سگ کومندور هاپ میو
سگ کومندور هاپ میو

سگ کومندور ( komondor ) در اصلی ظاهر عجیبی دارد ، در اول شما شباهت عجیبی بین سگ کومندور و اسباب بازی های عجیب خواهید دید. اما در اصل سگ کومندور یک سگ نگهبان و گارد است که نژاد آن به مجارستان برمی گردد ، در قدیم از این سگ برای محافظت از گله و… استفاده می کردند.

 

آشنایی و اطلاعات جامع در مورد سگ کومندور

سگ کومندور مانند یک سگ با موهای بلند است که برخی از افراد آن را همانند حیوان طی کش زمین می دانند. زیرا مو های بلند کومندور شباهت زیادی به تارهای طی زمین شوی دارد.

این سگ خانگی یک حیوان باهوش ، مستقل و قدرتمند است که در اصل برای حفاظت از دام مورد استفاده قرار می گرفت و همچنین این سگ ، یک سگ نگهبان و محافظ برای خانه و خانواده می باشد.

سگ کومندور دارای دو مشکل است که بهتر است قبل از خرید ، از آن ها آگاه شوید:

مشکل اول : کومندور ممکن است که چندان از دستورات شما پیروی نکند و در یک گوشه بنشیند و به شما خیره شود.

مشکل دوم : این حیوان جزو بهترین ۱۰ سگ نگهبان به حساب می آید که ، دارای قدرت بدنی بالایی می باشد و ممکن است به افرادی که نمی شناسد حمله کرده و آنها را زخمی کند.

بدیهی است که نگهداری این سگ دارای مسئولیت است. شما برای کسب نتیجه بهتر باید قوی و با اعتماد به نفس باشید تا کومندور شما را به عنوان یک رهبر و لیدر قبول کند. بهتر است شما را آگاه کنم که اگر شما در امر نگهداری سگ دارای تجربه ی کمی هستید ، اصلا توصیه نمی شود که این سگ را بخرید.

برای اینکه نگهداری سگ کومندور آسان و راحت باشد ، شما باید این سگ را ، یک حیوان اجتماعی و انسان دوست بکنید ، و برای کسب این نتیجه شما باید کومندور خود را با آدم های اطراف خود و دیگر حیوانات خانگی آشنا  کنید و بگذارید که به آن ها عادت کند.

سگ کومندور سفید هاپ میو
سگ کومندور سفید هاپ میو

 

در نگهداری سگ کومندور به نکات زیر دقت کافی داشته باشید

این نکته را همیشه در یاد داشته باشید که ، برای اینکه سگ کومندور آسیبی به همسایه ها و مهمان های شما وارد نکند ، بهتر است که در ابتدای کار یک وقت بگذارید و آن فرد را با سگتان آشنا کنید ، تا سگ آن فرد بشناسد و آسیبی به آن نزند. سگ ها حافظه قوی دارند و هیچ کس را فراموش نمی کنند.

همچنین شما باید همیشه حواستان به سگ نگهبان کومندور باشد زیرا این سگ یک سگ تهاجمی است و می تواند نسبت به دیگر سگ ها که نمی شناسد ، بسیار خطرناک رفتار کرده و به آنها حمله کند. و این سگ اصلا دوست ندارد که خانه خود را با دیگر حیوانات و سگ ها شریک شود.

البته جالب است بدانید که رفتار سگ کومندور با گربه ها بسیار مسالمت آمیز است.

نگهداری از پوست و پوشش کومندور آسان نیست ، لازم نیست که موهای آن را هر هفته شانه بزنید ولی باید مواظب باشید که اجازه ندهید پوست آن کثیف شود ، که در این حالت بسیار حالت نامناسبی به خود خواهد گرفت.

درست است که کومندور از نژاد سگ کاری است ولی کومندور بسیار باهوش و زرنگ است و توانایی یاد گیری بالایی دارد اگر مربی خوبی داشته باشد. در آموزش کومندور باید دقت کنید که دستورات پوچ و تکراری برای آموزش آن به کار نبرید ، در این حالت سگ نیت شما را می فهمد و از دستور شما سرپیچی می کند.

سگ کومندور همراه با مزایا و معایبی که دارد ، یک نژاد وفادار و دوست داشتنی است که همه روزهای خوشی خود را زیر پا می گذارد و همیشه در خدمت شما است تا رضایت شما را جلب کند.

سگ کومندور توله
سگ کومندور توله

 

نکاتی جالب در مورد سگ کومندور

  • نژاد سگ کومندور ، نادر است و شما تنها در برخی از فروشگاه های فروش سگ و حیوانات خانگی ممکن است که آن را پیدا کنید. اگر قصد خرید این سگ را دارید بهتر است که کومندور را از یک پرورش دهنده خوب و با تجربه خریداری کنید.
  • اگرچه شما در آپارتمان زندگی می کنید ، این سگ برای شما مناسب نیست ، زیرا سگ کومندور یک سگ نگهبان است و باید فعالیت های زیادی داشته باشد که مناسب خانه هایی با حیاط بزرگ است.
  • این سگ قدرتمند برای فرمان برداری نیاز به یک صاحب و پرورش دهند با اعتماد به نفس دارد که بتواند به آن اعتماد کند.
  • اگرچه شما دوست ندارید که کومندور خود را زود زود بشویید ، باید دقت کنید که موهای سفید آن کثیف یا آلوده نشود ، اگر شما می خواهید که سگ کومندور تمیز باشد بهتر است که آن را در داخل خانه نگهداری کنید.
  • سگ کومندور یک سگ نگهبان و محافظ است که اغلب به آدم ها و حیوانات ناشناس مشکوک است و روی آن ها پارس می کند.
  • کومندور می تواند نسبت به سگ های دیگر رفتار تهاجمی داشته باشد.
  • شما نیاز به ورزش دادن و فعالیت زیاد سگ نگهبان کومندور ندارید و فقط با روزی نیم الی یک ساعت پیاده روی می توانید این سگ را سالم و سرحال نگهدارید.
  • برای جلوگیری از آسیب رساندن سگ های نگهبان به دیگر افراد یک خانه با حصار لازم است که سگ نتواند به دیگران آسیب بزند.
  • اگرچه کومندور یک سگ نگهبان و گارد محسوب می شود ، در این حال نیز این سگ با صاحب خود بسیار مهربان است و دوست دارد که پیش صاحب خود باشد.

 بهتر است این مقاله را هم بخوانید : سگ ماستیف

 

اندازه و سایز سگ کومندور

سگ کومندور یه سگ بزرگ و سنگین وزن محسوب می شود ، جنس نر این سگ ارتفاعی در حدود۲۷٫۵ اینچ و وزنی در حدود ۱۰۰ پوند ( ۴۵٫۳۵۹۲ کیلوگرم ) و بیشتر دارد ، ولی جنس ماده این سگ ارتفاعی حدود ۲۵٫۵ اینچ و وزنی در حدود ۸۰ پوند ( ۳۶٫۲۸۷۴ کیلوگرم ) و بیشتر دارد.

 

رفتار سگ کومندور با بچه ها و دیگر حیوانات

کومندور می تواند رفتار خوبی با بچه ها داشته باشد ، اما ممکن است در پذیرش برخورد مسالمت آمیز با بچه ها دچار مشکل شود. بهتر است که سگ خانگی کومندور در خانه هایی که بچه بزرگ دارند نگهداری شود تا رفتار بهتری با آن ها داشته باشد.

توصیه می شود هرگز اجازه ندهید که بچه ها به تنهایی با سگ کومندور برخورد کنند و کنار آنها بروند ، زیرا شما نباید انتظار مراقبت از بچه توسط سگ کومندور را داشته باشید چون کومندور یک سگ نگهبان است نه بچه نگهدار.

بهتر است برای شما آشکار کنم این سگ اصلا رابطه خوبی با دیگر سگ ها را ندارد ، آن ها دوست دارند که تنها سگ خانه باشند اما می توانند یاد بگیرند که با گربه ها زندگی کنند.

منبع : Dogtime

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ کومندور ( komondor ) | اطلاعات جامع و آشنایی با نژاد کومندور سفید
موضوع مقاله
سگ کومندور ( komondor ) | اطلاعات جامع و آشنایی با نژاد کومندور سفید
توضیحات کوتاه
سگ کومندور یکی از بهترین سگ های نگهبان سفید می باشد که یک حیوان خانگی قوی و سنگین وزن به حساب می آید موهای بلند این سگ خانگی باعث متمایز شدن آن شده است.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

یک دیدگاه

  1. درود بر شما. ممكنه تجربياتتون در اختيار بنده قرار بديد و بفرماييد چه نژاد سگى براى نگهدارى در اپارتمان انتخاب كنم كه هم نگهبان خيلي خوبى باشه و هم اينكه از نظر خلق و خوى قابل اعتماد باشه؟البته باهوش و فرمانپذير هم باشه! به صورتى كه بشه يك نوزاد با خيال راحت باهاش تنها گذاشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید