گربه آمریکن شورت هیر هاپ میو
گربه آمریکن شورت هیر هاپ میو

خصوصیات فیزیکی گربه آمریکن شورت هیر

گربه آمریکن شورت هیر ( American Shorthair ) که در زبان فارسی به نام گربه مو کوتاه آمریکایی ترجمه می شود ، یک گربه عضلانی همراه با حالت بدنی خوب می باشد. در سایز های متوسط تا بزرگ وجود دارد.

گربه آمریکن شورت هیر از لحاظ های تعادل و استقامت کاملا عالی می باشد. رنگ پوست این گربه اغلب نقره ای همراه با لکه های سیاه می باشد.

این رنگ یکی از محبوب ترین رنگ ها بین مردم می باشد. اما در نژاد گربه آمریکن شورت هیر بالغ بر ۶۰ نوع رنگ پوست می باشند.

 

شخصیت و رفتار گربه مو کوتاه آمریکایی

نژاد گربه های آمریکن شورت هیر ، اسم خود را از صدای آرام و طبیعت زیبایی که دارند گرفته اند. برخلاف دیگر گربه ها این گربه نیاز به توجه زیاد ندارد و کاملا ریلکس می باشد و می تواند تمام روز روی کاناپه دراز بکشد و از آرامشی که دارد لذت ببرد.

گربه آمریکن شورت هیر دقیقا برای افرادی مناسب است که دوست دارند زندگانی بی سر و صدایی داشته باشند و حال گشت و گذار زیاد را ندارند.

زندگی با این گربه بسیار آسان است و شما حتی می توانید که بچه را نیز با این گربه تنها بگذارید و مطمئن باشید که آسیبی به بچه نمی رساند.

 

آیا گربه آمریکن شورت هیر سالم است؟

هردو نژاد گربه های خالص و گربه هایی با نژاد مخلوط ، ممکن است دارای مشکلات سلامتی باشند. بهتر است که نگام خریدن از وجود یا عدم وجود بیماری و مشکل سلامتی از خریدار سوال فرمایید.

البته خریداران حرفه ای قبل از خرید گربه های مورد علاقه خودچند تست از آن می گیرند تا از سالم بودن و تشخیص درست ژنتیک گربه آگاه بشوند.

شاید علاقه مند باشید: گربه پرشین کت

روش های نگهداری از گربه

نگهداری از گربه آمریکن شورت هیر کاری بسیار آسن است وتنها کاری که برای نگهداری آن لازم است انجام دهید ، رعایت نظافت گربه می باشد. دو بار حمام در هفته و شانه کردن موهای آن برای جدا کردن موهای زاید آن ، و جلوگیری از روغنی شدن پوست گربه موکوتاه. پوشاندن لباس به آن در فصل های سرد سال می تواند از سرما خوردگی آن جلوگیری کند.

دندان ها را تمیز نگه دارید. شستن دندان ها ، هرروز بسیار عالی می باشد. به ناخن های حیوانات خانگی بسیار دقت کنید ، چون یکی از راه های انتقال آلودگی می باشد.

بهترین مدت زمانی برای گرفتن ناخن ها ، هر دو هفته یکبار می باشد. با پارچه نرم هر از گاهی گوشه های چشم گربه آمریکن شورت هیر را پاک کنید. دقت  داشته باشید که از پنبه برای پاک کردن چشم استفاده نکنید ، احتمال عفونت را بسیار افزایش می دهد.

گوش ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار هستند. هر خفته گوش های گربه را بررسی کنید اگر کثیف باشند آن ها را با شرایطی که در پایین برای شما گفته ام پاک کنید.

در یک ظرف تمیز نیم فنجان سرکه سیب طبیعی و نیم فنجان نیز آب گرم بریزید و سپس آن ها را مخلوط کنید. سپس با استفاده از گوش پاک کن یا دستمال تمیز و با آغشته ساختن به مواد ساخته شده ، گوش های گربه را تمیز کنید. از پنبه برای پاک سازی گوش و چشم استفاده نکنید.

 

کمک به نگهداری حیوانات خانگی

فکر خوبی است که یک گربه آمریکن شورت هیر را در خانه نگهداری کنیم ، این گربه می تواند یک همراه و دوست خوب برای شما باشد. همچنین با نگهداری حیوانات خانگی در خانه ما به آن ها کمک زیادی می کنیم و باعث ایجاد یک زندگی خوب برای آن ها می شویم.

منبع: CatTime

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
گربه آمریکن شورت هیر | American shorthair cat
موضوع مقاله
گربه آمریکن شورت هیر | American shorthair cat
توضیحات کوتاه
گربه آمریکن شورت هیر یک گربه ملوس و تنبل و بی سر و صدا است. این گربه خانگی بسیار مهربان و آرام است و مثل بقیه حیوانات خانگی شلوغی نمبی کند. و می تواند چنین ساعت در یک جا بنشیند.
نویسنده
انتشار دهنده
hopmeow | هاپ میو

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید