سگ دوبرمن ژرمن
سگ دوبرمن ژرمن

سگ دوبرمن ( German Doberman ) سگ تضاد ها خوانده می شود. اگرجه سگ دوبرمن ژرمن ( دوبرمن نژاد آلمان ) در اذهان عمومی یک سگ وحشی و خطرناک جای گرفته ولی طرفداران آن بر این باورند که نژاد سگ دوبرمن از بهترین همدم های یک انسان می باشد و همچنین این سگ را از وفادارترین سگ ها می دانند که همیشه در نزد انسان است.

البته دوبرمن ژرمن با نام دوبرمن پینچر ( Doberman Pinscher ) نیز نامیده می شوند.

سگ دوبرمن عاشق صاحب و مربی خود است و یکی از بهترین فرمانبرداران یک انسان می باشد، این سگ تحمل این را ندارد که کسی به صاحبش آسیبی وارد کند. و در هر حالت اگر باور کنید یا نه سگ دوبرمن یک سگ خانواده دوست و آرام است مگر اینکه خطری خانواده آن را تهدید کند.

در حالت کلی شهرت بد افراشته شده نسبت به این سگ وارد نیست. سگ دوبرمن پینچر با اینکه محبوبیت آن در دنیا در حال افزایش است ولی خیلی از آنها از مشکلات سلامتی و جسمی رنج می برند.

دوبرمن برای افرادی مناسب است که دوست دارند رهبری خود را اعلام کنند و از قدرت ، هوش و استعداد این سگ برای ثبات فرمانروایی خود بر دیگران استفاده کنند.

هوش سگ دوبرمن ژرمن را دست کم نگیرید و صاحبان آن ها باید توجه داشته باشند که افسار خود را دست سگ نسپارند.

ویدیو آموزشی تمرین و تربیت سگ دوبرمن اصیل

 

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ دوبرمن اصیل

محبوبیت#16 : 2017
#15 : 2016
#14 : 2015
نامدوبرمن پینچر | Doberman Pinscher
اسم های دیگر Dobie, Dobermann, Dobynm, Doberman
ملیتآلمان
گروه بندی نژاد(1908:working (AKC
(Guardian Dogs (UKC
اندازهمتوسط تا بزرگ
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 12 سال
خصوصیاتآگاه
پر انرژی
بی تردید
باهوش
وفادار
مطیع
ارتفاعجنس نر : 66 تا 71 سانتی متر
جنس ماده : 61 تا 66 سانتی متر
وزنجنس نر : 40 تا 45 کیلو
جنس ماده : 32 تا 35 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
سیاه و قهوهای مایل به زرد
آبی
قهوه ای
سرخ
سفید
تعداد بچه زایی6 - 10 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 800$ - 1000$ دلار
توله سگ دوبرمن پینچر
توله سگ دوبرمن پینچر

بیشتر بخوانید : معرفی مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل

خصوصیات و خلق و خو نژاد سگ دوبرمن پینچر

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
سگ دوبرمن پینچر ( ژرمن ) برای زندگی آپارتمانی مناسب است ولی داشتن یک حیاط برای این سگ بسیار عالی می باشد.
نژاد سگ دوبرمن ژرمن نسبت به سرما بسیار حساس است و به همین خاطر است که پلیس ها نمی توانند از این سگ در مناطق سرد سیر استفاده کنند.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
گهگاهی
سازگاری با گربه
سازگاری با بچه
رفتار این سگ نسبت به بچه ها چندان دوست داشتنی نیست، باید این نکته را برای شما آشکار کنم که نباید سگ دوبرمن پینچر با بچه ها تنها بماند زیرا بسیار خطرناک است.
یکی از بهترین راهکارهای برای اهلی کردن این سگ این است که از زمان توله بودن اجازه دهیم که با بچه ها وقت زیادی بگذرانند و با آنها بازی کنند تا در بزرگی خطرآفرین نباشند.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
این سگ بسیار پرانرژی و فعال است و به همین خاطر دوست دارد که هر روزه فعالیت و ورزش داشته باشد.
شما به عنوان یک مربی و صاحب باید هر روز با سگتان به پیاده روی رفته و با آن بازی کرده و بدوید.
نیاز به مراقبت
این سگ نیاز به مراقبت و رسیدگی کمی دارد، شما می توانید با دوبار شانه زدن و حمام برای دو هفته در میان کارهای بهداشتی و نظافتی دوبرمن را انجام دهید.
برای حمام کردن سگ ها و گربه های خانگی خود از شامپوهای مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنید.
مشکلات سلامتی
این سگ ممکن است که از بیماری های متعددی رنج ببرد که این بیماریها میتواند شامل : بزرگ شدن قلب ، مشکلات مهره های کمری ، بیماری وان ویلبراند و بیماری پروستات
این سگ دچار بیماری آلرژی نمی باشد.
هوش و وزیرکی
رتبه بندی : 5#
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو متوسط، سگ دوبرمن پینچر ریزش مو ملایمی دارد و شما می توانید با شانه زدن موهای آن قبل از حمام از ریزش زیاد موهای آن جلوگیری کنید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
آموزش و تربیت سگ دوبرمن پینچر بسیار آسان و لذت بخش است.
این سگ دوست دارد که حرف و دستورات مربی خویش را اطاعت کرده و از آن پیروی کند.
شما با تلاش کمی میتوانید که یک سگ مطیع داشته باشید.
قابلیت سگ تماشاچی
این سگ جزو یکی از بهترین سگ های نگهبان به شما میرود، دوبرمن بسیار شجاع و بی ترس است و شما را از وقوع هرنوع حادثه ای آگاه خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که افراد ناشناس وارد خانه شما شود.

 

آشنایی بیشتر با نژاد سگ دوبرمن اصیل

اگر شما انتظار دارید که دوبرمن را در حیاط پشتی خود رها کنید و شما تمام روز را پشت کامپیوتر بشینید و گهگاهی به آن سر بزنید مطمئن باشید که شما دارید به آن صدمه میزنید، برای شما یک سگ اهلی و کوچک خانگی بهتر است.

سگ های دوبرمن پینچر قدرت زیادی دارند و باید این قدرت را بکار گیرند و فعالیت داشته باشند تا احساس خوبی داشته باشند.

سگ دوبرمن به عنوان یک سگ نگهبان توسعه یافته است که توانایی ذاتی خود را دارد نه تنها برای حفاظت از خانواده اش بلکه همچنین در پیش بینی خطر و تهدید.

بخاطر اینکه سگ های دوبر من بسیار باهوش هستند امکان اینکه اشتباه کنند بسیار پایین است.

اگر سگ دوبرمن ژرمن شما یک سگ اجتماعی نباشد ممکن است که مهمانان شما را خطر تلقی کند و به آنها حمله کند.

بسیاری از مردم دوبرمن را برای کارهای حفاظتی و نگهبانی می خواهند ولی در حقیقت هیچ فرد و خانواده ای در حالت عادی نیازی به یک سگ نگهبان ندارد بلکه آنها به یک سگ تماشاگر ( whatch dog ) نیاز دارد ،  سگی که خطر را احساس کرده و شما را از خطر آگاه سازد.

یکی از نکات مهم زندگی دوبرمن پینچر همراه بودن با خانواده می باشد. دوبرمن هایی که در خانه سگ بزرگ شدند بسیار سگ های فعالی هستند و خیلی دوست دارند که به آنها یک کار مهم که هم نیاز به قدرت فیزیکی و هم نیاز به فعالیت ذهنی باشد بدهیم.

اگر سگ دوبرمن ژرمن ، سگ خانگی شما باشد باید به آن داخل خانه یک جا بدهید در این صورت خواهید فهمید که نگهداری دوبرمن چقدر آسان است و در این حال نیز او به شما بسیار وابسته خواهد بود و محافظ درجه یک شما خواهد بود.

سگ دوبرمن اصیل
سگ دوبرمن اصیل

شاید علاقه مند باشید : بهترین ۱۰ سگ نگهبان

حقایقی جالب درباره سگ دوبرمن پینچر

سگ دوبرمن اولین بار در آلمان یافت شد. این سگ توسط آقای لوئیس دوبرمن برای حفاظت از آن و اموال آن در برابر دزدان به کار برده شد.

در سال ۱۹۵۰ که مردم سگ های خود رابرای جنگ و مبارزه در مقابل هم قرار می داند ، سگ های دوبرمن با چابکی و قدرتی که داشت همه را شگفت زده کرده بود. امروزه نیز دوبرمن را با قدرتی و هوشی که دارد آشنای مردم جهان است.

وقتی سگ دوبرمن ژرمن از بچگی نزد افراد خانواده و دیگر حیوانات بزرگ می شود آنها را به عنوان خانواده خود می داند و محافظت از آن ها را بر عهده می گیرد.

توجه کنید که دوبرمن سفید و کرمی رنگ نخرید

دوبرمن های سفید و کرمی رنگ اغلب دارای جهش ژنتیکی هستند و از لحاظ سلامتی دچار مشکل هستند.

این گونه از دوبرمن ها گران نیستند و قیمت پایین تر از بقیه دوبرمن ها دارند برخی از مردم سودجو سعی در خرید و فروش این حیوانات دارند.

اگر شما در خانه خود یک دوبرمن دارید لازم است که این نکته را برای شما آشکار کنم که بهتر است ناخن های دوبرمن را کوتاه نگه دارید و هر هفته یک بار آن را بشویید تا آسیبی خانواده شما را تهدید نکند.

راستی ما برای شما توی گالریمون تصاویر و عکس سگ دوبرمن رو گذاشتیم که میتونید با کلیک بر روی لینک، آن صفحه رو ببینید.

 

رابطه سگ دوبرمن با بچه ها و دیگر حیوانات

سگ دوبرمن و بچه
سگ دوبرمن و بچه

این سگ ها بدلیل داشتن انرژی بالا، صبر زیاد و بازیگوشی، یک همبازی ایده آل برای بچه های بالغ می باشند.

اما هیچ موقع بدون نظارت کردن اجازه ندهید تا سگ با فرزندان شما همبازی شود. اگر کسی در خانه نباشد تا از آنها مراقبت کند باید سگ در داخل محل زندگی اش باقی بماند به خصوص وقتی که به بلوغ سنی رسیده باشد.

لذا شما به عنوان صاحب یک سگ قدرتمند و نگهبان باید با رفتارشناسی و نگهداری صحیح از سگ دوبرمن را آشنا باشید.

به فرزندان خود آموزش بدهید که هرگز گوش و یا دم سگ ها را نکشند و هنگامی که در حال استراحت و خوردن غذا می باشد به سمت سگ نروند و سعی نداشته باشند تا غذایش را از او بگیرند.

سگ دوبرمن اصیل بخاطر روحیه و ذات جنگی و تدافعی که دارد، هنوز در مواجهه با دیگر سگ‌ها عصبی و خشن می شوند. ولی اگر از سن پایین آموزش لازم را به آنها بدهید متوجه خواهند شد که چه رفتاری از آنها انتظار دارید.

بسیاری از این سگ‌ها با گربه‌ها رابطه ای دوستانه دارند ولی باید برای امنیت بیشتر سایر حیوانات خانه مواظب آنها باشید.

 

نکاتی مهم در مورد نگهداری از سگ دوبرمن

تمرین سگ دوبرمن
تمرین سگ دوبرمن
 • این سگ مناسب افرادی است که همواره وقت آزاد برای رسیدگی و مراقبت از این سگ نگهبان را داشته باشند و در طول روز برای آن برنامه داشته بشند.
 • به دلیل میل ذاتی آنها به لج بازی و ادعای حاکمیت در محیط زندگی باید برای آموزش دادن و اجتماعی کردن آنها از دوران تولگی اقدام کنید در غیر اینصورت به دلیل توانایی و قدرت بالایی که دارد از کنترل شما خارج خواهد شد و نسبت به سگ های دیگر به شدت خشن خواهند شد.
 • اگر قصد دارید با سگ خود به اماکن عمومی بروید باید همراه با قلاده باشد. نباید آنها را در پارک یا فضای باز رها کنید چون احتمال زیادی دارد که با سگ های دیگر درگیر شود و اگر این اتفاق بیافتد به دلیل روحیه جنگندگی بالا به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد و تا آخرین لحظه ادامه خواهد داد.
 • اگر به شهر یا کشور دیگری قصد سفر با سگ خود را دارید حتما قوانین مربوطه را مطالعه کنید.
 • این سگ علاقه شدیدی به جویدن دارد به دلیل داشتن فک قدرتمند از خریدن اسباب بازی هایی که کیفیت خوبی ندارند خودداری کنید .توجه داشته باشید که این اسباب بازی  قابلیت قورت داده شدن نداشته باشند چون ممکن است باعث خفه شدن سگ شما بشود.

 

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع » DogTime

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ دوبرمن | Doberman German Dog
موضوع مقاله
سگ دوبرمن | Doberman German Dog
توضیحات کوتاه
سگ دوبرمن ژرمن یک نژاد سگ آلمانی قدرتمند می باشد که این حیوان به عنوان سگ نگهبان و گارد مورد استفاده قرار می گیرد در اروپا این سگ دوبرمن پینچر نام دارد.
نویسنده
انتشار دهنده
hopmeow

2 دیدگاه ها

 1. ممنون از شما ، مقاله بسیار مفیدو سودمندی بود. اطلاعات بسیار خوبی در مورد سگ دوبرمن به دست آوردم. سگ دوبرمن اصیل یکی از بهترین و باحال ترین نژادهای سگی میباشد که تا الان شناختم. میشه لطفا قیمت ها را بر اساس تومان قرار دهید ؟

  • سلام دوست عزیز ممنون از اینکه مطالب ما را پشند کردید.
   قیمت هایی که فعلا در سایت قرار می دهیم بر اساس قیمت دلار آمریکایی در آمریکا است و قیمت اصلی این سگ ها در ایران می تونه متفاوت تر از این قیمت ها باشد ما در مدت زمان کوتاهی تلاش خواهیم کرد که قیمت های بازار ایران را بدست بیاوریم و در سایت قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید