گربه بالینس
گربه بالینس

خصوصیات فیزیکی گربه بالینس

گربه بالینس Balinese در سال های اولیه پرورش ، دارای استخوان های درشت و سر سیب مانندی است ، بیشتر شبیه به نژاد گربه سیامی Siamese سابق است.

گربه های سیامی دارای موهای بیشتر و بلندتر است. در طول سال ها ، پرورش دهندگان گربه بالینس شکل فیزیکی این نژاد را از نژاد پدران آن ها جدا کرده اند ، و این عمل باعث شد که آن ها دراز و لاغر شوند ، همانطور که نژاد گربه سیام جدید است.

گربه بالینس نیز از استاندارد های زیادی شبیه گربه سیام برخوردار است ، از جمله نوع و رنگ کلی بدن، با تفاوت های واضح در طول پوست و دم است.

نژاد گربه های بالینس Balinese شبیه نژاد گربه های سیامی می باشد. در اغلب شرایط فرم بندی و رنگ خیلی شبیه هم هستند ولی موهای نژاد  گربه سیامی بلندتر است.

سر سیبی شکل ، چشم های کشیده و آبی روشن، گوش های بزرگ باز و اشاره ای و دارای مشخصات خطی است. دارای رنگ پوست تیره و روشن ، شکلاتی ، قهوه ای و خاکستری می باشند. عمر مفید گربه بالینس Balinese در حدود ۱۸ تا ۲۲ سال است ، این نژاد هیچ گونه نقص فیزیکی جدی شناخته شده ندارد.

 

اخلاق و عملکرد

در شخصیت، گربه بالینس ، بسیار شبیه به نژاد پدر و مادرش است. صحبت کردن و تعامل با انسان، آن چیزی است که بیشتر مورد علاقه آن می باشد. این نژاد به عنوان یکی از هوشمند ترین نژادهای گربه شناخته شده است و همچنین با طنز خوب ، طبیعت خوب و انرژی زیاد قابل توجه هستند.

مصالحت با حیوان و انسان ، یکی از بهترین ویژگی های نژاد بالینس است.

هوش آن به طور طبیعی آن را از بقیه حیوانات به مراتب به جلوتر هل می دهد ، اما به اندازه کافی دوستانه  و مهربان نیست که برتری خود را نسبت به آنها اعلام کند.

همراهی با کودکان نیز یکی از اصلی ترین مزایای اصلی این نژاد می باشد ، اما باید مراقب باشیم که کودکان شلوغ قادر نباشند که با گربه بالینس زیاد شوخی سنگینی بکنند. چون در این حالت ممکن است که آسیب ببینند.

گفته شده است که یک بالینس می تواند احساسات یک فرد را بفهمد ، و احساسات خود را نسبت به آن بروز دهد ، گرچه رفتار این گربه از یک سبک مستقل و محفوظ پیروی می کند ، اما اغلب توسط انسان ها دوست داشتنی هستند. این گربه ها نیز دوست دارند بازی کنند و مانند یک بچه شلوغ شما را عصبانی کنند.

شاید فکر کنید که گربه بالینس یک گربه بسیار شلوغ است و ممکن است که پرده ها و فرش های ابریشمی شما را پاره می کند. و برای نگه داشتن این گربه باید بیرون از خانه نگهداری شود. ولی گربه بالینس برای زندگی در محیط خانگی پرورش یافته است.

برای گربه هایی که در خارج از خانه زندگی می کنند احتمال بیماری و آلودگی بسیار زیاد است.

شاید علاقه مند باشید » معرفی خصوصیات گربه پرشین

 

مراقبت و نکته های نگهداری

مراقبت از پوست ابریشمی گربه بالینس بسیار خوب است و شما کافی است که دو بار در هفته موهای آن را شانه بزنید. برای شانه زدن موهای این حیوان خانگی از شانه استیلی استفاده کنید ، این شانه به شما امکان این را می دهد که موهای زائد آن را نیز از او جدا کنید. شستن دندان های آن برای جلوگیری از بیماری بسیار ضروری است.  سعی کنید که هر روز دندان های آن را بشویید. و حمام یک بار در هفته می تواند بسیار خوب باشد.

پاک کردن گوشه های چشم از یک پارچه نرم و مرطوب پاک استفاده کنید. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه پارچه استفاده کنید تا خطر عفونت را گسترش ندهید. هفتگی گوش ها را بررسی کنید اگر آنها کثیف به نظر رسیدند ، آنها را با یک پارچه مرطوب نرم که ۵۰ در ۵۰ مخلوط سرکه سیب و آب گرم باشد ، پاک کنید.

ظرف دستشویی گربه بالینس را همیشه تمیز نگه داریم تا از ایجاد آلودگی جلوگیری کنیم. نگهداری این گریه در محیط داخلی خانه کاری بسیار شایسته می باشد و بالینس را از احتمال خطرات بیرون از خانه در امان نگه می دارد.

 

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع: CATTIME

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
گربه بالینس | Balinese cat
موضوع مقاله
گربه بالینس | Balinese cat
توضیحات کوتاه
گربه بالینس ( balinese ) یگ گربه خانگی و شلوغ است. این نژاد از گربه های خانگی بسیار فعال و بانمک هستند. گربه بالینس که اغلب در آمریکا محبوب است. در ایران نیز به ندرت یافت می شود. کارهای با نمک این گربه باعث شده که این گربه به یکی از بهترین گربه های خانگی تبدیل شود.
نویسنده
انتشار دهنده
hopmeow | هاپ میو

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید