به موقعیت و شرایط می تواند تغییر کند ، بگونه ای که این سگ در کنار مربی و صاحب خویش بسیار مودب و ساکت می باشد ولی زمانی که خطری آن و یا افراد آن خانه را تهدید کند ، سگ سرابی بسیار خشن و بی ترس در مقابل آن خطر ایستادگی می کند.

این سگ نسبت به افرادی که نمی شناسد بسیار محافظه کار رفتار می کند و ابتدا می ایستد و با بلند کردن نسبی دم ، گوش دادن و با نگاه کردن خطر را می سنجد و در صورت لزوم به آن حمله می کند.

سگ سرابی یک سگ چوپان می باشد و این سگ دوست و یار بسیار خوبی برای چوپان می باشد که هم نظم خاصی به گله می دهد که گوسفندان پراکنده حرکت نکنند و هم گوسفندان را از خطر حمله سایر حیوانات وحشی محافظت می کند.

 

خطر میکس کردن و انقراض نژاد سگ سرابی اصیل

در سال های اخیر به دلیل کم لطفی برخی از مربیان و نگهداران سگ سرابی، اقدام به میکس این سگ اصیل با سایر نژادهای سگ بزرگ و جنگی می کنند تا به خیال خود قدرت و جنگندگی آنها را افزایش دهند، در حالی که بی خبر هستند که با این کار هر دو نژاد ترکیب شده نابود شده و خصوصیات ناب نژادها تبدیل به خلق و خوی نامتعارف و همچنین مشکلات سلامتی (کج شدن استخوان ها) و همچنین از بین رفتن قدرت جنگندگی و شجاعت سگ های میکس شده می گردد.
اما متاسفانه میکس های بسیار زیاد این ماستیف ایرانی، سگ سرابی را تا مرز انقراض برده و دیگر به سختی می توان یک سگ سرابی با خون خالص و اصیل پیدا کرد.

برای خرید هر گونه از نژادهای سگ نگهبان و گارد حتما از یک فرد با تجربه کمک بخواهید تا گرفتار نژادهای میکس و بیمار نشوید.

 

معرفی و آشنایی بیشتر با نژاد سگ سرابی اصیل

 

 

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع : vetstreet

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ سرابی
موضوع مقاله
سگ سرابی
توضیحات کوتاه
سگ سرابی اصیل ایرانی که با نام ماستیف ایرانی معروف است دارای مشخصات خاصی است، ماستیف ایرانی یک سگ نگهبان جنگی و بزرگ است که آموزش و تربیت این نژاد اصیل
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

57 دیدگاه ها

 1. ممنون از هاپ میو
  من اولین باره وارد سایت شما شدم. خیلی ممنون که مقالات و مطالب بسیار مفیدی را ارائه می دید. در مورد سگ سرابی تونستم مطالب بسیار مفیدی بدست بیارم.

  • ممنون از اینکه سایت هاپ میو را پسندیدید .
   تیم هاپ میو همیشه در تلاش است که بهترین و باکیفیت ترین مطالب را در اختیار شما قرار دهد.

   • با عرض سلام و خداقوت خدمت شما
    اگه بشه مکانهایی که این نژاد رو به فروش میرسونه معرفی کنید خیلی خوب میشه.
    واقعاً حیفه به نظر من ایرانی باید غیرت داشته باشه رو جایگاه ناموسش،کشورش،محصولاتش،موجوداتش و …
    وقتی نژاد ایرانی به این قدرتمندی هست چرا باید نژادهای خارجی تو ایران بیشتر رواج پیدا کنه!؟
    این خود ماها هستیم که باعث میشیم این اتفاق بیفته.
    دم اونایی گرم که از این نژاد و تمام نژادهای ایرانی حمایت میکنند.

    • سلام آقا پرهام عزیز
     ممنون از اینکه اینقدر نسبت به سگ سرابی که یک نژاد اصیل ایرانی است تعصب داری.
     تمام تلاش ما نیز همین است که یک جرقه ای باشیم بین دوست داران این نژاد که دیگه این روند رو ادامه ندند و باعث از بین رفتن نژاد اصیل این سگ نشن.
     ما تلاشمون رو برای حمایت از تمامی سگهای نژاد ایرانی افزایش خواهیم داد و هرکسی نیز مشتاق و علاقه مند باشه رو قبول می کنیم تا در این راه کمکیار ما باشند.

    • سلام من سگ سراب یه جفت دارم ده تا توله داده عالین مخصوص واسه گله داری باهوش و تمیز گله ای نترس خیییلی راضیم ازش

 2. سلام. تصویر آخر (سگ خاکستری) نژاد کردی پشدر است . لطفا از عکس های سرابی ذات قدیم (موبلند) استفاده کنید که از گونه های دیگر اصیل است.
  متاسفانه نژاد سرابی به دلیل میکس کردن های بی رویه با نژادهای دیگر در ایران در حال انقراض است و به سختی میتوان یک سرابی اصیل پیدا کرد و این هم اشتباه طرز تفکر صاحبان آنهاست که فکر میکنند که با میکس کردن سرابی با نژادهای دیگه قدرتشون بیشتر میشه. در حالی که دقیقا برعکس است و با میکس کردن هر دو نژاد از بین میروند و خصوصیاتشان هم غیر منطقی و خارج از عرف است.

  • محسن جان عکس آخر که میگید سگ پشدر هست، دقت کنید گوش های این سگ به گوش های سگ پشدر شباهت نداره . و متاسفانه عکس های خوب و باکیفیتی از سگ های ایرانی در دست نداریم.

 3. اگه ایمیل بدید براتون عکس از سگ های اصیل میفرستم.
  ببخشید یه درخواست هم داشتم اگه صلاح دونستید به مقاله اضافه کنید.

 4. سلام خسته نباشی من ی توله دارم سرو کله بزرگی داره و دستو پاهایه کته کلفتی داره میشه قشنگ راهنماییم کنید ک از کجا بفهمم این سرابی اصیل هست یا نه ک روش سرمایه گذاری کنم ممنون میشم کمکم کنید

  • طاهر عزیز
   تشخیص سگ سرابی اصیل از سگ سرابی میکس کار آسانی نیست و برای این کار باید توله سگ شما از نزدیک قابل بررسی قرار بگیره.
   خب ما تو مقاله مشخصات کلی از سگ سرایی اصیل را قرار دادیم و بزودی قصد کامل کردن مشخصات و خصوصیات این سگ بینظیر رو داریم.
   به شما توصیه می کنیم که توله سگ خود را در شهر خودتان نزد یک فرد باتجربه و کاردان ببرید و از آن درخواست راهنمایی کنید.

   • یه مشخصه دارن ک خیلی بهش توجه نشده این که بجای دوجفت دندون بزرگ یا کلم بالا و پایین جلو فک اینا دو جفت کوتاه تر هم وسط فکشون میون دندوناشون دارن واس همینم اگ یه چیزیو بگیره تا نخواد ول شدنی نیست

    • خیلی ممنون شهرام جان دوست داریم که بیشتر ما و مخاطب های هاپ میو یی را در مورد این سگ اصیل ایرانی راهنمایی کنید
     حالا اگه ممکن باشه چندتا عکس خوب یا ویدیو با کیفیت خوب از سگاتون برامون ارسال کنید تا در سایت قرار بدیم

  • من اطلاعات زیادی در مورد سگ های سرابی ندارم ولی از اونجایی که چندین بار با مربی های سگ سرابی حرف زدم و از نزدیک سگ های سرابی رو دیدم ، فک می کنم که توله های سگ سرابی اغلب دارای رنگ تیره هستند.

  • فکشون خیلی باز میشه اگه ۱۸۰نشه خیلیم کمتر نیست بخاطر اینه که پوست بدنشون قابلیت کش اومدن داره من دارم دیدم اینو

 5. سگ سرابی یک سگ فوق العاده هستش. لطفا اطلاعات بیشتر در مورد این سگ در سایت قرار بدهید و نحوه تشخیص سرابی اصل از سرابی میکس را مشخص کنید.
  ممنون از سایت خوبتون

  • ممنون رضا جان
   بله سگ سرابی جزو سگ های برتر ایرانی است که ما تیم هاپ میو در تلاش هستیم همه ی نژادهای سگ ایرانی را در کل دنیا بخصوص مراجع انگلیسی زبان این سگ ها را معرفی کنیم. به امید روزیکه دیگه نگهدارندگان این سگ قصد میکس کردن این نژاد را با نژادهای دیگه نداشته باشند و سگ اصیل سرابی در همه ی کشورهای دنیا پرورش و نگهداری شود.

 6. سلام تشکر سایت بسیار خوبتون باعث تاسف هست که سک به این خوبی داریم ولی چقدرکم لطفی شده بهش ،لطف کنید جهت آشنا شدن مردم کشورمون با این نژاد اصیل ایرانی آشنا بشن .سپاس

  • ممنون هادی جان
   بله متاسفانه به خاطر زیاده خواهی برخی از افراد ناخواسته دارن نژاد اصیل سگ سرابی را از بین می برند.

 7. به گفته دوستمون اگه اطلاعاتی بدید که بشه میکس رو از اصیل تشخیص داد خیلی خوب میشه که دوستانی که دست اندرکارن اشتباه سرمایه گذاری نکنند.

  • متاسفانه به دلیل میکس های بی رویه و نادرست در این نژاد و بازار گرمی که داره فروشندگان این نژادها هرکدوم واسه خودشون جبهه گرفتن و ادعا میکنن که سگ سرابی اونا اصیله و فروشندگان دیگه سگهاشون میکس هست.
   تیم هاپ میو در تلاش است که بتونه اطلاعات دقیقی از این نژاد به دست بیاره تا در اختیار شما قرار بده تا ملاکی باشه برای همه خریداران و نگهداران این سگ ایرانی.

 8. من خیلی وقته دنبال یک سگ نگهبان میگردم که چند روز پیش یکی از دوستام سگ سرابی رو بهم معرفی کرد
  اومدم سایت شما خیلی به این سگ علاقه مند شدم و لی میترسم برم یه نژاد ترکیبی بهم بدن خیلی سردر نمیارم
  میشه راهنمایی کنید؟ شما خودتون نمی فروشید>

  • سلام امیز محمد عزیز
   بله سگ سرابی جزو بهترین سگهای گله و نگهبان است که می توانید خریداری کنید.
   البته توصیه می کنم که این سگ را محیط هایی که رفت و آمد یا بچه زیاده اصلا نگهداری نکنید چون در صورت عدم آموزش کافی احتمال خطرناک بودنش نیز است.
   در مورد اصیل بودن این سگ توصیه می کنم که حتما از یک فرد با تجربه که بتونه سگ رو از نزدیک ببینه مشاوره بگیرید تا دچار انتخاب اشتباه نشوید.

  • سلام آریا جان
   خیلی خوشحالمون کردی که نظرتو در مورد هاپ میو گفتی
   ما با این حرفهای شما انرژی میگیریم

 9. لطفا جواب دهید.من یه سرابی دارم وقتی کسی تو باغ ما میاد وبامن کسی حرف میزنه سگم به طرفش دندون میریزه بیرون و پارس می کنه اگه زنجیرش رو باز کنم ببخشیدا انگار می خواد یارورو جرش بده! آیا درمانی داره؟

  • سلام دوست عزیز
   سگ سرابی در اصل روحیه نگهبانی و جنگجویی دارد، و تمامی سگ های نگهبان این خصوصیات رو دارند.
   البته به نکاتی که به شما میگم حتما توجه کنید.
   قلاده سگتون رو زیاد محکم نبندین که اذیتش کنه
   سعی کنید به سگتون محبت کنید (در آغوش بگیرین و بهش محبت کنید)
   هر از گاهی زمانیکه مطمئن شدین میتونین مواظبش باشید با خودتون به گردش ببرید.
   سگ های سرابی سگهای باهوشی هستن در صورت داشتن وقت سعی کنید دستوراتی بهش آموزش بدین
   هیچ وقت سعی نکنید که سگتون رو ببرین به این میادینی که سگها رو به جون هم میندازن.
   اگه شما رابطتونو باهاش خوب کنید خیلی میتونید رو رفتارش تاثیر بگذارید

   • ازتون خیلی ممنونم🙏🙏 …ولی من که محبت بهش می کنم ولی اهمیت خیلی بیشتری از دفعه قبل بهش خواهم داد.ولی سگم خیلی علاقه داره ازمن دفاع کنه.
    ولی خیلی علاقه داره ازمن دفاع کنه وفتی باهاش میرم پیاده روی کسی از جلوم ردشه میاد جلوی پاهام ومن پوشش می ده..ایا
    این چیز عادی هس یانه؟

    • بله حالت تدافعی برای سگ سرابی کاملا عادی هست.
     ولی حتما جوری سگتون رو آموزش بدین که سگتون بفهمه باید از دستورات شما پیروی کند نه اینکه شما از کارهای اون پیروی کنید.

 10. سلام به شما وسایت خوبتون….ایا سگ سرابی ،.با تربیت صاحبش می تواند دست بدهد، یا بشیند، یا با اشاره کردن کسی رابگیرد ؟؟؟؟ایا همچین هوشی دارد؟چون من سرابی دوست دارم می خوام غیراز نگهبانی یه هنری بلد باشه

  • سلام سامان جان
   سگ سرابی اصیل یک سگ نگهبان باهوش و زرنگ هست ولی من تا حالا ندیدم که یک سگ سرابی به گونه ای آموزش ببیند که دست بدهد و…
   ولی من مطمئن هستم که اگه شما تو آموزشتون مسمتر عمل کنید و اصول آموزشی را درست ایفا کنید میتونید کارهایی بسیار زیبایی با سگ سرابی انجام بدین.
   ولی در اصل شما نیز باید وظیفه اصیلی سگ سرابی رو بدونید که یک سگ گارد و محافظ است اگر شما بخواهید به این سگ آموزش های زیادی بدین و طوری باشه که دست بده و اینور اون ور بپره ، در این حالت شما از قدرت نگهبانی و جنگندگی این سگ کاهش میدین.
   ابتدا برای خودتون مشخص کنید که این سگ رو برای چه کاری لازم دارین سپس با توجه به نیازتون سگ خریداری کنید.

   • اقای میلاد خیلی ممنون بابت اطلاع خوبتون🙏.به نظرتون وقتی شب با سگ سرابی برویم قدم بزنیم آیا امنیت کافی با این نژاد سگ خوب، فراهم می شود؟(قابلیت محافظت)منظورم این است که اگر کسی به هم حمله کنه سگ می ایسته و هیچ کاری انجام نمیده یا از من دفاع می کنه؟

    • سلام سامان جان
     سگ سرابی یک نژاد گارد و محافظ هستش
     این سگ در هرحالی که بتونه از شما محافظت میکنه.
     شما می توانید محافظت سگتون را در روز با یک نمایش الکی تست کنید و از قدرت دفاعی سگتون مطمئن شوید.
     البته مسایل امنیتی را حتما رعایت کنید

 11. خوب و عالی اما ی نکته رو باید عرض کنم اون دوتا سگی که عکسشون رو اول مطلب ضمیمه کردین قدرجونی (قهدریجانی) هستن دوست عزیز و فیلمی که ضمیمه کردین ی سرابی درصد بالاس اما تقریبا ۲۰درصدش پژدره… اسم اون سگ اراز یا همون کفلی حاج رضاس که الان متعلق به مجموعه سراب داگ کنل هستش اگر سگ سرابی اصیل میخوای ببینی عکس پلنگ یحیی یا دودی نادر یا قره حاج رضا حدبی و سرخ اسرافیل و بگرد و پیدا کن تا متوجه بشی عکس و فیلمی که زحمت کشیدین و گذاشتین متاسفانه سرابی خالص نیست… اگر از سگهای امروزی هم میخوای ببینی بوکسر اقا جلال، هوزی اردبیل، توپی رازلیق، پلنگ مسعود و رو ببین

  • سلام حامد جان
   خیلی ممنون که ما را راهنمایی می کنید معلومه که اطلاعات زیادی در مورد نژاد سگ سرابی دارید
   من سگهایی رو که گفتین نمی شناسم خوشحال میشیم این عکس هارو به ما ارسال کنید.
   و اینکه در مورد این نژاد سگ اگر جملاتی هست که میتونه برای مخاطبامون مفید باشه با مادر میون بگذارید تا به تمام عاشقان سگ سرابی در میان بگذاریم.
   و اطلاعات جامع تری از این نژاد داشته باشیم.

 12. راستی عکسای بعدی هم یکیش توله ساری ار نسل برقی اوغانه ک از طرف پدری پژدری به نام گوردگولاخ یکی از اولین وارداتهای ایرانه و از مادری میکس سراب گریتدینه و اون سگ دودی هم کلا پژدره و اگر اشتباه نکنم اسمش کاپره و اسم پدرش کاپور بود که با مادره خودش جفت خورد و کاپر و داد فقط همون بز پوستی که دوتا هستن تو عکس سرابیه و اسمشم‌ سلطانه و در اخر اگر جسارتی کردم منو عفو بفرمایید صرفا جهت اطلاع عرض کردم

 13. سلام.ممنون از مطالب.من یک سگ سرابی یک ساله دارم در طول این مدت هر هفته با سگم به مدت سه چهار ساعت به کوه وپیاده روی می رفتیم ولی این اواخر به دلیل مشغله زیاد کاری موفق نشدم به پیاده روی برم امروز متوجه شدم که دست سگم درد می کنه ایا ممکنه که یک جا نشینی یک ماه اخیر باعث این شده یا مشکل دیگه ایی داره.

  • سلام مهران جان
   حالا اینکه من از دور علت درد دست سگتون رو بگم کار چندان معقولانه ای نیست چون ممکنه دلایل متفاوتی داشته باشه.
   ولی بعید میدونم که کم تحرکی یک ماهه باعث چنین اتفاقی شده باشد.
   دلایل مختلفی همچون ارتروز مفصلی یا اصلا له شدگی و… میتونه باعث درد دست سگ شما باشه
   توصیه می کنم از یک دامپزشک یا یک فرد با تجربه مشورت بگیرید

 14. سلام .من عاشق این دوست واقعی یعنی سگ سراب هستم.وظیفم میدونم که نکاتی رو در حمایت از این نژاد بگم.من خودم یک سگ سراب واسه ویلان گرفتم.از سن ۲ ماهگی پیش خودم بو د و مربی هم واسش گرفتم .بر خلاف تفکر بعضی افراد این سگ فوق العاده باهوشه به شرطی که درست باهاش رفتار بشه.الان سگ من ۱ سالشه و تبدیل به یک بادیگارد و گارد به تمام معنا شده .یعنی به طور کامل من رو به عنوان آلفا پذیرفته و کاملا هوشمندانه عمل میکنه.به همه دوستانی که تصمیم به گرفتن یه سگ دارن دوستانه پیشنهاد میکنم اگر واسه نمایش سگ نمیخوان و یک سگ واقعی میخوام فقط به سراب فکر کنن.ولی روش تربیت و تفتیش خیلی مهمه که من ایمیل خودم رو دادم و حاضر به راهنمایی هستم.

   • سلام شهلا خانم
    فعلا تنها راه اینکه بتونیم بهتون کمک کنیم همین مقالات و بخش کامنت ها است.
    ان شاالله در حال آمادگی برای بزرگ کردن سایت و خدمات بیشتری هستیم

  • سلام شهروز جان ایمیلت رو من چجوری میتونم داشته باشم میخوام از تجربیاتت استفاده کنم.دوستدارشما جعفر

 15. سلام .فقط میخوام بگم این سگ فوق العااااادس.دوستانه به هرکسی که دنبال یه سگ گارد واقعی میگرده پیشنهاد میکنم فقط به سراب فکر کنه .البته آموزش مناسب و تغذیه درست میخواد چون علی رغم چهرش خیلی احساسیه

 16. سلام به دوستان سگ سرابی رو خود خارجیا از لحاظ قد در لیست شماره یک جهان قرار داره .تو سایت های خارجی هم دنبال سگ بزرگ نگهبان بگردین بزرگترینش همین سرابیه که البته اروپایی ها بیشتر کانگال ترکیه رو میشناسن در صورتی سگ سرابی درشت تر از کانگال و قویتره .ولی متاسفانه ما ایرانی ها قدر این نژاد ناب و اصیل رو نمیدونم و به راحتی خلوص نژادش رو از بین میبریم شاید روزی برسه از این نژاد اسمش بمونه .ولی انشاا… نباید بذاریم همچین روزی برسه .اینو واقعا میگم سگ سرابی سگ رتبه یک جهانه نه بخاطر اینکه بخوام طرفداریش بکنم نه واقعا خودشو با مقاومت زیاد و قدرت و اندازه ثابت کرده

  • سلام محمد جان متاسفانه به دلایل مختلف تو این زمینه منم اطلاعات کافی ندارم و مکان مطمئنی را برای خرید نژاد اصیل سرابی نمی تونم معرفی کنم.

  • سلام دوست عزیز
   در مورد مقایسه نژآدهای سگ قدرجونی و سگ سرابی باید بگم که ما اطلاعات کافی در مورد نژاد سگ قدرجونی نداریم
   اگر منبع مورد اعتمادی می شناسید به ما هم معرفی کنید

 17. سرابی نژاد اصیل افغانیه درسته افغانستان جزو ایران بوده ولی ایران ۷ سال دست افغانیا بوده

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید