آموزش ساکت باش - هاپ میو
آموزش ساکت باش - هاپ میو

آموزش ساکت بودن و پارس به سگ خود بسیار لذت بخش و سرگرم کننده است. همچنین داشتن یک سگ که حرف شما را می فهمد و اینکه توانایی این را دارید که با آن ارتباط برقرار کنید ، بسیار حس خوبی به انسان می دهد.

با آموزش پارس کردن و ساکت بودن به سگ , سگ خود را از بوجود آوردن خطر های احتمالی جلوگیری می کنید. از آن جایی که سگ ها پارس کردن را خیلی دوست دارند و آن ها با پارس کردن حرف میزنند ، ولی اغلب مردم با شنیدن صدای پارس سگ احساس خطر کرده و دست به فرار یا گریه کردن می زنند ،که ممکن است برای افرادی که بیماری قلبی دارند عواقب ناخوش آیندی داشته باشد.

 

چگونه می توان به سگ آموزش داد ؟

آموزش عمل ساکت باش و پارس کردن - هاپ میو
آموزش عمل ساکت باش و پارس کردن – هاپ میو

بعد از اجرای ترفند هایی که در این مقاله برای شما توسط مرجع تخصصی سگ و گربه هاپ میو گرد آوری شده ، خواهید توانست که به راحتی در همه شرایط قدرت خود را نشان دهید و با سگ خود ارتباط برقرار کنید و تنها با گفتن یک کلمه ، به سگ بگوییم که پارس کند یا آرام باشد.

پارس کردن یک سگ و آموزش دیدن آن برای حفظ جان شما در برابر افراد شرور بسیار کارا است. زیرا در صورت آموزش و تربیت درست سگ خود سگ شما شروع به پارس کردن می کند و طرف مقابل را می ترساند.

برخی از نژاد های سگ زیاد پارس می کنند که این عمل باعث اذیت صاحبان سگ می شود و این عمل سگ برای آن تبدیل به یک مشکل می شود ، اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید ، بهتر است که حتما این مقاله را با دقت کامل مطالعه فرمایید.

برای آموزش به سگ تکنیک و روش های مختلفی است که هر مربی و پرورش دهنده سگ می تواند روش مخصوص به خودش را داشته باشد. ولی ما در اینجا برای شما یک روش اساسی و کاریردی را آماده کرده ایم که روی اغلب سگ ها کار کرده است.

 

آنچه که برای انجام آموزش پارس کردن و آرام بودن به سگ نیاز دارید

 1. یک کیسه کوچک از غذا های مورد علاقه سگ خود
 2. اسباب بازی مورد علاقه سگ شما
 3. یک شبیه ساز زنگ ( مثل زنگ در یا صدای در زدن )

شاید علاقه مند باشید  »  آموزش سگ ژرمن شپرد

 

چگونه به سگ خود ” ساکت باش ” را آموزش بدم ؟

برای شروع آموزش به سگ بهتر است که از { ساکت باش } یا { ساکت } شروع کنیم ، زیرا در اولین گام برای آموزش سگ باید از گام های آسان شروع کنیم. برای این کار باید سگ خود را در موقعیتی قرار دهیم که براحتی بتواند پارس کند.

البته بهتر است که خود شما تصمیم بگیرید ، زیرا برخی از سگ ها در محیط خانه و جایی که در آن جا بزرگ شدن راحت پارس می کنند و برخی دیگر نیز در محیط های ناشناس، اما ما در صورت مساعد بودن شرایط محیطی ، محیط خانه را توصیه می کنیم زیرا در آنجا سگ آموزش پذیرتر است.

۷ مرحله برای آموزش ساکت بودن به سگ

 1. در مرحله اول از آموزش آرام بودن به سگ ، ما باید کاری کنیم که ابتدا سگ شروع به پارس کردن بکند ، بهترین روش برای این کار این است که دوست شما زنگ خانه شما ( در نبود زنگ در خانه ) بزند. در این حالت سگ شروع به پارس کردن خواهد کرد.
 2. هنگامی که سگ شما شروع به پارس کردن کرد ، شما نیز سعی کنید به دنبال علت پارس کردن سگ بگردید و اتاق ، پنجره و آشپزخانه را چک کنید.
 3. در این مرحله ما منتظر سکوت و آرام شدن سگ هستیم ، که زمانی که سگتان آرام شد ، اسباب بازی مورد علاقه شو به آن بدهید.
 4. مراحل ۱ تا ۳ را اغلب سعی کنید که تکرار کنید ، و هر بار قبل از دادن اسباب بازی و غذای مورد علاقه اش به سگ خود ، از ساکت شدن چند دقیقه ای آن مطمئن شوید و بعد جایزه آن را بدهید. عجله نکنید.
 5. یک کلمه مناسب که کوتاه ، محکم و راحت باشد را انتخاب کنید، مثل ” ساکت ” یا ” آرام ” یا ” هاش ” و..
 6. در این بخش باز مراحل ۱ تا ۳ را تکرار می کنیم و زمانی که سگ شروع به پارس کردن کرد ، ما کلمه ای را که انتخاب کردیم را با قدرت و محکم با صدای رسا به سگ میگیم و زمانی که آرام شد به آن غذا می دهیم.
 7. شما از این به بعد همیشه می توانید که وقتی سگ شما پارس کرد ، استفاده کنید ، البته باید دقت داشته باشید که زیاد اذیتش نکنید و هر روز به یک مقدار آن را تمرین دهید

شاید علاقه مند باشید »  معرفی انواع نژاد سگ تریر

 

آموزش پارس به سگ

آموزش ساکت باش و پارس کردن به سگ – هاپ میو

شما الان با آموزش دادن سگ به صورت مقدماتی کاملا آشنا شدید ، اگر شما در انجام آرام کردن سگ موفق بودید ، به راحتی نیز این بخش انجام خواهید داد.

 1. همانند قبل باز یک کلمه صریح ، کوتاه ، شیوا و راحت انتخاب کنید، که بتوانید آن را به راحتی به کار ببرید و فهم آن برای سگ مشکل نباشد. مثل: ” تاک ” یا ” باک ” و…
 2. دوباره شرایطی را محیا کنید که سگ پارس بکند.
 3. زمانی که سگ شما شروع به پارس کردن کرد ، شما کلمه ای که انتخاب کردید را صریح ، با صدای بلند و قدرتمند به سگتان بگویید و به آن اسباب بازی و غذای مورد علاقه اش را بدهید.
 4. به آن اسباب بازی و غذای مورد علاقه اش را بدهید.
 5. این مراحل را تکرار کنید و کلمه مورد نظر حود را چندین و چندین بار به سگ خود بگویید تا آن بفهمد.
 6. زمانی که شما به سگ پارس کردن و آرام بودن را اموزش می دهید باید ، از یاد گرفتن یکی مطمئن شوید سپس وارد مرحله بعدی شوید.

 

نکاتی جالب و حیاتی برای گرفتن نتیجه مناسب

جایزه و غذایی که به سگ می دهید باید برای آن بسیار ارزشمند باشد ، مثل جگر ، مرغ و شبیه به این ها

برخی از مردم دوست دارند که به آموزش سگ خود را از پارس کردن شروع کند ، یا هردو آموزش را همزمان شروع کند ، هیچ مشکلی وجود ندارد بلکه همه آنها به قابلیت و توانایی سگ شما بستگی دارد .

در امر آموزش لازم است که صبر داشته و پافشاری لازم را انجام دهید ، برخی از نژاد سگ ها ممکن است که در زمینه یاد گرفتن چیزی لجاجت کنند.

این آموزش ها روی سگ هایی که پارس می کنند کاربرد دارد ، اگر توله سگ شما هنوز پارس نمی کند ، اجازه دهید که آن به سن گافی برسد و زمانی که پارس کرد آموزش های این بخش را به آن آموزش دهید.

اگر شما صاحب یک ژرمن شپرد هستید یا قصد خرید این سگ را دارید به شما توصیه می کنم که مقاله ای را که در مورد آموزش سگ ژرمن شپرد نوشته ایم را حتما مطالعه کنید و از نکات طلایی آن بهره مند شوید.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده ، خیل خرسند می شویم که با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

منبع » www.petmd.com

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
آموزش ساکت بودن و پارس کردن به سگ
موضوع مقاله
آموزش ساکت بودن و پارس کردن به سگ
توضیحات کوتاه
آموزش و تربیت صحیح سگ مانع بسیاری از ناگواری ها است. آموزش ساکت بودن و پارس کردن به سگ جزو آموزش های پایه و اساسس هست که هر فردی که دارای پت هست باید این آموزش را فراگیرد.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو

7 دیدگاه ها

 1. سلام. من به نژاد شپرد خیلی علاقه دارم اما شاغل هستم و شب میرسم خونه و اینکه منزل من خیلی کوچیکه اما خیلی علاقه دارم داشته باشم . اگر تا شب تنها باشه بعد بیام ببرمش بیرون مشکلی نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. سلام. سگ من توله ۶ ماده ژرمن شپرد هست. که از دوستم گرفتم. به من و افراد خونه اولین روز پارس کرد و تا زمانی که دوستم پیش ما بود و رفت پارس می کرد. دو سه روز بسته بود و فقط برای دور زدن در حیاط و دستشویی رفتن بازش می کردم. اما دیگه به کسی پارس نکرد. فقط به گربه پارس می کنه. حتی بیرون بردمش و سگهای دیگه بهش پارس کردن و این با استرس من رو نگاه می کنه، چی کار کنم؟

  • سگ منم همینطور بود، شما باید ولش کنید تا سگ های دیگه بهش پارس کنند، کاری نکنید بذارید خودش جسور بشه اینجوری فکر میکنه شما باید مراقبش باشید

 3. با عرض سلام خدمت شما مدیر سایت عزیز،من خونه ای دارم که ۲۵متر حیاط را در اختیار سگ میتونم قرار بدم اما چند وقت پیش هاسکی خریدم و در حیاط نمیشد یک لحظه تنهایش گذاشت و در آخر ناچار به فروش اون شدم،،،میخواستم بدونم اگر توله ژرمن بگیرم تو حیاط می‌تونه تنها بمونه من فقط روزی ۵الی۱۰ساعت میتونم براش وقت بزارم میخواستم بدونم ژرمن شپرد مثل هاسکی پاس نکنه و همسایگان ناراحت بشند،میخواستم بدونم میتونم ژرمن شپرد بگیرم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید