ژرمن بلک
ژرمن بلک

برخی مردم فکر می کنند که ژرمن بلک نتیجه نقص ژنتیکی یا حاصل میکس سگ ژرمن با یک نژاد دیگه هست. اما ما اینجا هستیم تا حقیقت رو برای شما آشکار کنیم.

رنگ سیاه نیز جزو رنگ های استاندارد سگ ژرمن شپرد است که توسط سازمان کنل ایالات متحده آمریکا ( UKC ) دسته بندی و تصدیق شده است.

سگ بلک ژرمن ، محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر نژادهای سگ ژرمن شپرد دارد، رنگ سیاه جذابیت خاصی به این سگ بخشیده است. این سگ بی ترس و  شجاع است.

سگ ژرمن در آلمان پیدا شده و در همان جا نیز پرورش یافته است. از ابتدای پیدایش آزمون های زیادی روی این نژاد سگ صورت گرفت، که تمایز این نژاد سگ را با بقیه ی نژادهای سگ مشخص کرد.

از زمانی که مردم به هوش و ذکائت این سگ پی بردند، سعی کردند که ار این نژاد سگ بیشتر و بیشتر بهره ببرند، به همین سبب این سگ در جایگاه هایی مثل سگ پلیس، سگ امداد نجات ، سگ نگهبان و… مورد استفاده قرار گرفت.

در این مقاله قصد داریم که شما را بیشتر با نژاد سگ ژرمن بلک آشنا کنیم. خصوصیات ، خلق و خو و تغذیه از مهمترین نکاتی است که شما باید در مورد این سگ بینظیر بدانید.

 

آشنایی کلی با سگ بلک ژرمن

نوع نژاد : ژرمن ورک
هدف :کار و همراه
اندازه : جنس نر : 60.96 تا 66.04 سانتی متر
جنس ماده : 55.88 تا 60.96 سانتی متر
وزن :جنس نر : 29.4835 تا 40.8233 کیلو
جنس ماده : 22.6796 تا 34.0194 کیلوگرم
طول عمر :9 تا 13 سال
رنگ :سیاه
خصوصیاتآگاه
با اعتماد به نفس
شجاع
کنجکاو
باهوش
وفادار
آموزش پذیر
نگهبان
ورزش روزانه : 60 دقیقه و بیشتر در هر روز
بازیگوشی :باتوجه به هوش و ذکاوت بالایی که دارند بسیار فعال و بازیگوش هستند.
تغذیه :ژرمن بلک بالغ 40 کالری نسبت به هر کیلوگرم و
بیماری :در رفتگی لگن پا
مشکلات دیسک کمر
آرتروز
و...
اینفوگرافیک ژرمن بلک
اینفوگرافیک ژرمن بلک

 

مشخصات و خصوصیات سگ ژرمن بلک

سگ بلک ژرمن نژاد جداگانه یا میکسی نیست، بلکه کاملا خالص و طبیعی هست، فقط رنگ این نوع از ژرمن ها بلک یا همان سیاه هستش. از این رو این ها نیز همان روحیه ی سگ ژرمن شپرد را دارند.

این سگ ها به خاطر روحیه محافظه کار و طبیعت وفاداری که دارند، مورد علاقه بسیاری از مردم قرار می گیرند. سگ های ژرمن بسیار باهوش و زرنگ هستند و قابلیت آموزش پذیری بالایی دارند، به همین خاطر در ادارات پلیس، امداد نجات، شهرداری و … مورد استفاده قرار گرفته اند.

سگ ژرمن بلک حاصل میکس دو سگ بلک ژرمن هستش و حتی امکان این هست که از میکس ژرمن بلک با ژرمن حنایی  نیز توله های ژرمن بلک به دنیا بیان.

تفاوت اصلی ژرمن سیاه با بقیه نوع های سگ ژرمن شپرد در این است که رنگ این سگها از همان ابتدا (تولگی ) سیاه است.

راستی توی گالری عکسمون یک سری از بهترین عکس های ژرمن شپرد را برای شما جمع آوری کردیم که می تونید از بخش گالری عکس در قسمت بالایی سایت به آن نوشته دسترسی داشته باشید.

سگ ژرمن شپرد سیاه ( GSD ) توسط American Kennel Club شناسایی و ثبت شده است و رنگ سیاه نیز جزو رنگ های طبیعی این سگ اشاره کرده است.

سگ های ژرمن بلک نسبت به دیگر رنگ های ژرمن شپرد بسیار نادر و کم پیدا هستند و به همین خاطر نیز قیمت بلک ژرمن بسیار بالاتر از دیگر نوع ها می باشد.

در بازار کنونی در کشورهای اروپایی قیمت سگ ژرمن شپرد استاندارد حدود ۳۰۰ الی ۷۰۰ دلار برای هر توله است در حالی که قیمت مورد انتظار برای ژرمن بلک در حدود ۷۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار برای هر توله این سگ می باشد.

جالب است بدانید که این سگ های در هربار زایمان حدود ۴ الی ۹ توله به دنیا می آورند.

 

خصوصیات رفتاری و خلق و خوی سگ ژرمن بلک

ژرمن بلک بالغ
ژرمن بلک بالغ

برخی مواقع نسبت به خصوصیات این سگ کج فهمی رخ میده، به گونه ای که مردم فکر می کنند که ژرمن شپرد یک سگ نگهبان و خطرناک است. ولی محافظه کار بوردن از خصوصیاتی است که این سگ دارد و شما می توانید با آموزش به سگ خود گارد و نگهبانی یاد بدهید.

در حالت کلی سگهای ژرمن شپرد بسیار خانواده دوست و دوست داشتنی هستند و در مورد وفاداری این نژاد اصلا شکی نیست.

اگر شما آموزش سگ ژرمن شپرد را به درستی و اصولی انجام دهید، مطمئن باشید که در جوانی یک سگ بسیار دوست داشتنی و مهربان خواهید داشت و بهترین رفیق شما و خانوادتان خواهد گشت.

ژرمن شپرد های آموزش دیده در دوران بلوغ و جوانی می توانند مراقب بچه های شما باشند و همچنین به آرامی با بچه ها در حیاط توپ بازی کنند.

البته برای اینکه این سگ افراد غریبه را بشناسد زمان می برد ولی شما را به عنوان دوست همیشکی در ذهن خود هک می کند.

خلاصه بهتر است براتون بگم که ژرمن شپرد ها سگهای مهربان و خانواده دوستی هستند، و اصلا دوست ندارند که تنها بمونند. در صورت تنها بودن بسیار ناراحت و مخرب می شوند، که با کارهای تخریبی و پارس کردناشون میشه متوجه آن شد.

این سگها بسیار قدرتمند و باهوش هستند، اگر شما نتوانید آموزش مبتدی سگ ژرمن شپرد را از همان دروان جوانی به این سگ یاد بدهید در بزرگسالی این سگ ممکن است دچار اذیت شوید و از بیشتر توانایی های ژرمن شپرد خود بی بهره بمانید.

 

تغذیه سگ ژرمن شپرد بلک و توله هاش

توله بلک ژرمن
توله بلک ژرمن

بیشتر صاحبان این نژاد سگ ، به توله های سگ ژرمن شپرد خود ۴ وعده غذایی در طول روز می دهند. این بسیار مهم است که مقدار و تعداد وعده های غدایی برای توله ها و ژرمن شپردهای بزرگ نباید یکی باشه.

سگ های ژرمن شپرد بزرگسال بیشتر مستعد نفخ و بزرگی شکم هستند، که این عمل اصلا پسندیده نیست و ممکن است بسیار خطرناک و کشنده باشد.

در حدود ۶ ماهگی به بعد صاحبان توله سگ ها باید وعده های غذایی سگ های خود را به ۲ الی ۳ وعده غذایی در روز کاهش بدهند. بیشتر سگهای بالغ و بزرگ ۲ بار در روز غذا میخورند.

 

قبل از خرید غذا برای ژرمن بلک خود حتما آن را بررسی کنید !

شرکت ها و کارخانه ها بسته های غذایی متفاوتی تولید می کنند، حالا با کیفیت و نوع آنها کاری نداریم، فقط مهمترین نکته ای که شما باید توجه کنید، این است که آیا این بسته غذایی تمامی مواد غذایی مورد نیاز سگ من را دارد یا نه؟

توصیه می شود که برای تغذیه سگ ژرمن بلک خود از این روش وعده غذایی استفاده کنید : ۲٫۲۰ گرم پروتئین بر هر یک کیلو گرم از وزن سگتان نیاز است و همچنین چربی مورد نیاز ۱ گرم نسبت به هر یک کیلوگرم از وزن سگتان حساب می شود.

وجود فیبر در مواد غذایی سگتان بسیار مهم و ارزشمند هست ، توصیه می کنم که در هنگام خرید بسته های غذایی از دارا بودن فیبر در آن بسته اطمینان حاصل کنید.

قبل خرید بسته غذایی حتما به مواد غذایی استفاده شده در آن ترکیب های غذایی را بررسی کنید، اغلب موارد مواد غذایی مورد استفاده به صورت مرتب از بیشترین مقدار به کمترین مقدار از بالا به پایین در پشت بسته بندی نوشته می شود.

آنهایی که در ردیف های بالایی قرار دارند بیشترین مقداری ترکیب غذایی را تشکیل داده اند.

به یاد داشته باشید همیشه سعی کنید غذایی انتخاب کنید که گوشت در اولین یا دومین ردیف مواد غذایی در پشت بسته بندی نوشته شده باشد.

یک سگ بلک ژرمن بالغ حدود ۴۰ کالری نسبت به هر کیلوگرم آن مصرف می کند. اگر وزن سگ ژرمن شپرد شما در حدود ۴۰ کیلوگرم است باید شما حدود ۱۶۰۰ کالری در روز برای سگ خود غذا تهیه کنید.

از برنامه غذایی زیر برای تغذیه ژرمن شپرد خود استفاده کنید.

توله ژرمن بلک

 • مونث : ۱۷۰۰ – ۲۵۰۰ کالری
 • مذکر : ۲۲۰۰ – ۳۰۰۰ کالری

بلک بزرگ ژرمن

 • مونث :  ۱۰۰۰ – ۱۵۰۰ کالری
 • مذکر : ۱۳۰۰ – ۱۸۰۰ کالری

 

امیدواریم که مقاله ما را پسندیده باشید و دوست داریم که نظرات خودتون رو با ما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا هرچه بهتر بتوانیم برای شما خدمات رسانی کنیم.

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع  :  allthingsdog

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ ژرمن بلک
موضوع مقاله
سگ ژرمن بلک
توضیحات کوتاه
سگ ژرمن شپرد بلک یا همون سیاه جزو نوع های پرطرفدار و گران بهای سگ ژرمن است. این سگ تمامی خصوصیات و ویژگی های ژرمن استاندارد را دارد.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو

8 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از مطالب کاربردی و علمی تون یه سوال راجع‌به ژرمن سفید داشتم که جدیداً جزو نژادهای ژرمن ثبت شده میشه راجع به این ژرمن(ژرمن سفید) هم توضیح بدید باتشکر

  • سلام سینا جان
   در مورد سگ وایت ژرمن حتما به زودی یک مقاله در سایت قرار میدیم و ابهام شما دوست عزیز رو برطرف می کنیم.
   اما سگ ژرمن شپرد سفید همانند سگ دوبرمن سفید دارای جهش ژنی هستند و روی یک کروموزوم مشکل دارند که سفید رنگ شده اند.

 2. از اینکه حاصل تلاش و زحمت خودتون رو رایگان در اختیار همه قرار دادید واقعا تشکر میکنم،، امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید،،،

 3. سلام قربان .
  یه سوال داشتم ژرمن بلک با ژرمن دورنگ چه تفاوتی داره ؟؟یا اصلا باهم فرقی نمیکنن «بجز رنگشون»

 4. باسلام
  مرسی از مطالب مفیدتون. راستش به دلیل علاقه فراوان خودم به سگها دارم تو شهر بندرانزلی فروشگاه پت شاپ میزنم . و حتماً حتماً از تجربیات ارزشمند و ارزنده شما نهایت استفاده را می برم تا بهترین فروشگاه تو انزلی رو داشته باشم. امیدوارم در سایه سار الطاف بیکران لایزال هستی تنی سالم و عمری پر برکت داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید