سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

سگ پیت بول آمریکایی تریر ( Terrie  American Pit bull ) یک نژاد سگ آمریکایی می باشد که در گذشته مردم قاره آمریکا پیتبول را به عنوان یک طعمه برای گاوبازی های خود به کار می بردند. ( همانگونه که امروزه از پارچه قرمز برای این عمل استفاده می شود )

بعدها مزرعه دارها از این سگ برای محافظت از مزرعه  و اموال خود نگهداری کردند که به دلیل رابطه خوبی که می تواند با بچه ها ایجاد کند به داخل خانه ها راه یافت و تبدیل به یک سگ خانگی شد.

از بارزترین خصوصیات سگ پیت بول آمریکایی قدرت ، وفاداری ، مهربانی ، شجاعت و چابکی می باشد که این نژاد را جزو نژاد های محبوب در بین مزرعه داران کرده است. نگهداری این سگ بسیار آسان می باشد و نیاز به توجه و دقت زیادی ندارد.

 

 

اطلاعات و مشخصات سگ پیت بول آمریکایی

محبوبیت#
نامپیت بول آمریکایی تریر | American Pit Bull Terrier
اسم های دیگر APBT, Pit Bull, Pitty, Pit, Pitbull
ملیتآمریکا
گروه بندی نژادTerrier
اندازه متوسط
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 12 سال
خصوصیاتمهربان
خشونت آمیز
شجاع
مهربان
باهوش
وفادار
مطیع
یک دنده
ارتفاعمیانگین ارتفاع : 35 تا 60 سانتی متر
وزنمیانگین وزن : 10 تا 35 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
سیاه و قهوهای مایل به زرد
آبی
قهوه ای
خاکستری
سرخ
سفید
زرد
تعداد بچه زایی5 - 8 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 500$ - 700$ دلار
توله سگ پیت بول آمریکایی
توله سگ پیت بول آمریکایی

بیشتر بخوانید »  معرفی سگ روتوایلر

ویژگی و خصوصیات نژاد سگ پیت بول آمریکایی

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
نگهداری سگ پیت بول آمریکایی تریر در آپارتمان 100% کار چندان عاقلانه ای نیست. چون این نژادها بسیار فعال و شلوغ هستند در ضمن حال بسیار قدرتمند که محدود کردن این سگ به یک فضای بسته مساوی است با تخریب آن فضا توسط این سگ.
برای نگهداری پیت بول داشتن یک حیاط می تواند بسیار مناسب باشد.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
گهگاهی
سازگاری با گربه
سازگاری با بچه
این نژاد سگ تریر رابطه خوبی با بچه ها دارد و بسیار پر انرژی و مهربان است.
البته توصیه می شود که بچه های ناشناس را نزدیک این سگ نکنید.
سازگاری با دیگر سگ ها
با دیگر نژادهای سگ رابطه خوبی ندارد و بهتر است که در یک محل قرار نگیرند.
نیاز به فعالیت
سگ پیت بول آمریکایی تریر یک سگ بسیار فعال و اکتیو می باشد که دوست دارد روزانه فعالیت زیادی داشته باشد و شما نیز براس سلامتی روحی و جسمی سگتان این فعالیت را برای آن تامین کنید.
نیاز به مراقبت
نیاز به مراقبت پایین: این سگ یک سگ خود مختار و جان سخت است که نیاز به مراقبت چندانی ندارد.
مشکلات سلامتی
نژاد پیت بول یک سگ قدرتمندی است که ممکن است دچار چند نوع بیماری و آسیب شود که این بیماری ها ممکنم است در رفتگی لگن ، بیماری قلبی عروقی ، تداخلات ژنتیکی و آلرژی به چمن باشد.
هوش و وزیرکی
رتبه بندی #
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو در پیت بول آمریکایی متوسط می باشد و برای کنترل این ریزش شما می توانید با شانه کردن ریزش مو را کاهش دهید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
آموزش و تربیت سگ پیت بول آمریکایی تریر در سن کم بسیار موثر است و زمانی که این سگ بزرگ شود آموزش آن نیز دشوار خواهد بود.
قابلیت سگ تماشاچی
قابلیت سگ تماشاچی بالایی دارد و شما را از هرگونه خبری آگاه می کند.

 

فیلم تمرینات سگ پیت بول

 

آشنایی با خلق و خوی سگ پیت بول

سگ پیت بول نوعی نژاد سگ است که با مرور زمان همدم و همراه  خانوادگی انسان ها شده است ، ولی با گذشت زمان سگ پیت بول تریر قدرت و توانایی های خود را به رخ انسان ها می کشید که در نهایت باعث جلب توجه و پی بردن انسان به ویژگی های فوق العاده این سگ شد.

انسان ها برای امتحان کردن این سگ ها آنها را وارد مزارع و زمین های کشاورزی خود کردند اما این سگ ها به قدری کارآمد و باهوش بودند که گویی می دانستند چگونه آدمی را شیفته خود کنند.

آنها با جلب اعتماد انسان وارد خانه ها شدند و به دلیل مهربانی و عطوفت حیوانی بالایی که داشتند با فرزندان خانواده به خوبی گرم گرفتند همین امر باعث شد که به آنها لقب سگ نگهبان یا پرستار و همدم بدهند.

این سگ برای معروف شدن تمام وظایفی را که انسان برای او تعیین کرده بود با موفقیت پشت سرگذاشته بود.

سگ پیت بول تریر موجودی به شدت سرسخت و جسور بود که باعث ورود آنها به میادین مبارزه  همچون کشیدن وزنه های سنگین و رقابت های سرعتی شد وآنها را به کابوسی وحشتناک برای سایر سگ ها تبدیل کرد که، منبع درآمد زایی خوبی برای قمار بازان آن دوره شده بود.

آنها مطیع و پیرو مطلق صاحبان خود بودند و در مکان و زمان خود به شدت بازیگوش بودند و تا اخرین نفس های خود دست از این شیطنت برنمی داشتند همه ی این موارد باعث افزایش روز افزون محبت انسان نسبت به این سگ شده بود.

متاسفانه برخی انسان ها به ویژگی های خشن و بی رحم حیوانی این سوپرسگ بیشتر علاقه نشان دادند.

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

 

ترس و وحشت مردم عادی و نیز شایعاتی که در مورد این سگ ساخته و پرداخته شد باعث شد در بعضی از شهرها و کشور ها بر علیه این موجودات دوست داشتنی قوانین سخت گیرانه ای وضع شود.

 

آموزش سگ پیت بول ضروری است

همانطور که امروز هرچه بکارید  فردا آنرا برداشت خواهید کرد به عنوان صاحب سگ پیت بول باید بدانید که رفتاری هایی که این سگ در آینده از خود نشان خواهد داد بستگی به آموزش هایی دارد که شما در دوران ابتدایی حیات به آنها آموزش می دهید.

اگر شما فردی بی حوصله هستید و علاقه ای به آموزش و اجتماعی کردن حیوانات ندارید و وقت کافی برای توجه و سر و کله زدن با این سگ را ندارید توجه داشته باشید که این سگ مناسب شما نخواهد بود

پیت بول تریر آمریکایی درصورت آموزش دیدن واجتماعی شدن به حد کافی می تواند همراه و همدم بازی فرزندان خانواده باشد.

چرا که این سگ با انسان ها مهربان است و انتخاب او به عنوان سگ گارد مناسب نیست، این حیوان علاقه ویژه ای برای راضی نگه داشتن انسان ها دارد.

اگر خانواده ای داشته باشد خودش را وقف آن می کند و در حساس ترین و حیاتی ترین شرایط تا سرحد مرگ از آنها دفاع می کند حتی اگر به قیمت از دست دادن جانش باشد.

این سگ پایداری و استقامت عجیبی در رسیدن به اهداف تعیین شده دارد.

یادگیری سریع دستورات و ترفند ها به منزله هوش بالای آنها می باشد.

نقطه ی مشترک پیت بول با انسان می تواند به میل شدید هردو برای زندگی کردن اشاره کرد آنها موجودی نیستند که نسبت به محیط پیرامون خود بی تفاوت باشند هر اتفاقی که در اطراف آنها رخ بدهد حتما در آن موضوع وارد شده و دخالت لازم را خواهند کرد تا حاکمیت خود را در محیط به رخ سایرین کشیده و آنرا اثبات کنند.

برخلاف سایر سگ ها بزرگ شدن آنها مانعی برای شیطنت همچون دوران تولگی نیست آنها با شیطنت و شور و اشتیاق فراوان و القای این احساسات به انسان باعث ورود نشاط و سرزندگی به خانه آدمی می شوند طوریکه اگر مدتی با آنها زندگی کنید نسبت به اینکه چرا زودتر نسبت به زندگی با این حیوان دوست داشتنی اقدام نکرده اید افسوس خواهید خود.

بیشتر بخوانید »  معرفی سگ ژرمن           

تاریخچه نژاد سگ پیت بول آمریکایی

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

پیت بول از تلفیق دو نژاد قدیمی انگلیسی “ انگلیش بولداگ ” و “ انگلیش تریر ” در انگلیس و ایرلند به وجود آمد.

تلفیق اولیه این دو نژاد در قرن نوزدهم “بول اند تریر” نام داشت که بعد ها نژاد های “بول تریر” و “استافورد شایر بول تریر” نیز از این تلفیق به وجود آمدند.

“اولد انگلیش بولداگ” های قدیمی که امروزه منقرض شده اند و اثری از آنها دیده نمی شود سگ هایی با جثه متوسط و بدنی با توده عضلانی بالا و بسیار کار آمد بودند و از نظر کارایی بسیار سرآمد تر از “بولداگ های انگلیسی” امروزی که فقط از نظر ظاهری شباهت کمی به آنها دارند را داشته اند.

سگ بولداگ آمریکایی معمولا برای بازی هایی با نام بول گیم یا نبرد با گاو استفاده می شدند.

سگ های تریر آن دوره جزو سگ هایی با جثه متوسط، سرعت و چابکی بالا که جهت شکار حیوانات کوچک همچون خرگوش استفاده می شدند

سگ پیت بول به شکل امروزی آن تحت عنوان “آمریکن پیت بول تریر” در اواخر قرن نوزدهم به وجود آمد و استفاده از این سگها در آمریکا بسیار رواج پیدا کرد و از همان ابتدا هدف از نسل کشی و اصلاح نژاد آنها سگی با جثه متوسط و تلفیقی متناسب از “بولداگ” و “تریر” بود که توانایی بسیار بالا در جنگ با سگ های دیگر داشت.

از اوایل قرن بیستم به بعد پرورش و اصلاح نژاد پیت بول به شکل کاملا حرفه ای و هدفمند توسط بسیاری از کارشناسان آمریکایی خبره در این حوزه ادامه پیدا کرد و این گونه بود که شاهد پیدایش انواع  مختلف از این نژاد به مرور زمان بودیم. که برخی از آنها توانایی بالایی در جنگ و مبارزه داشتند.

اوایل قرن بیستم (۱۹۰۹) بود که سازمانی تخصصی متشکل از پرورش دهندگان و کارشناسان خبره این نژاد تأسیس شد و استاندارد های ظاهری و رفتاری این نژاد را تبیین کرد.

امروزه ملاک اصلی تشخیص اصالت نژادی یک پیت بول مهر تأیید این سازمان می باشد.

نکته اصلی که باعث شد پیت بول مثل بسیاری از نژاد های کاری از جمله ژرمن شپرد به مرور زمان ضعیف نشود و همچنان نسل به نسل کارایی و عملکردش بهبود یابد وجود پرورش دهندگان حرفه ای و دلسوز بود که هدف از اصلاح نژاد را فقط و فقط بر مبنای افزایش کارایی در جهت رسیدن به هدف مورد نظر قرار دادند.

به همین دلیل است که ما امروز سگ پیت بول آمریکایی تریر را به همان شکل و حتی بهتر از نظر عملکرد نسبت به گذشته می بینیم.

البته در این بین دو نژاد “امریکن استافورد شایر تریر” و “آمریکن بولداگ” از پیت بول نشأت گرفتند که به مرور زمان به دلیل توجه به خصوصیات ظاهری در اصلاح نژاد و وجود پرورش دهندگان منفعت طلب امروزه به نژاد های ناکارآمد با مشکلات عدیده سلامتی تبدیل شدند که البته ظاهری عامه پسند و گول زننده دارند.

نکته‌ی بسیار مهم در مورد نژاد پیت بول آمریکایی تریر این است که برخی از افراد گمان می کنند سگ آمریکن پیت بول با پیت بول تفاوت دارد و ما دو یا چند نام دیگر داریم که مردم این سگ را با آن نام ها می خوانند.

درحالیکه چنین چیزی صحت ندارد و هیچ گونه دسته بندی نوع و نژاد مختلف اعم از :پیت بول-پیت بول تریر و پیت بول آمریکایی تریر نداریم.

نام کامل این نژاد “آمریکن پیت بول تریر”می باشد و ما صرفا جهت راحتی در تلفظ و گفتار این نام ها و اسامی مختلف را استفاده می کنیم. همانند اسم نژاد ژرمن شپرد که برای راحتی در گفتار “ژرمن” گفته می شود.

بیشتر بخوانید » معرفی سگ سرابی    

شخصیت و عملکرد سگ پیت بول

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

این سگ ها به شدت انسان هارا دوست دارند بطوریکه برای آنها اهمیت ندارد که اندازه آنها بزرگتر از آن باشد که صاحبش بتواند او را در آغوش بگیرد

اطمینان تیزبینی و آگاه بودن از شرایط موجود از ویژگی های بارز این حیوانات است

اگر غریبه ای وارد خانه شما شود به مهمان شما خوش آمد خواهند گفت و از اطلاع دادن این موضوع به شما احساس خرسندی می کنند همانند هر سگ دیگر برای اجتماعی شدن زود هنگام و مواجهه با افراد مختلف، مناظر متفاوت و صداها و تجربیات گوناگون در جوانی نیاز دارد و به شما این تضمین را می دهد که در آینده سگ خوبی خواهد بود.

 

بیماری و مشکلات سلامتی سگ پیت بول

یت بول های آمریکایی اصولا سالم هستند اما به شرطی که برای سلامت و درمان آنها برنامه ریزی کافی و دقیق داشته باشید .

برای اطلاع دقیق از وضعیت های بیماری هایی که احتمال مبتلا شدن این سگ به آنها زیاد است لازم است تا موارد زیر را جهت نگهداری هرچه بهتر از آنها مطالعه کنید.

 

 • دیسپلازی هیپ | پیت بول

این بیماری وجود نوعی ناهنجاری در مفصل لگن می باشد اگر قرار است سگ شما جفت گیری کند لازم است تا در ۲ سالگی از این ناحیه عکس برداری با اشعه ایکس صورت بگیرد تا از عدم وجود مشکل خاصی اطمینان حاصل شود. در غیر اینصورت این ناهنجاری برای سگ به شدت دردناک خواهد بود.

 

 • آلرژی | پیت بول

در بین سگ های پیت بول آمریکایی تریر آلرژی بسیار رایج است. این آلرژی ها معمولا بخاطر محیط آلرژی زا به دلیل وجود کک، علف، گرد و خاک رخ می دهد. ممکن است آلرژی به غذا هم مربوط باشد که احتمال آن کم است

غذاهایی که معمولا آلرژی زا هستند شامل گوشت بیف، برنج، گندم و ذرت هستند. آلرژی می تواند باعث خارش و ناراحتی بشود تا حدی که سگ خودش را با دست و دندان به قدری می خاراند که آن ناحیه دچار خونریزی شود.

این عامل باعث ورود عوامل عفونت زا به داخل بدن سگ می شود. برای درمان آلرژی باید علت آن شناسایی و از محیط پیرامون سگ پاکسازی شود. در این زمینه می توانید با دامپزشک مشورت کنید

 

 • کم کاری تیروئید | پیت بول

این بیماری اختلال در عملکرد غده‌ی تیروئید است که باعث اضافه وزن، نازک شدن پوست و مشکلات دیگری می شود. این بیماری معمولا در میانسالی سگ ها رخ می دهد و با مصرف مداوم و مادام العمر دارو تا حد زیادی قابل کنترل می باشد.

 

 • بیماری قلبی | پیت بول

بیماری قلبی برای سگ ها در حالات مختلفی رخ می دهد که رایج ترین آنها تنگی سرخرگ آئورت می باشد. تنگی سرخرگ آئورت نوعی بیماری قلبی مادرزادی است ، یعنی گاهی سگ با این مشکل به دنیا می آید این مشکل در واقع تنگی غیرعادی رابط بین بطن چپ و آئورت است.

بعضی از سگ ها علائمی ندارند یا دارای علایم جزئی هستند، ولی بعضی از آنها به دلیل عدم رسیدن خون کافی به اندام ها سطح پایینی از انرژی دارند و حتی ممکن است به دلیل عدم رسیدن خون و اکسیژن کافی به اندام حیاتی همچون مغز دچار مرگ ناگهانی بشود.

در این زمینه دامپزشک می تواند با تصویر برداری اشعه ایکس از سینه و نیز الکتروکاردیوگرام می تواند وجود این امر مهم را تشخیص بدهد

بیشتر بخوانید »  سگ هاسکی سیبرین    

نکاتی که قبل از خرید پیت بول باید بدانیم

شما باید حداقل روزانه یک ساعت با این حیوان وقت بگذرانید این کار می تواند همچون پیاده روی بازی و یا ورزش باشد. این سگ اگر مدت زمان زیادی را تنها بماند تبدیل به سگی لجباز و خشن یا افسرده خواهد شد.

شما تمرین های مربوط به به یادگیری این سگ را از دوران تولگی شروع کنید و تا زمانی که نتیجه نگرفتید ادامه بدهید.

تمرینات منظم و با برنامه ریزی شده باعث تحکیم رابطه شما با این حیوان خواهد شد.

سگ پیت بول آمریکایی تریر نسبت به هوای سرد تحمل کافی ندارد لذا نباید او را مدت زمان طولانی در بیرون از خانه نگهداری کنید، درواقع این سگ ها بیشتر خانگی هستند. وابستگی شدیدی به خانواده دارند پس با تنها گذاشتن آنها باعث زجر کشیدنشان می شوید.

 

غذای سگ پیت بول

میزان مصرف روزانه‌ی پیشنهادی:

۱٫۵ تا ۲٫۵ پیمانه غذای خشک باکیفیت در روز، در دو وعده لازم و ضروری است اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سگ پیت بول بزرگسال شما چقدر غذا میخورد به سایز، سن، وضعیت جسمانی، متابولیسم و میزان فعالیتش بستگی دارد.

سگ ها هم مثل انسان ها با یکدیگر فرق دارند و همگی به یک اندازه غذا نمی خورند.

واضح است که سگ هایی که فعالیت زیادی دارند، نسبت به سگ های تنبل غذای بیشتری نیاز دارند. کیفیت غذای خشکی نیز متفاوت می باشد، هرچه کیفیت بیشتری داشته باشند، ارزش غذایی بیشتری خواهند داشت و انرژی و مواد ضروری لازم را با مقدار غذای کمتری به سگ خود خواهید رساند.

برای جلوگیری از اضافه وزن، غذای سگ‌ را به اندازه ای که روی بسته غذا درج شده مهیا کنید و در ساعت مشخصی به او غذا بدهید.

سگی که مشکل اضافه وزن دارد میتوانید دنده هایش را از زیر عضلاتش حس کنید ولی نمی توانید ببینید. اگر دنده ها در زیر چربی مخفی باشند، سگ‌ پیت بول شما باید یک دوره از رژیم  غذایی را آغاز کند.

بیشتر بخوانید » معرفی نژاد سگ داگو آرژانتینو

 

مراقبت و نگهداری از سگ پیت بول

این نژاد داری موهای کوتاه و براق می باشد.

رنگ های مختلفی که می تواند داشته باشد شامل رنگ های : قرمز، آبی، خاکستری، قهوه ای، سفید، سیاه یا خالدار می باشد.

آنها نیاز زیادی به کشیدن روزانه برس ندارند و حمام کردن دوره ای برایشان کافی است. برس کشیدن با یک برس سفت و تمیز کردن با پارچه باعث حفظ براق بودن پوستشان می شود.

برای تمیز کردن دندان ها هفته ای دو یا سه بار مسواک کافی است ولی اگر دوست ندارید تا سگ شما به مشکلات و عفونت دندان گرفتار شود بهتر است هرروز مسواک بزنید.

شنیدن صدای ناخن های پیت بول برروی زمین نشان دهنده این است که باید کوتاه شوند اگر ناخن های سگ شما بطور طبیعی کوتاه نمی شنوند، دو یا سه بار در ماه نسبت به کوتاه کردن آنها اقدام  کنید.

دقت کنید که در داخل ناخن های پای پیت بول رگ های خونی وجود دارند که اگر بیش از حد کوتاه شوند باعث خونریزی می شود ، و سگ نسبت به شما حالت تدافعی می گیرد و در برابر کوتاه کردن ناخن ها مقاومت می کند .(می توانید در این مورد با دامپزشک همکاری داشته باشید)

با چک کردن هفته ای گوش های سگ خود از ابتلای او به عفونت می توانید جلوگیری کنید، به این صورت که اگر داخل گوش هایش قرمز بود و یا بوی بدی میدهد نشان دهنده ی ابتلا به عفونت است این کار را می توانید با یک پارچه مرطوب و یا یک گوش پاک کن انجام دهید

چیزی را در داخل مجرای گوش قرار ندهید و فقط قسمت بیرونی گوش را تمیز کنید. سگ خود را از موقعی که توله است به تمیز و مرتب شدن عادت دهید. این مراقبت ها را بصورت مرتب انجام دهید تا اگر دچار بیماری شده باشد بتوانید از روی علایم آنرا زود تشخیص داد و در این میان با دادن جایزه از همکاری او تشکر کنید تا شما و دامپزشک را در تست ها و مراحل بعدی یاری کند.

 

رابطه سگ پیت بول با بچه‌ها و سایر حیوانات

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی تریر

پیت بول آمریکایی نسبت به بچه ها عشق و علاقه خاصی دارد.

این سگ ها بدلیل داشتن انرژی بالا صبر زیاد و بازیگوشی، یک همبازی ایده آل برای بچه های بالغ می باشند. اما هیچ موقع بدون نظارت کردن اجازه ندهید تا سگ با فرزندان شما همبازی شود. اگر کسی در خانه نباشد تا از آنها مراقبت کند باید سگ در داخل محل زندگی اش باقی بماند به خصوص وقتی که به بلوغ سنی رسیده باشد.

لذا شما به عنوان صاحب یک سگ قدرتمند باید با رفتارشناسی و نگهداری صحیح این سگ آشنا باشید.

به فرزندان خود آموزش بدهید که هرگز گوش و یا دم سگ ها را نکشند و هنگامی که در حال استراحت و خوردن غذا می باشد به سمت پیت بول نروند و سعی نداشته باشند تا غذایش را از او بگیرند.

بعضی از سگ های پیت بول بخاطر گذشته‌ی جنگجویی که داشتند، هنوز در مواجهه با دیگر سگ‌ها عصبی و خشن می شوند.که این دسته از پیت بول ها بسیار خطرناک و جنگ جو هستند.ولی اگر از سن پایین آموزش لازم را به آنها بدهید متوجه خواهند شد که چه رفتاری از آنها انتظار دارید.

بسیاری از این سگ‌ها با گربه‌ها رابطه ای دوستانه دارند ولی باید برای امنیت بیشتر سایر حیوانات خانه مواظب آنها باشید.

        شاید علاقه مند باشید » پانسمان و کمک های اولیه سگ 

نکات مهم گردش و بیرون بردن سگ پیت بول

پیت بول مناسب افرادی است که همواره در حال بازی کردن و آموزش نکات و دستورات جدید به همراه برنامه ریزی دقیق و مداوم برای این سگ باشند.

به دلیل میل ذاتی آنها به لج بازی و ادعای حاکمیت در محیط زندگی باید برای آموزش دادن و اجتماعی کردن آنها از دوران تولگی اقدام کنید در غیر اینصورت به دلیل توانایی و قدرت بالایی که دارد از کنترل شما خارج خواهد شد و نسبت به سگ های دیگر به شدت خشن خواهند شد.

اگر قصد دارید با سگ خود به اماکن عمومی بروید باید همراه با قلاده باشد. نباید آنها را در پارک یا فضای باز رها کنید چون احتمال زیادی دارد که با سگ های دیگر درگیر شود و اگر این اتفاق بیافتد به دلیل روحیه جنگندگی بالا به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد و تا آخرین لحظه ادامه خواهد داد.

اگر به شهر یا کشور دیگری قصد سفر با سگ خود را دارید حتما قوانین مربوطه را مطالعه کنید.

این سگ علاقه شدیدی به جویدن دارد به دلیل داشتن فک قدرتمند از خریدن اسباب بازی هایی که کیفیت خوبی ندارند خودداری کنید .توجه داشته باشید که این اسباب بازی  قابلیت قورت داده شدن نداشته باشند چون ممکن است باعث خفه شدن سگ شما بشود.

 

ترجمه و تخصصی سازی شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ مبو

منبع : Vetstreet

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ پیت بول آمریکایی
موضوع مقاله
سگ پیت بول آمریکایی
توضیحات کوتاه
پیت بول جزو سگهای قدرتمند و پرطرفدار است، آموزش و تربیت این سگ بسیار امری مهم است که خلق وخو سگ پیت بول را مشخص می کند، غذا ، تمرینات ، رفتار و .. از نکات طلای است
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

26 دیدگاه ها

 1. سلام من در مورد سگ پیت بول شنیدم که یه سگ وحشی و جنگی هستش
  ولی شما میگین خیلی دوست داشتنی و متین هست
  چجوریاس؟؟

  • سلام نامییک جان
   در مورد وحشی بودن پیت بول قضیه یکم جای بحث داره.
   پیت بول ها به خاطر گذشته ای که داشتن و روحیه جنگی این سگها به همراه قدرت بدنی بالایی که دارند تمایل به دعوا در این سگها بالا است.
   ولی به دلیل اینکه تعداد زیاد افرادی پیت بول را از تولگی خرید و نگهداری می کنند و دوست دارند که این سگ وقتی بزرگ شد وحشی و هار بشه به این خاطر این مدلی تربیتش میکنند.
   چون در حال حاضر نیز برخی افراد حاضر هستند پول های بزرگی روی سگهای قدرتمند و وحشی خرج کنند.
   یعنی قضیه از این قراره پیت بول در صورت داشتن تربیت و آموزشات لازم اصلا وحشی نیست و بسیار بازیگوش و دوست داشتنی است.

 2. مطلبتون خیلی مفید بود منم پیت بول دارم واقعا دوستداشتنی و مهربون هستش ولی همنجور که گفتید وقتی بیرون میبرمش و سگهای دیگه رو میبینه یه مقدار کنترلش سخته چون قدرت زیادی داره با وجود قلاده بازم من رو میکشه دنبال خودش ولی وقتی محکم و جدی باهاش حرف بزنی گوش میده بحرفت ولی متاسفانه سگ من آلرژی به چمن درش ظاهر شد که ماهیانه با سوزن آلرژی زخمهای پنجه هاش از بین رفت و برای کنترل بیماری قلبی هم هر ماه قرص قلب میخوره و میل به جویدن هم داره اول وسایل خانه رو خراب میکرد ولی از وقتی براش توپ بیسبال خریدم دیگه خرابکاری نکرد و فقط با توپ خودش بازی میکنه و یکی از خصوصیات دیگه اش اینه که عاشق شنا کردن است

  • سالم باران جان خیلی ممنون که تجارب خودتو با مخاطبان هاپ میو درمیان گذاشتی
   در مورد اینکه گفتین زمانیکه محکم باهاش حرف میزنید به شما گوش میده این خودش یک قانون آموزش است.
   شما نباید اجازه بدین که سگتون احساس کنه آلفا هست و نباید اجازه بدین که هرکاری دلش میخواد انجام بده
   اگر دوست داشتی در این مورد مطالعه بیشتری داشته باشی به این لینک یه سری بزن
   https://hopmeow.ir/german-shepherd-dog-training/
   خیلی دوست داریم که بازم مارو با تجارب خودت راهنمایی کنی.

 3. من خودم سگ پینت بول دارم خیلی مهربان با من ولی تا غریبه ای میبینه از کنترل خارج میشه این سگ به پسر خالم حمله کرد و او نو به بیمارستان انتقال داریم چیکار کنم که سگم اینطوری خیلی خیلی با دیگران خشن

  • سلام محمدجان
   بله سگ پیت بول یک سگ قدرتمند و مهربان است ولی باید در نظر بگیریم که این سگ هم مثل بقیه سگ های گارد و نگهبان خصوصیات یک سگ نگهبان را دارد و در نگهداری و آموزش سگ پیت بول باید حتما نکات مهمی را در نظر بگیرید.
   شما ابتدا باید آموزش های پایه را به سگ خود آموزش دهید که سگ از شما پیروی کنه، همانطوری که شما را به عنوان یک رهبر و لیدر برای خود میبینه از دستورات شما نیز پیروی کنه.
   این اولین و مهمترین کاری است که باید انجام بدین.
   دومن همیشه به یاد داشته باشید که سگ پیت بول را اگر قدرت کنترلشو ندارید و هنوز آموزش کافی ندیده به مراکز عمومی نبرید و حتما از قلاده نیز برای کنترلش استفاده کنید.
   اجازه ندین کسی برای بازیگوشی به سگ پیت بول نزدیک بشه چون این سگ خصوصیات روحی و جسمی متمایی دارد.
   ما یک مقاله آموزشی برای سگ ژرمن شپرد نوشتیم که مقدمات آموزش را در اون مقاله بیان کردیم.
   توصیه می کنم این مقاله را مطالعه کنید
   https://hopmeow.ir/german-shepherd-dog-training/

 4. سلام من یه پیتبول دارم با من خیلیییی صمیمی هست و بیش از حد دوستم داره منم خیلی دوستش دارم ولی با افراد فامیل هم خیلی صمیمیه هم طرف پدرم و هم طرف مادرم همشونو دوست داره .اما با پسر دایی من خیلی خشن است و امروز که مهمونمون بودن پرید و شومبولشو گاز گرفت و الان هم همه افراد فامیل بردیمش درمانگاه. چکار باید بکنیم با این این سگ در صورت امکان توضیحات لازم در مورد تربیتش رو بهم بگین خیلی ممنون میشم.

  • سلام قنبر جان
   سگ پیت بول سگی است که هم توانایی صمیمی بودن و هم توانای خشن بودن را دارد و به همین خاطر تربیت و آموزش صحییح این نوع از نژادهای سگ بسیار مهم است.
   سعی می کنیم پست هایی دز مورد نحوه آموزش و تربیت سگ پیت بول قرار بدیم.

 5. در ضمن استاد ببخشید یه سوالی داشتم
  نیاز است که اونجای سگمان را تکان دهیم و بزرگش کنیم و تخلیه اش کنیم راحت بشه و لذت ببره یا همان سگ ارضایی؟ اگه میشه توضیحاتی بدین

 6. سلام استاد وقت بخير ببخشيد من دارم يه سگ بيتبول ميخرم كه يك سال و دوماهشه و ماده است
  برايه تربيت اين سگ بايد چكار كنم

  • سلام محمدجان
   تربیت و آموزش اصول و قواعد خاص خودشو داره که بی شک بسیار زیادتر از آن است که در اینجا برای شما بنویسم ولی مقاله ای که برای آموزش و تربیت سگ ژرمن شپرد نوشتیم بدون شک میتونه واس شما خیلی مفید باشه.
   https://hopmeow.ir/german-shepherd-dog-training/

 7. سلام ببخشید من تازه پیت بول خریدم خیلی تو دوروز باهم صمیمی شدیم و حرف گوش نمیکنه و به سختی میتونم کنترلش کنم چکارش کنم که حرفم گوش کنه و نگهبان خوبی بشه و تغذیه چی بدمش که با بدنش سازگاری داشته باشه و صاحب اولش امپول شش ماهگی نزده بهش چه امپولی باید بهش بزنم

  • سلام علی جان
   برای اینکه سگ حرف گوش کنی داشته باشی بهتره که هرچه زودتر
   مراحل آموزش سگ پیت بول را اجرا کنی و یجورایی مطیع خودت کنی
   البته آموزش و تربیت اصول خودشو داره
   در مورد تغذیه بهتره که از صاحب قبلیش بپرسی که چه نوع رژیم غذایی براش استفاده میکرد
   غذای خشک هم (معتبر) میتونه خیلی مفید واقع بشه براش
   در مورد آمپول نیز توصیه می کنم حتما با یک دامپزشک مکالمه کنید

 8. سلام اقای رحیمی سگم داره لاغر میشه وغذا هم صاحب قبلیش گفت که اشغال مرغ و غذا خونگی بهش بده من مرغ اب پز میکنم وروزی سه مرتبه بهش میدم ولی داره لاعر میشه شبی نیم ساعت ازادش میکنم بازی کنه چکار کنم

 9. من تنها زندگی میکنم علاقه زیادی به سگ بزرگ دارم ،وچون طول روز تنهاس نگران سروصدای اون هستم ،پیشنهاد شما؟ممنون میشم راهنمای کنید

  • سلام بهرام جان
   سگ پیت بول جزو سگ هایی است که اصل دوست نداره تنها بمونه چون سگ قدرتمند و بازیگوشی هستش و تنها موندن اون تو خونه ممکنه خراب کاری کنه و همه چیزو به هم بریزه
   برای تنها موندن در خانه سگ پیتبول رو اصلا توصیه نمی کنیم
   من برای شما سگ گلدن رتریور را توصیه می کنم
   https://hopmeow.ir/golden-retriever/

 10. سلام
  بسیار کامل و دقبق بود
  من بخاطر شغلم معمولا فقط پنجشنبه ها و جمعه ها خونه هستم و در طول هفته میتونم ۲ شب هم دیر وت بیام خونه و چون تنها زندگی میکنم مشکل دارم با تفریحات روزانه ای که سگ نیاز داره و غذا دادن طبق برنامه
  محل زندگیم باغ هست اطراف کرج و سگ میتونه هم توی خونه بمونه هم توی حیاط بگرده ولی چون گفتید به علف و … میتونه آلرژی پیدا کنه یکم نگران شدم
  به هیچ نژادی هم جز پیتبول علاقه ای ندارم
  توصیه میکنید با این شرایطی که دارم پیتبول نیارم؟
  لطفا راهنماییم کنید
  [email protected]

 11. سلام یه توله پیت فول دارم هنوز چشم بازنکرده مادرش فوت شد من نگهش داشتم شیر خشک مخصوصه سگ دادم بهش الان یکماهشه میخوام تربیتش کنم که به حرفم گوش بده هر چی مقاله هارومیخونم نمیدونم اولش چجوری شروع کنم که مطیع باشه اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

  یه سوال دیگه ام دترم کی باید واکسناشو بزنم

 12. سلام یه توله پیت فول دارم هنوز چشم بازنکرده مادرش فوت شد من نگهش داشتم شیر خشک مخصوصه سگ دادم بهش الان یکماهشه میخوام تربیتش کنم که به حرفم گوش بده هر چی مقاله هارومیخونم نمیدونم اولش چجوری شروع کنم که مطیع باشه اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

  یه سوال دیگه ام دارم کی باید واکسناشو بزنم

  • سلام ما تو خونه حیاط دار زندگی می کنیم و تجربه نگهداری سگ رو داریم و خونمون بزرگه به نظر شما این نژاد رو بیارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید