گربه بنگال
گربه بنگال

گربه بنگال ( bengal ) در نگاه اول یک گربه ظریف و ضعیف دیده می شود ولی برخلاف باوری که شما در نگاه اول به گربه بنگال بدست می آورید ، این گربه بسیار چابک و زیرک است و همچنین گربه بنگال دارای بدنی عضلانی و خوش فرم است.

گربه بنگال بخاطر پوست و نقش نمایی که دارد بسیار شبیه گربه های جنگلی است و زیبایی خاصی دارد.

 

آشنایی با خصوصیات و عملکرد گربه بنگال

گربه بنگال خیلی باهوش و زیرک است. شیرین کاری های این گربه باعث شده است که یک دوست و همراه بانمک برای زندگی باشد. اما گاهی اوقات گربه بنگال می تواند شما را به چالش بکشد و با شما شوخی کند.

گربه بنگال در کل یک حیوان کاملا با اعتماد به نفس است و یک دوست خوب است که همیشه هوشیار بوده و حواسش به اطراف خود است. این گربه ممکن است که یکمی مکار باشد و کارهایی غیر عادی و جالبی انجام دهد.

بخاطر اینکه بنگال یک گربه شلوغ و فعال است ، اغلب ممکن است که دارای عادت های باشد که در صورت ادامه دادن بیش از حد ، باعث رنجش و اذیت شما شود. برخی از کارهای این گربه می تواند روشن خاموش کردن کلید لامپ ، گرفتن ماهی از آکواریوم و مکان های عمومی ، زدن مکرر دکمه خروج DVD از دستگاه مدیا پلیر و.. که ممکن است در اوایل برای شما جالب باشد ولی در صورت ادامه یافتن ، یک عادت بد به شمار می آید.

تمایل گربه بنگال به آب باعث این نمی شود که این گربه همیشه دوست داشته باشد که با شما به حمام برود یا توی وان حمام بپرد. بهتر است به شما هشدار بدهم که اگر شما دارای آکواریوم هستید ، یا در حوضچه حیاط خود ماهی دارید ، بسیار دقت کنید که از دست بنگال در امان باشند.

بنگال همانند دیگر گربه ها ، علاقه خاصی به ارتفاع دارد و اون دوست دارد که مرتفع ترین مکان را در خانه بیابد و روی آن بایستد. اغلب برای چنین حیواناتی درخت های پلاستیکی وجود دارند که باعث می شوند ، گربه ها روی آن بازی کنند.

این گربه جزو آن گربه هایی است که نیاز زیادی به محبت شما دارد ، دوست دارد که همیشه کنار شما باشد و شما آن را نوازش کنید

گربه بنگال خالدار
گربه بنگال خالدار

 

سلامت گربه بنگال

گربه های یک رگه و دورگه ممکن است که به صورت ژنتیکی دارای مشکلاتی باشند ولی گربه بنگال به صورت ژنتیکی کاملا سالم است و هیچ نقصی ندارد. ولی در صورت کلی مشکلات سلامتی ممکن است دامان گیر این گربه شوند که برخی از این مشکلات را در زیر برای شما آوردم.

  • بیماری نوروپاتی ( Distal neuropathy ) : یک اختلال و بیماری سیستم عصبی است که موجب ضعف در سیستم عصبی گبره بنگال می شود، ولی خوشبختانه بعد از مدتی خود به خود بهبود می یابد.
  • سندرم صافی قفسه سینه ( Flat-chested kitten syndrome ) : یک نوع بیماری و بدشکلی است که ممکن در حالت های خفیف تا حاد باشد ، بچه گربه هایی که دارای این سندرم است و توانستند تا سن بلوغ زنده بمانند دیگر تهدید زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار نداد.
  • نادرستی جا افتادن لگن ( Hip dysplasia ) : در موارد شدید می تواند باعث لنگش و بد راه رفتن گربه شود.
  • کاردیومیوپاتی ( Hypertrophic cardiomyopathy ) : یک بیماری قلبی است که در برخی از نژاد های گربه ها ممکن است رخ بدهد.
  • مشکل قرار گیری کشکک زانو ( Patellar luxation ) : که این نیز ممکن است در این گربه دهد که در صورت شدید بودن باید جراحی شود.
  • آتروفی شبکیه چشم ( Progressive retinal atrophy ) : یک نوع بیماری چشمی که ممکن است رخ دهد.
گربه بنگال هاپ میو
گربه بنگال هاپ میو

 

تاریخچه نژاد گربه بنگال

گربه بنگال بر روی پوست ، نقش نماهای خاصی دارد که خیلی شبیه به گربه های وحشی است ، اگرچه از نظر سایز و اندازه ، از آن ها کوچکتر است. یکی از نژاد های بنگال نژاد گربه لئوپارد آسیایی کوچک وحشی است که گربه بنگال اسم خود را از نام علمی گربه لئوپارد ( Felis bengalensis ) گرفته است.

اولین بار این گربه بنگال توسط یک پرورش دهنده با نام ژان میل ، در سال ۱۹۵۰ بوجود آمد و در سال ۱۹۶۰ در اغلب فروشگاه های فروش حیوانات خانگی وجود داشت. بنگال از جفت گیری دو نژاد اصیل لئوپارد و گربه شورت هیر خانگی ( گربه معمولی ) بوجود آمد.

از آن جایی که گربه آقای ژان میل علاقه ی چندانی به گربه های لئوپارد و شورت هیر نداشت ، نتیجه کارش گربه بنگال شد که بسیار مورد توجه همگان قرار گرفت ، ولی تنها مشکلی که بود ، بنگال یک گربه وحشی بود و باید برای رام کردن آن چاره ای می اندیشیدند.

بعد از تحقیقاتی که انجام گرفت ، فهمیدند که گربه بنگال بعد نگهداری و رام سازی در چهار نسل کاملا اهلی و آرام می شوند و برای زندگی در خانه مناسب هستند.

گربه وحشی بنگال بعد از اینکه اهلی شد ، در یک فروش همگانی قرار گرفت که ، اولین بار توسط یک زن انگلیسی با قیمت ۵۰,۰۰۰ دلار خریداری شد. زیبایی خاص و طبیعت وحشی بنگال باعث محبوبیت این گربه در قشر خاصی از جامعه شده است.

گربه بنگال اصل
گربه بنگال اصل

 

وزن و اندازه گربه بنگال

گربه بنگال یک گربه متوسط و تا حدودی بزرگ نامیده می شود ، که وزنی حدود ۸ الی ۱۵ پوند دارد. ( ۴ تا ۷ کیلوگرم )

بیشتر بخوانید : گربه پرشین کت

 

رفتار گربه بنگال با بچه ها و دیگر حیوانات خانگی

گربه بنگال ، یک موجود بسیار فعال و اجتماعی است و خانواده هایی که قصد خرید گربه زیبای بنگال را دارند ، اگر در خانه خود را دارای کودک هستند ، هیچگونه جای نگرانی برای آن ها نیست. این نژاد گربه دوست دارد که بازی کند.

گربه بنگال بسیار باهوش و زیرک است و براحتی از دست بچه شما فرار خواهد کرد ، با بچه های مدرسه ای بسیار سازگار است زیرا سطح انرژی آن با بچه ها مطابقت دارد.

همچنین بنگال با دیگر حیوانات خانگی هیچ گونه مشکلی ندارد و با آن ها کاملا سازگار است. البته این گربه برخلاف اغلب گربه ها با سگ ها رابطه خوبی دارد تا زمانی که سگ ها تهدیدی برای گربه بنگال به حساب نیایند.

بهتر است که این هشدار را برای شما بدهم که گربه ها نیز دارای روحیه شکار هستند و نباید این روحیه گربه ها را نادیده گرفت ، بنگال قدرت شکار بالایی در شکار حیوانات خانگی کوچک دارد مانند : همستر ، موش ، خرگوش های کوچک و خوک های دریایی

منبع : CATTIME

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
گربه بنگال ( bengal ) |  اطلاعات جامع و عکس نژاد گربه وحشی بنگال
موضوع مقاله
گربه بنگال ( bengal ) | اطلاعات جامع و عکس نژاد گربه وحشی بنگال
توضیحات کوتاه
گربه بنگال یک حیوان خانگی دوست داشتنی و عضلانی است. نقش و نمادهای موجود روی پوست این گربه باعث شده که بنگال شبیه گربه های وحشی جنگلی شود که بسیار محبوب اند
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید