سگ داشهوند
سگ داشهوند

سگ داشهوند ( Dachshund ) یک نژاد سگ پاکوتاه و دراز خانگی است. این سگ به خاطر اینکه بدن دراز و طویلی دارد، با نام معروف سگ سوسیسی خوانده می شود.

سگ های سوسیسی شامل چندین نژاد دیگر سگ نیز می شوند که همه آنها بدن دراز و پاهای کوتاهی دارند و نسبت به دیگر نژادهای سگ خانگی بسیار متفاوت هستند.

جالبترین نکاتی که شما باید در مورد نژاد سگ داشهوند بدانید این است که نژاد این سگ خانگی جزو گروه سگ های ( Scent hound )  می باشد.

Scent hound  به دسته از سگ هایی گفته می شود که شکار خود را با بو کردن پیدا می کنند، درحالیکه دیگر سگها با نگاه کردن شکار خود را پیدا می کنند. قدرت بویایی این دسته از سگ ها مثل سگ های سوسیسی بسیار قوی می باشد.

سگ پاکوتاه داشهوند در سه گونه متفاوت جود دارد و هر کدام از این گونه ها با دیگری متفاوت است. این سه گونه شامل : سگ داشهوند عروسکی ، مینیاتوری و استاندارد می باشد.

پرطرفدارترین نژاد سگ داشهوند ، نوع عروسکی آن می باشد.

همچنین بهتر است بدانید که سگ های داشهوند باز به گونه پشمالو و موکوتاه تقسیم می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نژاد سگ سوسیسی پاکوتاه بقیه مقاله را مطالعه کنید.

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ داشهوند

محبوبیت#13 : 2017
#13 : 2016
#13 : 2015
نامداشهوند (عروسکی ، مینیاتوری و استاندارد) | Dachshund
اسم های دیگر Teckel, Tekkel, Tekkel Doxie, Weenie Dog, Sausage Dog, Bassotto, Worshond
ملیتآلمان
گروه بندی نژاد(1885:Hound (AKC
(Scenthound breed (UKC
اندازه کوچک
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر12 - 15 سال
خصوصیاتباهوش
شجاع
فداکار
سرزنده
بازیگوش
یک دنده
ارتفاعارتفاع داشهوند عروسکی : 30 سانتی متر
ارتفاع داشهوند مینیاتوری : 13 الی 18 سانتی متر
ارتفاع داشهوند استاندارد : 20 الی 27 سانتی متر
وزنوزن داشهوند عروسکی : 3.5 تا 5 کیلوگرم
وزن داشهوند مینیاتوری : 5.5 کیلوگرم
وزن داشهوند استاندارد : 7 تا 15 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
سیاه و قهوهای مایل به زرد
آبی
قهوه ای
سرخ
نقره ای
سفید
تعداد بچه زایی4 - 8 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 500$ - 700$ دلار
توله سگ داشهوند موتوله سگ داشهوند مو
توله سگ داشهوند مو

شاید علاقه مند باشید  »  معرفی سگ پاگ

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ داشهوند

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
سگ داشهوند ( سوسیسی ) برای زندگی آپارتمانی مناسب است و در داخل خانه بسیار فعال و اکیتو است، و بدون حیاط نیز می تواند زندگی کند.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
زیاد
دوستی با گربه
دوستی با بچه
نژاد سگ داشهوند برای بچه ها مناسب نمی باشذ، توجه داشته باشید که این سگ رابطه خوبی با بچه ندارد و ممکن است که به آنها آسیب بزند. برای اینکه سگ سوسیسی اهلی و آرامی داشته باشید که رابطه خوبی با بچه ها داشته باشد، باید شما این نژاد سک را از تولگی آن بزرگ کنید و اجازه دهید که آن با دیگر پت ها و گربه ها بازی کند تا در دوره بلوغ بسیار دوست داشتنی و آرام باشد.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
سگ داشهوند (سوسیسی) یک سگ فعال و اکتیو می باشد که نیاز به پیاده روی و فعالیت روزانه دارد. همچنین این سگ دوست دارد در فضای باز مثل یک حیاط یا پارک بازی کند، و بالا پایین بپرد.
در بیرون از خانه شما باید توجه داشته باشید و داشهوند را از جلوی چشم خود گم نکنید، چون ممکن است که عابران پیائه را اذیت کند. این سگ از آن چیزی که دیده می شود لجوج تز است.
نیاز به مراقبت
نیاز به مراقبت متوسط، برای اینکه شما بتوانید به بهترین شکل ممکن از این سگ نگهداری کنید باید توجه کافی به برخی نکات توجه کنید، برخی از این سگ ها سوسیسی مودراز و برخی موکوتاه هستند. موهای دراز این سگ ها بسیار نرم و زیباست و شما باید حتما به این گونه توجه بیشتری داشته باشید تا همیشه تمیزی و زیبایی آن حفظ شود.
از نکات ارزشمند نگهداری و مراقبت اغلب سگ های خانگی ، بررسی دهان و دندان، گوش و چشم می باشد.
مشکلات سلامتی
نژاد سگ داشهوند مشکلات سلامتی و بیماری زیادی ندارد، مهمترین مشکل که ممکن است سگ سوسیسی شما را گرفتار کند، بیماری دیسک مهره و کمر در این سگ می باشد، که در صورت تمرین و فشار شدید ممکن است رخ دهد.
هوش و وزیرکی
رتیه بندی : 49#
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو کم: این نژاد سگ برای افرادی که نسبت به ریزش مو حساسیت دارند، بسیار مناسب است.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
این سگ پاکوتاه خانگی نسبت به دیگر سگ ها خانگی قدرت یادگیری بسیار بالایی داردو شما با کمی استمرار در امر آمورش و تربیت ، به راحتی می توانید این سگ را آموزش دهید و تربیت کنید.
قابلیت سگ تماشاچی

 

منبع  »  Cuteness

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ داشهوند
موضوع مقاله
سگ داشهوند
توضیحات کوتاه
سگ داشهوند جزو سگ های پاکوتاه دراز می باشد. این سک با نام سگ سوسیسی معروف است. سگ های داشهوند یا همان سوسیسی در نوع مودراز و موکوتاه با قیمت های بالایی وجود دارد
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

6 دیدگاه ها

 1. سلام اقا میلاد. مرسی از توضیحات و مقالات بسیار خوبتون
  من یه مسر ده ساله دارم و یکی از گزینه های خریدم سگ داشهونده… توی مقاله سگهای اپارتمانیتون خوندم که خیلی اروم و بی سر و صداس… اما توی این صفحه دیدم که توی جدول امتیاز بندی عنوان شده که زیاد پاس میکنه و با بچه ها هم رابطه خوبی نداره !!
  الان سردرگم شدم واقعا

 2. سلام ببخشید من ایدی تلگرام خود رامیذارم پی ام بدید من عکس سگ خودمو بفرستم ببینید از همین نژاد هستش ممنون میشم بدونم balouchbooy

 3. سلام
  منم میخواستم یه توله سگ داشهوند بگیرم اما چون نوشتید زیاد پارس می کنه و با بچه ها رابطه ی خوبی نداره نگران شدم، چون من یه پسر هشت ساله دارم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید