سگ پامرانین
سگ پامرانین

سگ پامرانین ( pomeranian ) یکی از کوچکترین نژادهای سگ خانگی است. این سگ خانگی دارای نژادهای مختلفی می باشد که این نژاد ها بخاطر شباهتی که به دیگر حیوانات دارند اسم های آن حیوانات را به عنوان پسوند بعد اسم خود گرفته اند.

یک نوع از این نژاد به خاطر شباهت زیادی که از لحاظ ظاهری به روباه دارد اسم “سگ پامرانین روباهی” را به خود گرفته است و نوع دیگر این سگ کوچولو به خاطر شباهت زیاد به خرس ها اسم “سگ پامرانین خرسی” را گرفته است.

پامرانین از نژاد سگ های عروسکی ( Toy ) می باشد که وزن و جثه بسیار کوچکی دارد. که شما می توانید این سگ را به راحتی در بغل بگیرید و با خود به بیرون ببرید.

نژاد سگ پامرانین برگرفته از کشور آلمان و لهستان می باشد که اسم خود را از منطقه ای در کشور آلمان با نام پامرینا (Pomerania) گرفته است.

قبل از خرید این سگ بهتر است بدانید که این سگ همانند سگ هاسکی سیبرین و دیگر سگ های مناطق سردسیر مخصوص آب و هوای معتدله و تاحدودی سرد می باشد و این سگ رابطه خوبی با گرمای زیاد ندارد و باعث اختلال در عملکرد بدن این سگ خانگی می شود.

اطلاعات و مشخصات نژاد سگ پامرانین

محبوبیت#22 : 2017
#22 : 2016
#21 : 2015
نامپامرانین | Pomeranian
اسم های دیگرPom, Pom Pom, Deutsche Spitze, Zwergspitz, Spitz Nain, Spitz Enano, Zwers
ملیتآلمان
لهستان
گروه بندی نژاد(1888:Toy (AKC
(Companion Breeds (UKC
اندازه کوچک
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر12 - 16 سال
خصوصیاتفعال
مهربان
باهوش
انرژی بخش
بازیگوش
دوستانه
ارتفاعمیانگین ارتفاع : 18 تا 30 سانتی متر
وزنمیانگین وزن : 1 تا 3 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
سیاه و قهوهای مایل به
آبی
زرد
رنگ قهوه ای
خاکستری
نارنجی
سرخ
سفید
تعداد بچه زایی2 - 5 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 600$ - 800$ دلار

شاید علاقه مند باشید  » معرفی و مشخصات سگ پاپیلون

خصوصیات سگ پامرانین خرسی و روباهی

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
سگ پامرانین برای آپارتمان مناسب است، این سگ در داخل خانه بسیار فعال و بازیگوش است و نیاز به حیاط ندارد.
توجه داشته باشید که این نژاد تحمل به گرما زیاد را ندارد.
پپارس کردن
تعداد پارس کردن
زیاد
دوستی با گربه
دوستی با بچه
این سگ رابطه خوبی با بچه ها ندارد و برای خانه هایی که دارای بچه کم سن و سال هستند مناسب نمی باشد.
اگر شما توله سگ پامرانین را خریداری کرده یاشید می توانید توله اش را کنار بچه ها و دیگر حیوانات خانگی قرار دهید و اجازه دهید که با آنها بازی کند، با این روش می توانید که سگ خانگی مهربانی داشته باشید.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
سگ پامرانین یک سگ اکتیو و فعال است که باید حتما طی روز بتواند انرژی اضافی خود را تخله کند. پیاده روی و بازی کردن برای این سگ خانگی کوچک می تواند بسیار مناسب باشد.
نیاز به مراقبت
نیاز به مراقبت متوسط دارد ، برای اینکه شما بتوانید پوست و موی این سگ را تمیز و زیبا نگه دارید باید طی روز برای آن وقت صرف کنید.
مشکلات سلامتی
هوش و وزیرکی
رتبه بندی : 23#
بازیگوشی
ریزش مو
ریزش مو متوسط دارد، انتظار ریزش مو مداوم را از این نژاد سگ خانگی داشته باشید. شما با شانه زدن می توانید ریزش مو آن را به حداقل برسانید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
آموزش و تربیت آسان، پامرانین یک سگ کوچک باهوش است که شما به راحتی می توانید این سگ را تربیت کنید.
بهترین زمان برای تربیت هر حیوانی زمان کودکی و قبل از بلوغ آن است.
همچنین پامرانین ها باید آموزش ببینند که جلوی پای صاحب خویش حرکت نکنند زیرا احتمال آسیب دیدن دارند.
قابلیت سگ تماشاچی

 

فیلم سگ پامرانین خرسی

تاریخچه سگ پامرانین

نژاد پامرانین از سگ ‌های سورتمه نواحی ایسلند ، آلمان و لهستان مشتق شده ‌است، البته نام این نژاد از منطقه پامرانیا گرفته گشته است.

در منطقه پومرانی از نژادهای قدیمی اشپیتزها از کشورهای دوردست شمالی پرورش داده شدند.

نزدیکترین خویشاوند وابسته پامرانین  Norwegian Elkhound  ، Schipperke ، سگ اشپیتز ، سگ اسکیمو آمریکایی ، سگ ساموید و دیگر اعضای اشپیتزها هستند.

سگ پامرانین خرسی
سگ پامرانین خرسی

خصوصیات ظاهری سگ پامرانین

پامرانین ها سگ هایی کوچک، و سگ های پشمالو هستند با سرهای کوه شکل و گوش های کوچک.

شکل سر و پوزه آنها، همراه با باقی اجزا بدنشان به شباهت شان به روباه ها می فزاید. جمجمه شان  کمی گردی دارد، چشم ها بادامی شکل، عنبیه چشم شان تیره رنگ، اما  در مرکز روشن است.

ابرو هایشان نیز تیره است و بینی سیاه و تاریک شکل دارند .رنگ بینی در این نژاد با رنگ پوشش برابری میکند. گوش راست این سگ نسبت به گوش چپ شان بالاتر در سر قرار دارد بر روی سر بالا میرود.

پوشش قوی و وسیع ، ضخیم و زبر در زمان لمس، پوشش زیرین در پامرانین ها در قسمت سینه و گردن از بین میرود. دم یکی از ویژگی های متمایز پامرانین است، زیرا دم پامرانین ها بسیار پر پشت بوده و از جنس و رنگ پوشش شان و یا گاهی تیره تر یا روشن تر است یکی از مهم ترین دلایل شباهت پامرانین به روباه ها همین شکل و نوع دم در آن هاست .

پامرانین ها در هر رنگی دیده می شوند، اما رایج ترین رنگ ها در این نژاد  قرمز، نارنجی، سفید یا کرم، آبی، قهوه ای یا سیاه است. گاهی اوقات پوشش خاکستری در سطح بدن پامرانین ها دیده می شود که در زیر آن یک پوشش دیگر باریک قهوه ای و یا قهوه ای مایل به زرد دیده می شود.

سگ پامرانین روباهی
سگ پامرانین روباهی

شاید علاقه مند باشید  » معرفی سگ مالتیز

خلق و خوی سگ پامرانین

این سگ بسیار باهوش، زیرک، سرزنده، مشتاق برای آموختن، بسیار باوفا و شجاع می باشد. با سایر سگ ها و حیوانات به خوبی کنار می آید. اما بعضی از پامرانین ها شهامتی فراتر از جثه و توان خود دارند که باعث حمله آنها به سایر سگ ها می شود. صدای بلند آنها می تواند شما را نسبت به اتفاقات مختلف آگاه سازد.

 • اگر می خواهید نسبت به هر موضوعی واکنش نشان ندهد باید از سنین کم مورد آموزش هایی جدی قرار گیرد. نگهداری سگ های پامرانین بامزه کوچک برای کودکان پیشنهاد نمی شود. خلق و خوی پامرانین به چند فاکتور از جمله :
 • وراثت
 • تربیت
 • ساختار بدن
 • اجتماعی شدن

بستگی دارد.

نژاد سگ پامرانین بسیار جدی و کنجکاو هستند و دوست دارند با مردم ارتباط برقرار کنند که باعث می شود وقتی بزرگ شدند پرخاشگر و یا گوشه گیر نباشند.

مانند همه سگ ها آنها هم ها نیاز دارند تا زودتر و قبل از بلوغ اجتماعی شوند. باید زمانی که سن کمی دارند آن ها را در معرض تعداد زیادی، نشانه ها و آزمایشات مختلف قرار دهید تا نسبت به موضوعات عادی روزمره عادت کند.

سگ پامرانین پاندا و روباهی
سگ پامرانین پاندا و روباهی

شاید علاقه مند باشید »  معرفی سگ شیتزو

بیماری ها و سلامت سگ پامرانین

سگ های پامرانین دارای پوشش کلفت و ضخیم هستند و نیاز است که حداقل هفته ای یکبار با شامپوی مخصوص سگ شست و شو داده شوند. حداقل سه بار در هفته سگ را با استفاده از برس های سوزنی شانه کنید. همچنین مسواک زدن برای سلامت دندان ها و جلوگیری از بوی بد دهان ضروری است .

بدلیل کوچک و ضعیف بودن، مستعد آسیب پذیری هستند و این یعنی خوابیدن سگ در تخت شما ممنوع، چون ممکن است در خواب به آن آسیب برسانید.

برای سگ های پامرانین خود جای خواب نرم و مناسب تهیه کنید و او را برای خوابیدن در آن آموزش دهید.

 

غذای سگ پامرانین

بهترین غذا برای این سگ ها غذاهای خشک مخصوص است، زیرا دندان و لثه های سگ را سالم نگه می دارند و تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز حیوان را دارا می باشند.

با توجه به اینکه حساسیت غذایی در پامرانین ها نسبتا شایع است, شما باید غذاهای مختلف با طمع های متفاوت برای سگ خود تهیه کنید. اگر نشانه هایی از حساسیت غذایی در سگ خود مشاهده کردید به دامپزشک مراجعه کنید و غذای حیوان را تعویض نمایید.

مقدار روزانه ی پیشنهادی: یک چهارم تا نصف لیوان از غذای خشک با کیفیت که در دو نوبت سرو شود. توجه داشته باشید که مقدار تغذیه ی سگ به اندازه، سن ، ساختار بدن، سوخت و ساز و به میزان فعالیت آن بستگی دارد.

قابل ذکر است، سگی که فعالیت هایش زیاد است بیشتر از یک سگ تنبل به غذا نیاز دارد. کیفیت غذا هم خیلی تاثیر گذار است و هر چه کیفیت بهتر باشد، سگ بیشتر و بهتر تغذیه می شود.

سگ پامرانین روباهی
سگ پامرانین روباهی

شاید علاقه مند باشید » سگ داشهوند( سگ سوسیسی)

بیماری های سگ پامرانین

پامرانین ها نیاز به مراقبت های پزشکی خاصی دارند. برای اینکه از سلامت سگ خود اطمینان حاصل کنید لازم است هر از مدتی یک بار برای انجام آزمایشات و معاینه دقیق، حیوان خود را به کلینیک دامپزشکی ببرید.

 • آلرژی

برخی از این سگ‌ها به برخی آلرژن ها و مواد غذایی آلرژی دارند. اگر سگ شما پنجه‌های خود را لیس می‌زند و صورت خود را می‌خاراند احتمال دارد که به چیزی آلرژی داشته باشد و شما باید او را برای بررسی آلرژی نزد دامپزشک ببرید.

 • بیماری صرع

بعضی از سگ‌های نژاد پامرانین صرع (Epilepsy) و تشنج نشان می‌دهند که در این صورت حتماً باید زیر نظر دامپزشک باشند.

 • بیماری‌های چشمی

این نژاد به مشکلات چشمی متعددی از جمله کدورت قرنیه، خشکی چشم، مشکلات مجاری اشکی می‌باشد. این مشکلات در سگ‌های بالغ می‌تواند باعث کوری حیوان نیز بشوند. اگر قرمزی، زخم و یا ریزش اشک شدید در حیوان مشاهده کردید حتماً او را نزد یک دامپزشک ببرید.

 • دیسپلازی مفصل ران

این مشکل معمولاً در نژاد پامرانین دیده می‌شود. عوامل مختلفی در بروز این مشکل دخیل‌اند که شامل عوامل ژنتیکی، تغذیه و عوامل محیطی می‌باشند.

سگ‌هایی که دچار دیسپلازی مفصل ران هستند می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند و نیاز به درمان ندارند ولی در نژادهای بزرگ‌تر نیاز به جراحی می‌باشد.

 • بیماری لگ پرتس

این بیماری نیز مفصل ران را درگیر می‌کند. بیشتر نژادهای عروسکی مستعد این بیماری هستند و وقتی سگ نژاد Pomeranian به این بیماری مبتلا می‌شود، جریان خون به سر استخوان ران کاهش می‌یابد و سر بزرگ ران که درگیر با مفصل ران می‌باشد از بین می‌رود.

معمولاً اولین علامت این بیماری در سن ۴ تا ۶ ماهگی دیده می‌شود. اولین علامت این بیماری لنگش و تحلیل عضلات پا می‌باشد.

دامپزشک با انجام عمل جراحی سر استخوان ران را جدا می‌کند. بافت ایجاد شده بعد از جراحی مفصل کاذب ایجاد کرده و درد حیوان از بین می‌رود.

 • دررفتگی کشکک زانو

دررفتگی کشکک یکی از مشکلات شایع بین نژاد سگ پامرانین می‌باشد. در این حالت کشکک از جای خود خارج شده و بیرون از زانو قرار می‌گیرد و باعث درد در حیوان می‌شود. بیشتر سگ‌ها می‌تواند با همین وضع زندگی کنند ولی اگر لیگامنت هاب کشکک پاره شده باشد باید حتماً جراحی شده و در جای خود ثابت شود.

 • کلاپس نای

در این حالت نای روی هم کلاپس می‌شود و روی‌ هم می‌افتد و تنفس حیوان سخت می‌شود.

علامت کلاپس نای به صورت سرفه‌ های سخت که شبیه صدای غاز می‌باشد می‌باشد. از آنجایی که این مشکل می‌تواند در اثر کشیدن قلاده در هنگام راه رفتن سگ ایجاد شود بهتر است به او یاد دهید که بدون قلاده در کنار شما راه رود و یا به جای قلاده از هارنس استفاده شود. این مشکل با جراحی قابل درمان است.

 • مشکلات دندانی

نژاد پامرانین ها به بیماری دندانی و لثه و از دست دادن زود هنگام دندان مستعد می‌باشد .

 

نکاتی ارزشمند در مورد نگهداری سگ پامرانین

پامرانین ها معمولا نسبت به غریبه ها موضع گیری کرده کلی پارس می کنند.

دما و رطوبت بالا ممکن است باعث گرمازدگی و احتمالا تشنج گرمایی بشود، لذا حتما آب و محیط خنک در اختیار آنها قرار بدهید.

برای مشاهده تصاویر بیشتر از این نژاد می توانید روی کلمه عکس کلیک کنید.

 

برای دانلود کتاب تربیت توله سگ (بخش اول) و استاد شدن در تربیت توله سگ حتما این کتاب را مطالعه کنید. برای دانلود و مطالعه کتاب متن رنگی بالا کلیک کنید.

 

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع :  Akc

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ پامرانین
موضوع مقاله
سگ پامرانین
توضیحات کوتاه
آموزش و تربیت سگ پامرانین روباهی و خرسی کاری بسیار آسان و راحت است زیرا این سگ خانگی کوچک بسیار فعال و دوست داشتنی است. قیمت سگ پامرانین ارزان نیست.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

76 دیدگاه ها

 1. رو دسته این سگ نیومده عشقه عشق سگ اشرافی خوشگل با نمک جیگر و خوشرنگ هستن بازیگوشم که هست هرموقع ما اینو دیدیم داشته پارس میکرده او میپریده بالا پاین خیلیم باهوشه سریعم هرچی بش بگی در حد هوش ژرمن ها یاد میگیرن جوری که میتونه در عرض زمان خیلی کمی یاد بگیره که مثلا توپ میندازی بره بیاره از تو حلقه بپره فلان فلان اشرافیم واس این گفتم که سگ اصیل پادشاه ها المانن همع

  • سلام علیرضا جان
   بله سگ پامرانین، سگ بسیار پرطرفدار و محبوبی هستش.
   خصوصیات اخلاقی و ظاهری این سگ باعث این محبوبیت خاصش است.
   البته من میتونم سگ شیتزو که اینم جزو سگهای عروسکی کوچک و بامزه هستش رو معرفی کنم
   https://hopmeow.ir/shih-tzu-dog/

   و سگ اشپیتز نیز که شباهت بسیار زیادی به سگ پامرانین دارد (میشه گفت که یکم از پامنین بزرگتره)
   https://hopmeow.ir/german-spitz/

   • من مي خوام يه توله پامر بخرم مي خواستم بدونم اگه از صبح كه بيدار ميشه تا يك يا دو بعد از ظهر تنها باشه دچار اضطراب جدايي نميشه؟؟؟

    • سلام دوست عزیز
     حالا تنها موندن این سگ در ساعت های ابتدایی روز میتونه بهش ضربه روحی و شخصیتی بزنه و دچار جدایی بشه.
     من ثوصیه میکنم که اگر امکانش هست سعی کنین از یکی از خویشاوندان خویش کمک بخوایید تا در ساعاتی که شما نیستید یکی دوبار به سگتون سر بزنند و با اون بازی کنند.
     یا اینکه میتونید سگتون رو در یکی از پارک های سگ قرار بدین و بعد خروج از کار اون رو از اونجادریافت کنید.

    • من یک سگ ۶ ماهه پارمرانین دارم که ساعات زیادی در طول روز تنهاست و هیچ مشکلی نداره و بسیار سگ آراممی هست
     ولی مجبور به فروش آن هستیم
     چنانچه خریدار آن هستید با ایمیل زیر در تماس باشید [email protected]

     • سلام و عرض ادب
      من تازه توله ۳ماهه پامر خریدم..میشه در مورد غذا دادن بهش؟روزی چند وعده؟ چه چیزایی باید بخوره؟ حموم کردنش .منظور هر چندوقت یک بار؟ یه توضیح بدید ..ممنون و سپاس فراوان

   • سلام بلخشید میشه راجب پامرانین یکم توضیح بدین چجوری میشه با ادم هارابطه خوبی داشته باشه میشه قیمت روز سگ پامرانین روبگین

    • سلام سارا خانم
     برای اینکه پامرانین یا هر نژاد سگ دیگه ای بتونه رابطه ی درستی با انسان ها داشته باشد باید دوران تولگی آموزش ها لازم را ببیند و تربیت بشه
     زه زود یک کتابچه در مورد تربیت نژاد سگ از دوران تولگی در سایت قرار میدیم

   • سلام من عاشق سگ پامرانین هستم و میخواهم که بخرمش _ مامان و بابام با پولش مخالفت ندارن ولی میگن که سگ جاش تو خونه نیست _ میگن نمیشه جای که سگ باشه نماز خوند _ وقت بهشون میگم سگ نجس نیست میگن که سگ نجس نیس آبی که داخل دهانش داره نجسه و اگه اب دهانش به کسی بخوره اون فرد بیمار میشه 🙂💔
    میگی خواستم بپرسم که نژاد این سگ ابریزش دهان داره؟ شامل بیماری هایی زیادی میشه؟ اگر در بالکن و آن را نگه داریم مشکلی داره؟ هرروز چقدر وقت بزاریم برای آموزش انها؟ برایس آموزش باید انهارا به پارک برد؟ ایا اکر گاز بگیرد درد زیادی دارد؟
    لطفا راهنمایی کنید که با مادر و پدرم مشورت کنم و انشالله برایم بخرن 🙂❤
    چون دیشب شب آرزو بود و من ارزوی همچین سگی را کردم 🥺❤

  • سلام علی جان
   من در خدمت شما هستم.
   البته بهتر است توضیح بدم که تیم ما در زمینه خرید و فروش فعالیت نمی کند.

  • سلام، ممنون از اطلاعات خوبتون
   یک سوال از حضورتون داشتم
   با توجه به داشتن دو فرزند ۵ و ۸ ساله
   شما چه نژاد سگی را پیشنهاد میدید؟؟
   مثلا بین شیتزو و اشپیدز؟؟

 2. سلا و خیلی ممنون از اطلاعات مفید تون ببخشید فقط من یک سوال در رابطه با سگ پامرانین داشتم. من هنوز سگ نخریدم میشه نکات ریز و مهم قبل از خرید سگ پامرانین را بگید؟ و ببخشید بعد از خریدن چجوری به او آموزش :(پارس نکردن،دستشویی رفتن،گوش دادن به حرف هایم و…….)بدم؟؟؟ میشه در این رابطه به من کمک کنید . خیلیی ممنون….

  • سلام رومینا خانوم
   بله ما دوباره تلاش می کنیم تا محتوای این مقاله را ارتقاء ببخشیم تا کاملا روشن و شفاف باشد.
   آموزش سگ یک تخصصی و یک رابطه است که بین صاحب سگ و سگ صورت میگیرد.
   برای آموزش مبتدی من توصیه می کنم این مقالمون رو مطالعه فرمایید.
   https://hopmeow.ir/german-shepherd-dog-training/
   باز در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید از این بخش یا از طریق بخش ارتباط با ما در ارتباط باشید.

  • سلام خسته نباشید این سگ های پامرانین خیلی جذاب و خوشگلن من میخوام یه دونه بخرم ایا این سگ ها چنگ نمیزنند یا اگر مدت زیادی در ماشین یا هواپیما باشند خسته نمیشوند ممنون میشم جواب بدید بعد میشه میانگین مخارج این سگ رو بگید

 3. من خودم پامرانین دارم خیلی سگ خوبیه حدود ۸ ماهه که گرفتمش
  ممنون از مطالب مفیدتون بعضی هاشو می دونستم بعضی نکات رو هم اینجا یاد گرفتم
  ممنون از هاپ مبو

  • سلام آقای حسین راد
   نژاد سگ پامرانین جزو سگهای دوست داشتنی و محبوب هستند که در ایران و خارج نیز طرفداران بسیار زیادی دارند.
   خیلی خوشحال شدیم که مطالبمون مورد پسند شما قرار گرفته است.

 4. دستتون درد نکنه خیلی مفید و کامل بود
  شما خودتون فروش ندارید؟؟
  خرید جنس مرغوب یع معذل شده تو این مملکت

  • سلام يه سوال دارم اين سگ با بچه هاى دوازده يازده ساله ( كه اذيت نميكنن) مشكل داره؟ چون پسر خالم تقريبا دوازده سالشه ميخواد بخره

   • سلام ایلیا خانوم.
    مشکل سگ پامرانین این است که یکم شلوغ و خود محور است مدیریت این سگ توسط یک بچه کار دشواری است.
    و ممکن است که حتی به دلایل مختلفی به پسرخالتون آسیب بزنه.
    همیشه توصیه می کنم که این سگ رو اغلب افراد بزرگتر که تجربه نگهداری سگ رو دارند نگهداری کنند

  • سلام نیما جان بله دو نوع پامرانین خرسی و روباهی داریم که خصوصیات تقریبا مشابهی دارند تو این مقاله سعی داشتیم که خصوصیات کلی این نژاد را بیان کنیم

    • من نمیتونم که زمان مشخصی را برای سگ شما مشخص کنم که می تونن این مدت از ۲۴ ساعت رو در خونه تنها بمونه.
     هر نژاد سگ با اینکه خصوصیات مختلفی داره هر سگ نیز واس خودش خلق و خو متفاوتی داره.

  • سلام دوست عزیز
   در مورد میکس سگ شیتزو و پامر
   باید بگم که خصوصیاتش تفاوت های چندانی با خصوصیات ذکر شده تو این مطلب را ندارند
   و در حال حاضر تیم ما در مورد نژادهای میکس مطلب قرا نمیدیم چون نژادهای میکس خیلی زیاد شدند و رفرنس خیلی مطمئنی نیز در این مورد وجود ندارد.

 5. ممنون از توضیحات جامع و کامل اگر امکان دارد چند خصوصیات یا عکس از توله های پامر اصیل قرار دهید که در هنگام خرید نژاد میکس فروشنده ندهد

  • سلام جناب ابی
   بله حتما باز عکسهایی از نژاد اصیل پامر تو سایت براتون قرار میدم که دچار اشتباه نشید

 6. سلام وقت بخیر من دوست داشتم به سگ پامر بخرم اول اینکه پسرم ۴سالشه عاشق سگه اما نمی خوام خیلی موهاش بریزه و پارس کنه
  این نگرانم میکنه

 7. سلام میلادجان.ممنون ازمطالب مفیدتون
  من چندوقته دارم تحقیق میکنم که به صورت حرفه ای پرورش پامرانین بدم میخواستم بدونم سگ مولدخوب ازکجابایدتهیه کنم که قیمتش مناسب ترباشه ازایران بهتره یاترکیه یااوکراین واینکه هرگدومشون چندتا توله میدم توبازده زمانی چون هرکسی یه چیزی میگه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام سیامک جان
   ما به دلیل اینکه در زمینه خرید و فروش فعالیتی نداریم در مورد اینکه از کجا سگ پامرانین تهیه کنید نمیتونم کمکتون کنم و از این مسئه آگاهی ندارم.
   و در مورد اینکه چندا توله میدن همانطوری که تو مقاله هم آوردم این سگهای ماده پامر در طول سال ۱ الی ۵ تا می تونند توله بدن.
   به صورت میانگین ۶۳ روز دوره حامله بودنشون هست.

 8. اطلاعات بسیار خوبی دادید و این حاصل زحمات شما در این عرصه هست .تشکر میکنم بابت اینکه این اطلاعات مفید را در اختیار ما قرار دادید و آرزوی موفقیت برایتان دارم.مرسی

 9. من عاشق پامرانین هستم
  خیلی خیلی خیلی دوستش دارم
  اما پولم نمیرسه خیلی کمه پولم برای خریدش
  اگه کسی براش مقدور بود و میتونه با مبلغ پایین بفروشه و یا امکانش اگه باشه در طی چند ماه تسویه کنم خیلی عالی میشه
  خیلی متشکرم
  ببخشید خیلی رُک اومدم حرف دلمو زدم،همش بخاطر علاقم به این نوع سگ (پامرانین) هستش

  ایمیل من هستش
  [email protected]

 10. سلام ممنون از مطالب مفیدتون .. من یه پامر روباهی دو روز پیش خریدم .. ۴ ماهشه و میخوام تربیتش مثل چیزای اولیه بشین و بخواب و.. رو بهش اموزش بدم ولی گوش نمیکنه… برای دسشویی رفتنشم مشکل دارم… میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم برای اموزشش

 11. سلام دوستان
  من یه سگ با همین نژاد پامیران میخوام ولی نمیدونم از کجا تهیه کنم میشه راهنمایی م کنید
  استان خراسان رضوی هستم
  ممنون

 12. سلام ممنون از مطالب مفیدی که قرار دادین دوتا سوال داشتم
  یکی اینکه گفتین با بچه ها رابطه چندان خوبی نداره میشه بگین بچه تا چه سنی… مثلا با ۱۵ سال هم مشکل داره…..
  و یکی اینکه سگی هست که دستشویی رفتن رو زودیاد بگیره و موهاش اصلا ریزش نداشته باشه
  ممنون میشم پاسخ بدید^_^

  • سلام نوید جان منظور از رابطه بد با بچه ها این است که تحمل بدرفتاری و یا اذیت بچه ها را ندارد و در اخلاقیاتش این است که ممکن است به خاطر اخلاق جدی و تندی که دارد باعث آسیب به بچه شود.
   و در جوای شما بهتر است بگم که نه با بچه های ۱۵ ساله کاری ندارد.
   ریزش مو متوسط و مداومی دارد.
   بله قدرت تربیت پذیری بالایی دارد. و دستشویی را می تواند به زودی یاد بگیرد.

 13. با سلام اسم من امیرحسینه و علاقه ی شدیدی به سگ یورکشایر دارم و پدرو مادرم هم مخالف نیستن با خرید سگ . میخواستم بدونم با اینکه پونزده سال سن دارم و میتونم تمام نیاز های فکری و جسمانی و وسایل را فراهم کنم و خیلی هم درباره ی این سگ و نحوه مراقبت و نگهداری از اون خوندم ایا میتونم یک یورکشایر داشته باشم یا نه؟؟؟؟ ممنون از مقاله هاتون

  • سلام امیر حسین جان
   بله شما می تونید بهترین دوست برای سگ یورکشایر باشید
   من مطمئنم شما از پست نگهداری و تربیت این سگ برمی آیید
   ولی سعی کنید در این مورد از افراد متخصص و پدر مادرتون کمک بخوایید

 14. باسلام
  من خیلی خیلی خیلی خیلی این نژاد رو دوست دارم
  و میخوام یه پامر روباهی ۵ ماهه بخرم ولی نمیتونم داخل خانه نگه دارمش حالا سوال من این هست که میشه داخل باغ و کنار حیوانات نگه داری بشه؟البته خودم یه سگ از نژاد اشپیتز که فکر کنم میکس باشه دارم ولی پامرروباهی ها قیافه وجثه اشون با اشپیتزها فرق دارن ایا میشه داخل باغ نگه داشت؟وکنار حیواناتی مثل سگ و مرغ و گوسفند نگه داشت؟ اخه من از سگ های بزرگ میترسم ووحشت دارم مخصوصاً وقتی که روی دوتا پا بلند میشن غذا بگیرن ممنون میشم کمکم کنین 😔😔😔😥من واقعاً خییییلی دوست دارم پامرانین 😔ممنون میشم هرچه زودتر جواب وپاسخ بدین
  وبگین چه نژادی مثل پامرانین قد وقیافه کوچکی داره و دوام میاره داخل باغ البته اگه پامرانین روباهی نمیتونه چه نژادی میشه بجاش گرفت؟ممنون میشم خیییلی زود پاسخ بدین

  • سلام طناز خانم میانگین هزینه نگهداری یک سگ خانگی با توجه به خانواده ها و سگ ها میتونه بسیار متفاوت باشه
   ما یک دوستی داریم که میانگین هزینه ماهانه سگش حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ تومن هستش یکی دیگه از دوستمون هزینه ماهانه سگش حدود یک میلیون هستش
   بستگی به نوع تغذیه و سبک زندگی شما میتونه متفاوت باشه
   ولی در کل در حالت متوسط ۳۰۰ تومن در نظر بگیرید

 15. سلام خسته نباشید،من یه بچه ی دو ساله دارم،و میخوام واسه سال آینده این سگ رو واسش بخرم،با توجه به نوع قیافه ی با مزه اش و جثه ی کوچیکش خانومم میگه اگه پت میخوایم بگیریم فقط همین مدل خرسی رو بگیر،
  خواستم ببینم به بچه ام اسیب میزنه؟

  • پامرانیان جسور و فعال عاشق بازی کردن است، اما آنها انتخاب مناسبی برای خانواده هایی هستند که بچه های بزرگتر دارند زیرا می دانند که چطور با دقت با آنها رفتار کنند و قابل اعتماد هستند. بسیاری از پرورش دهندگان از فروش توله سگهای این نژاد به خانواده هایی که بچه های کوچک دارند خودداری می کنند. درست است که او قوی است اما بدلیل اندازه کوچکش براحتی توسط بچه های کوچک آسیب می بیند.

   همیشه به کودکانتان در مورد رویکرد و تعاملشان با سگها و نوازش کردنشان آموزش دهید و همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد

 16. سلام
  خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون
  میخوام سگ بخرم پامرانین، جاپانیز اشپیتز ، یا کاوالیر
  میخوام سگ از یه جای مطمئن و خوب بخرم . دهکده سگ و … زیاد شده و زیاد مطمئن نیستن
  اگه میشه راهنماییم کنید

  • سلام مهیا خانم
   در حالت کلی ما فعلا نمی تونیم پت شاپی را برای شما معرفی کنیم
   ولی در کل پت شاپ های معتبر شهر خودتون رو پرس و جو کنید مطمئنا پت شاپ های معتبر و خوبی می تونید پیدا کنید

 17. سلام ،
  استاد میخوام یه پامرین خرسی بخرم به نظر شما از لحاظ فرمانبرداری و تمیزی کدام بهتر است نر یا ماده
  باسپاس

  • سلام ایوان جان
   در کل سگ پامرانین سگ خوبیه
   البته برای تربیت پامرانین لازمه که اصول تربیت و آموزش پامرانین رو لاد باشید
   به زودی یک کتاب برای تربیت سگ در سایت قرار میدیم که خیلی می تونه براتون جذاب و خوب باشه
   ولی در مورد این که پامرانین نر باشه یا ماده
   اغلب پامرانین ماده طرفدارش بیشتره و فرمانبرداری جنس ماده نیز بیشتره

  • سلام نیلوفر نخیر خالص به حساب نمی یاد
   درسته که هردو جزو نژادهای پامرانین است ولی در کل نژآد پامرانین خرسی و روباهی با هم فرق می کند و جزو توله های میکس پامرانین حساب می شود

 18. سلام لطفا يكي به من قيمت اين سگو بگه
  حتي اگه تقريبي
  هيچ جايي قيمت نزده
  واقعا ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

  • عماد جان من در کل از قیمت این سگ خبری ندارم
   ولی به صورت میانگین
   از ۳ میلیون تا ۸ میلیون

 19. سلام و خسته نباشید
  من چند سوال داشتم ۱ من از صبح زود تا ۳ بعد از ظهر خانه نیستم موردی ندارد که سگها فرار کند ؟؟
  ولی ولی وقت بازی با سگی دارم
  میشه خواهرم می خواهد به کلاس اول برود در زمانی که نیستم با گم بازی کند ؟؟
  برای اموز به تخت خواب خودش برود را میشه توضیح دهید
  ممنون و اگه نکات مهمی است ممنون میشم اگه بگید

 20. سلام ممنون از اطلاعات خوب شما ♥
  یه سوال داشتم آیا سگ پارمنین با افرا ۱۵ تا ۱۶ ساله هم مشکل دارند؟

 21. سلام خسته نباشید
  صاحبخونه ما خیلی زن ایراد گیریه جوری که ما از ساعت ۱۱ شب به بعد حق حرف زدن نداریم و خیلی اروم باید صحبت کنیم و کلا خانوادگی به غیر از پدرم به سگ خیلی علاقه مندیم
  به نظر شما پامرانین روباهی بخوام بخرم
  صدای پارسش زیاده و باز میان گیر میدن!؟
  یا نسبت به سگ های دیگه کمتر پارس میکنن
  چون شبا واقعا اگه پارس کنه بیرونمون میکنه
  ممنون از پاسخگوییتون

 22. من یه سگ پامرانین اصیل زیبا دارم که اسمش هم بومر هست این سگ ها خیلی زیبا هستند من که به شخصه عاشقشم هستم.
  من خیلی روی تربیت سگم کار کردم و همه چیز رو که باید بهش یاد دادم…
  خیلی ممنون بابت این سایت خوبتون

 23. من یه سگ پامرانین اصیل زیبا دارم که اسمش هم بومر هست این سگ ها خیلی زیبا هستند من که به شخصه عاشقشم هستم.
  من خیلی روی تربیت سگم کار کردم و همه چیز رو که باید بهش یاد دادم…
  خیلی ممنون بابت این سایت خوبتون

 24. سلام من سگ پامرانینو خیلی دوست دارم ۱۱سالمه و میتونم که اگر مسافرتی یا جایی رفتم ببرمش
  یعنی اذیت نمیشه توی ماشین و اینکه میتونم توی خونه اموزشش بدم

 25. سلام من یه دختر دوازده سالم ومیخوام واسه تولدم یه پامر یا مالتیز بخرم کدوم بهتره؟بعد خیلی خانواده راضی نیست وباید خودم کاراشو انجام بدم وتو اتاقم نگه دارم
  خیلی سگ دوست دارم بنظرتون میتونم نگه دارم؟باید چیکارا بکنم؟

 26. سلام!!
  من ۱۱ سالمه و می‌خوام ی سگ پامر بگیرم!!
  در مورد دستشویی کردنش سوال داشتم.میخواستم بدونم که خودمون باید به سگ آموزش بدیم که دستشوییش رو تو سرویس داشتی انجام بده یا نه؟؟
  و اینکه غذای اصلی این نوع سگ چیه؟؟
  میتونید بگید قیمت سگ روباهی چقدره؟؟

 27. سلام ؛
  خواستم بدونم سگ پامرانین از بابت رنگشون قیمتاشون متفاوته ؟؟؟ مثلا سفیدش چه قیمتیه ؟ قهوه ایش چه قیمتیه ؟ و بفرمایید ماده بهتره یا نر ؟؟ و همچنین از لحاظ قیمتی میخوام بدونم کدوم گرون تره .
  ممنون میشم وقتتونو در اختیار بنده بزارید و پاسخ بدید🙏

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید