6 روش خنک کردن سگ در تابستان
6 روش خنک کردن سگ در تابستان

سگ های خانگی اغلب حیوانات حساسی هستند ، برخی از آنها در مقابل گرما بسیار مقاومت پایینی دارند و زود گرما زده می شوند. در روز های گرم تابستان عدم توجه به این قضیه ، می تواند باعث از دست دادن سگ شما شود. بس برای فهمیدن روش های نگهداری و خنک سازی سگ در تابستان ، با هاپ میو همراه باشید.

 

  1. شنا و شیرجه تو استخر

در روز های گرم تابستان بهترین حسی که آدم می تواند تجربه کند ، آب بازی و شنا است. این دقیقا برای سگ ها نیز صدق می کند. بنابراین خیلی بهتر است که اگر در حیاط خود استخر دارید آن را از آب پر کنید ، یا از استخر های پلاستیکی تهیه کنید و آن را در یک سمت از حیاط قرار دهید که سایه باشد.

 استخر را با آب ولرم تا حدودی خنک پر کنید. ( دقت کنید که استخر را با آب و یخ پر نکنید ، چون ممکن است که سگ دچار شک شود. ) همچنین دقت کنید که ارتفاع آّب خیلی زیاد نباشد تا سگ خانگی شما نتواند از آّب خارج شود یا از آب بترسد.

سگ ها اغلب دوست دارند که به آب شیرجه بزنند و برخی از آن اها نیز شناگران ماهری هستند. اما برخی دیگر نیز یکم می ترسند و نیاز است که آنها را برای شیرجه زدن به آب تشویق کنیم.

ماندن سگ در آب به مدت زمان کوتاه ، باعث می شود که تمام گرمای بدن آن ها توسط پنجه هایشان دفع شود و آرامش خوبی به آن ها بدهد.

مرطوب ماندن پوست سگ ، باعث خنک شدن سگ می شود.

 

  1. استفاده از تشک خنک کننده سگ

سگ ها و برخی از حیوانات خانگی تمایل دارند که در گرما یک جای خنک برای خود پیدا کنند. اگر شما استخر ندارید ، شما می توانید از تشک خنک کننده سگ استفاده کنید.

متاسفانه در خیلی از خانه مکان خنکی برای سگ وجود ندارد و حتی برخی از افراد از کولر یا یخچال برای خنک کردن بدن سگ استفاده می کنند که این کار ، درست نمی باشد.

برخی از این تشک ها باید در فریز سرد شود و بعد مورد استفاده قرار گیرد ولی برخی دیگر خودشان سردکن دارند و نیازی به وسایل جانبی نیست.

 

  1. استفاده از حوله های مرطوب

بهترین راه برای آن دسته از افرادی که امکان تهیه هیچ کدام از لوازم بالا را ندارند ، استفاده از حوله مرطوب است. در گرمای سخت تابستان بهترین راه برای جلوگیری از تشنج گرمایی سگ ، استفاده از حوله مرطوب می باشد که گرمای بدن سگ را به سرعت کاهش می دهد.

دقت داشته باشید که مانده حوله مرطوب روی سگ ممکن است آسیب جدی به آن بزند ، چون حوله بعد از مدت زمان کوتاه خشک می شود و می تواند بجای خنک کردن آن را گرم نیز کند.

 

  1. استفاده از پوشش و لباس سگ خنگ کننده

خیلی جالب است که بدانید در خارج لباس های مخصوصی برای سگ ها طراحی شده است که باعث خنک ساختن سگ می شود.

این لباس ها نیز همانند تشک های سرد کن عمل می کند. و می تواند مدت زمان بیشتری سگ را از گرما حفظ کند.

لباس خنک کننده سگ ، به دو روش عمل می کند ، یک مدل از آن ها هستند که با آب کار می کنند ، آب را در خود ذخبره می کنند و بدن سگ را مرطوب نگه می دارند ، مدل دیگر خودشان دارای سرد کننده هستند و لباس را سرد می کنند.

 

  1. در ساعت های مناسب از روز بیرون بروید

یک روش دیگر که سگ شما از تشنج و گرمازدگی در امان باشد این است که در ساعت هایی از روز که هوا خنک تر می شود ، بیرون بروید و بازی کنید. که بهترین ساعت برای این کار طرف های اول صبح  هنگام غروب می باشد.

اگر نژاد سگ شما جزو آن دسته از نژادهایی باشد که بسیار فعال هستند و باید شلوغی کنند ، بهتر است که یگ محیطی در داخل خانه برای آن ها آماده کنید برای بازی چون بیرون از خانه امکان گرمازدگی برای سگ های فعال بیشتر است.

اگر شما احساس می کنید که سگ خانگی شما نیاز یه سوزاندن انرژی دارد ، بهتر است که با آن ها بازی فکری انجام دهید یا آن ها را آموزش دهید.

  1. آب زیادی به سگ ها بدهید

سگ ها در فصل های گرم سال نیاز به آب بیشتری نیز دارند. بهتر است که آن ها در این فصل آب خنک زیادی بخورند آن ها را تشویق کنید که آب بخورند.

مثلا شما می توانید غذای آن ها را داخل آب قرار دهید و با این راه به آن ها کمک کنید که بیشتر آب بخورند.

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
6 روش خنک کردن سگ در تابستان و جلوگیری از گرمازدگی در هوای گرم
موضوع مقاله
6 روش خنک کردن سگ در تابستان و جلوگیری از گرمازدگی در هوای گرم
توضیحات کوتاه
سگ ها حیوانات خانگی بسیار حساس و ظریفی هستند که در مقابل گرما و هوای گرم تابستان بسیار حساس می باشند. برای جلوگیری از گرما زندگی سگ باید مواردی رعایت شود.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید