سگ آکیتا
سگ آکیتا

سگ آکیتا ( Akita ) یک از قدیمی و با اصل و نصب ترین نژاد های سگ میباشد، که دارای اندامی درشت و قدرتمند می باشد. این نژاد سگ آکیتا در دو نوع آکیتا ژاپنی و آکیتا آمریکایی موجود می باشد، که این نژادها اختلاف چندانی با یکدیگرندارند.

در گذشته دور این سگ ها به عنوان سگ نگهبان و محافظ بین درباریان و افراد ثروتمند ژاپن مورد استفاده قرار می گرفت، و مسئولیت محافظت ازآنها و اموال آن ها را نیز برعهده داشت. آکیتا دارای خصوصیات و خلق و خوی بسیارجالب و زیبایی است که در بقیه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

سگ آکیتا با اینکه در گذشته همانند سگ های پیت بول و بولداگ آمریکایی ، سگ نگهبان و جنگی بوده است، ولی در حال حاضر با گذشت چند صد سال تبدیلبه یک سگ خانگی با وقار و آرام شده است که رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارد.

گفته می شود که این سگ اصیل ژاپنی در برابر خطرها و تهدید ها بسیار جسور و شجاع عمل می کند و پاپس نمی کشد. همچنین وفاداری این سگ به صاحب خویش نیز بسیار جای صحبت دارد.

در صورتی که سگ آکیتا به درستی و در زمان درستی ( اغلب بهترین زمان برای این کار سن قبل از بلوغ و تولگی آن می باشد ) تربیت و آموزش ببیند، خواهد توانست که یک همراه و دوست خوبی نیز برای شما باشد.


اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ آکیتا

محبوبیت#47 : 2017
#46 : 2016
#46 : 2015
نامآکیتا | Akita
اسم های دیگر Great Japanese Dog, Japanese Akita, American Akita
ملیتژاپن
گروه بندی نژاد(1972:Workink (AKC
(1980:Herding (UKC
اندازه بزرگ
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 14 سال
خصوصیاتآگاه
شجاع
با وقار
مطیع
مهربان
باهوش
سرسخت
ارتفاعجنس نر : 66 تا 71 سانتی متر
جنس ماده : 61 تا 66 سانتی متر
وزنجنس نر : 34 - 54 کیلو گرم
جنس ماده : 34 - 50 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
حنایی
سرخ
سفید
تعداد بچه زایی3 - 12 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 800$ - 1200$ دلار

توله سگ آکیتا
توله سگ آکیتا

 شاید علاقه مند باشید  »  مشخصات سگ پاگ

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ آکیتا

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
نگهداری سگ آکیتا در داخل خانه و ساختمان های آپارتمانی کار دشواری نیست و این سگ در داخل خانه فعال است ولی زیاد شلوغی نمی کند. بهترین مکان برای نگهداری از سگ آکیتا ژاپنی داشتن یک حیاط خانه بزرگ است که این سگ بتواند به راحتی در آن بازی کند.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
کم
دوستی با گربه
دوستی با بچه
آکیتا یک نژاد سگ خانگی عالی است و رابطه بسیار خوبی با بچه ها می تواند ایجاد کند. داشتن این سگ در خانه باعث بهبود روابط اجتماعی فرزندانتان خواهد شد.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
شرایط نگهداری و مراقبت از آکیتا ژاپنی این است که شما در صورت نداشتن حیاط خانگی بزرگ باید، در طول روز یا بخشی از روز را برای آن وقت بگذارید و باهم به پیاده روی و ورزش بروید
نیاز به مراقبت
مراقبت و پرورش سگ آکیتا ژاپنی و آمریکایی، هردو نیاز به مراقبت متوسطی دارند. در تغذیه و غذا دادن به این نژاد سگ ها باید بسیار دقت کرد، زیرا سگ های آکیتا به سرعت می توانند وزن بگیرند و سنگین وزن شوند و در صورت ادامه این چرخه باعث سنگین شدن بیش از حد آکیتا خواهد شد، که در این صورت سک شما دچار مشکلات و بیماری های متعددی خواهد شد.
مشکلات سلامتی
آلرژی زا نیست.
هوش و وزیرکی

رتیه بندی : 54#
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو در این سگ ها همیشگی می باشد. فردی که قصد خرید سک آکیتا ژاپنی یا آمریکایی دارد باید توجه داشته باشد که این نژاد سگ ریزش مو دائمی دارد، و شما با شانه زدن و تمیز کردن پوست آن می توانید شدت ریزش را کاهش دهید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
نژاد سگ آکیتا قدرت یادگیری خوبی دارد. دو عنصر اصلی که در پرورش و تربیت این سگ باید به همراه خویش داشته باشید، اعتماد به نفس و پشتکار است. در این صورت بعد از مدتی آکیتا به دستورات شما عمل خواهد کرد.
توجه داشته باشید مثل اغلب نژاد های مخا=تلف سگ، آکیتا نیز در دوران تولگی باید با دیگر حیوانات خانگی ارتباط داشته باشد که در سن بلوغ بتواند بسیار ایده آل و آرام رفتار کند.
قابلیت سگ تماشاچی

منبع  »  Dog time

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ آکیتا ژاپنی
موضوع مقاله
سگ آکیتا ژاپنی
توضیحات کوتاه
نژاد سگ های آکیتا ژاپنی و آمریکایی هردو سگ شباهت زیادی به یکدیگر دارند. سگ آکیتا در گذشته در ژاپن به عنوان یک سگ نگهبان و محافظ قدرتمند مورد استفاده قرار می گرفت
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

6 دیدگاه ها

 1. ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون من ۲ تا توله اکیتا دارم که ۱ سال تحقیق کردم که چ سگی بگیرم و در آخر علاقه زیادی به این نژاد پیدا کردم و گرفتم و معنی لذت بردن از یک دوست و همراه رو میتونم کاملا درک کنم این سگ بسیار با وقار و بی نهایت مهربان هستش و طی مدت زمان بسیار محدودی آموزشهای لازم رو سریع میگیره و کاره سختی نیست من به تمام دوستداران این نوع تیپ پیشنهاد میکنم

 2. سلام ممنون از توضیحاتتون
  دو تا سوال داشتم یکی این که میتونم یه توله آکیتا رو همزمان با یه توله باکسر بزرگ کنم ؟ تو تربیت و رفتارشون در آینده مشکلی پیش نمیاد؟
  یه سوال دیگمم اینه که سن بالغ آکیتا چند سالگیه؟

  • سلام امید جان
   اگه قصد بزرگ کردن دو نژاد مختلف سگ را در یک مکان دارید
   باید زیادی زحمت بکشید و کار مشکلی دارید
   توصیه می کنم یک نژاد را انتخاب کنید و تمام نکات تربیتی آن را درست انجام بدید
   برای این کار می تونید از کتاب تربیت توله سگ ما نیز استفاده کنید
   https://hopmeow.ir/best-dog-training-secrets-part-1
   ولی برای اینکه بخواهید هردو نژاد آکیتا و باکسر را در یک مکان بزرگ کنید، خیر مشکلی نداره ولی این دو سگ مثل یکدیگه رفتار خواهند کرد و از همدیگه تقلید خواهند کرد که روند آموزش رو یکم سختتر میکنه

 3. سلام وقت بخیر ببخشیدبا مشاورین صحبت کردن ،گفتن که نژاد آکیتا رو تا سن ۶ ماهگی به هیچ عنوان نباید بیرون از خونه ببریم و مریض میشه ،بنده سگ رو واسه تفریح و بیرون بردن میخوام ،نظر شما چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید