عفونت دندان سگ
عفونت دندان سگ

عفونت دندان سگ ، چیزی نیست که ما دوست داشته باشیم در مورد بیماری های حیوانات خانگی برای شما بنویسیم ولی برای داشتن یک حیوان خانگی سالم تر باید حتما در مورد عفونت دندان سگ آشنایی داشته باشید.

در برخی موارد این بیماری توله سگ ها را هم درگیر می کند و برای آن ها بسیار دردناک است.

اگر دندان سگ شما نیز دچار عفونت شد ، ناراحت نباشید ، چون این بیماری اغلب برای ههه سگ ها اتفاق می افتد و یک دوره ای دارد که باید سپری شود. با این حال برای مراقبت و نگهداری از سگ شما باید علائم و نشانه های عفونت دندان سگ را بشناسید. بخصوص عفونت های جدی و خطرناک که در صورت عدم رعایت ممکن است دچار مرگ یا شوک عفونی شود.

پس برای دانستن و پی بردن به نشانه ها و علائم عفونت دندان سگ با هاپ میو همراه باشید.

 

عدم خوردن غذا های محکم و سخت یکی از علائم عونت دندان سگ می باشد

یکی از عمده ترین و آشکارترین دلایل که نشان دهنده عفونت دندان سگ می باشد ، عدم خوردن غذا های سخت می باشد. در این حالت دندان های سگ بسیار درد دارد و قادر به خوردن غذاهای محکم نمی باشد.

دقت کافی را داشته باشید که عدم خوردن غذا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ، پس بهتر است تمامی علائم گفته شده در این مقاله را برسی کنید ، اگر هیچ یک از این علائم بر روی سگ شما وجود نداشت پس حتما با خریدار و نگهدارنده قبلی آن سگ تماس بگیرید و از آن راهنمایی بخواهید.

اگر مطمئن شدید که دندان سگ شما دچار عفونت شده است ، بهتر است که حتما غذا های آبکی و سبکی برای آن بدهید تا اذیت نشود.

بیشتر بخوانید : اطلاعات جامع در مورد سگ هاسکی 

 

عدم جویدن اسباب بازی مورد علاقه دومین نشانه عفونت دندان سگ می باشد

سگ ها حیوانات خانگی با نمک و مهربانی هستند. آنها به بازی کردن بسیار علاقه مند هستند و هر کدام از سگ ها اسباب بازی های مورد علاقه خود را دارند که همیشه نزد خود نگه می دارند.

جویدن یکی از کارهای مورد علاقه سگ ها است ، اگر شما آگاه شدید که سگ شما اسباب بازی مورد علاقه خود را نمی جود ، به احتمال زیاد آن دچار عونت دندان سگ شده است.

توجه کافی را داشته باشید که در این حالت احتمال خونریزی بسیار شایع است ، شما حتما باید به دندان های سگ توجه کافی را داشته باشید که خونریزی نداشته باشند.

 

تغیر یافتن دهان یا بخشی از چهره سگ می تواند علائم دیگر عفونت دندان سگ باشد

اگر توله سگ شما اجازه نمی دهد که سر و دهان آن را لمس کنید ، این می تواند یک نشانه باشد که سگ شما دچار عفونت دندان شده است. گاهی اوقات این عمل همراه با عدم خوردن و نشان دادن دندان ها نیز صورت می پذیرد.

نگران نباشید ، کافی است که شما حواستان به سگتان باشد و اجازه دهید که آن با شما وارد ارتباط شود. در این حالت سگ شما با استفاده از توانایی ها خود سعی در گفتن مشکل خود به شما خواهد بود که این ممکن است با خراشیدن یا مالش بخشی از چهره یا دهان باشد.

در این حالت که شما متوجه این علائم شدید باید نشانه های دیگر را نیز بررسی کنید تا کاملا آگاه شوید.

شما اگر دیدید بخشی از دهان یا چهره سگ دچار افتادگی شده است ، باید حتما با یک دامپزشک تماس بگیرید ، که در این حالت می تواند خطرناک باشد.

 

تنفس نامنظم و سخت سگ نیز از نشانه های عفونت دندان سگ بشمار می آید.

تشخیص عفونت دندان سگ با توجه به نوع تنفس سگ می تواند کار مشکلی باشد ، زیرا برخی از نژاد های سگ به صورت مادرزادی در نفس کشیدن سختی می کشند. ولی در حالت کلی شما اگر متوجه شدید که سگ شما دچار مشکل در نفس کشیدن است و نشانه های دیگر را نیز دارد پس حتما دچار عفونت دندان سگ شده است.

در نهایت بهتر است بدانید که عفونت در صورت مراقب نبودن ، می تواند گسترش یابد و بخش های دیگر از بدن سگ را نیز دچار کند که بسیار خطرناک است. توصیه های ایمنی لازم ارائه شده در این مقاله را برای سلامت سگ خانگی خود حتما جدی بگیرید.

منبع : DOGTIME

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
4 نشانه عفونت دندان سگ
موضوع مقاله
4 نشانه عفونت دندان سگ
توضیحات کوتاه
عفونت دندان سگ یکی از بیماری های حیوانات خانگی است که سگ ها اغلب دچار این بیماری می شوند. عفونت دندان باید زود شناسایی و درمان شود
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید