گربه آبیسینیان
گربه آبیسینیان

خصوصیات فیزیکی گربه آبیسینیان

گربه آبیسینیان (Abyssinian) معروف به گربه حبشی متعلق به نژاد tickou یا agouti است، هر دو نژاد برای نوعی از گربه هایی با پوست مودار استفاده می شود. ویژگی متمایز آن پوست مودار و رنگارنگ بودن آن است که ترکیبی از چندین رنگ بر روی هر تار مو می باشد.

هر تار مو گربه ابیسینیان ( حبشی ) دارای نوارهای تیره و روشن است که با قسمت تیره به انتها می رسد. وجود چنین رنگ بندی در موهای گربه آبیسینیان باعث شده که این گربه دارای ظاهری جالب باشد و نگاهی خیره کننده داشته باشد.

گربه آبیسینیان دارای اندازه متوسطی است ، عضله های قوی دارد و برای دویدن و پیاده روی مناسب است. چشم های بادامی شکل دارد و که طلایی یا سبزاست.

 

شخصیت و مزاج گربه خانگی آبیسینیان (حبشی)

گرچه این گربه یک حیوان خانگی زیبا است ، در همین حال این گربه یک حیوان فعال و بازیگوش است ، شما نتظار نداشته باشید که این گربه کنار شما بشیند و همیشه آرام و بی سروصدا باشد. گربه آبیسینین دارای یک شخصیت مستقل است اما دوست دارد که در جنبه های مختلف زندگی شما شرکت داشته باشد. وقتی شما غذا می خورید ممکن است که این گربه نیز بیاد و خود را به پاهای شما بمالد.

فعال و بازی­­گوش ، گربه آبیسینیان Abyssinian اغلب به عنوان دلقک کلاس نامیده می شود. این گربه با شیطنت هایی که می کند باعث خنده شما می شود. اون دوست دارد که روی شانه های شما بشیند و روی بغل شما بپرد ، زمانی که انتظار چنین حرکتی را از آن ندارید. بعدا او می تواند که با شئ های خیالی بازی کند و با یک پرش بلند روی کمد یا مبل بپرد.

اگرچه زندگی برای ما خسته کننده است ، یک گربه آبیسینیان در خانه می تواند شما را برای چندین ساعت بخنداند.

 

نگهداری و سلامت از نژاد گربه آبیسنیان (حبشی)

گربه آبیسینیان منبع انرژی می باشد و یک حیوان خانگی بسیار فعال و دوست داشتنی است. این گربه علاقه مند است که با انسان ها ارتباط برقرار کند ، و صاحب خود را کسی می داند که به او غذا داده و همیشه با او بازی می کند.

اگرچه این گربه جزو حیوانات خانگی سالم به­ شمار می رود ولی التهاب دندان و لثه در آن ها رایج است. پس در نگهداری و تمیز کردن دندان آنها کوشا باشید. گربه آبیسینیان Abyssinian همچنین می توانند از amyloidosis ، یک بیماری (کلیوی) که به نظر می رسد ارثی باشد، رنج  ببرند.

 

تاریخچه زندگی گربه آبیستین (حبشی)

تاریخچه گربه آبیسینیان در رمز و راز است. با این حال، شواهدی وجود دارد که مصری های باستان گربه ها را پرستش می کردند ، نقاشی های روی دیوار و مجسمه هایی که بعضی از آنها به اندازه ۴،۰۰۰ سال قدمت دارند، شباهت قابل توجهی به گربه آبیسینیان امروزی دارند.

تحقیقات اخیر ژنتیکی نیز نشان می دهد که امروزه Abyssinian ممکن است از یک نژاد در آسیای جنوب شرقی و در ساحل اقیانوس هند تشکیل شده باشد. بعضی دیگر نشان می دهند که گربه آبیسینیان به نظر می رسد مشابه گربه های آفریقایی است که به عنوان گونه ای از گربه های خانگی در نظر گرفته می شدند. بسیاری از پرورش دهنده ها بر این باورند که تارخ وسابقه اصلی Abissinian از بین رفته است.

اولین بار در سال ۱۸۷۶ میلادی دکتر اسکاتلندی با نام William Gordon گربه آبیسینیان را از لحاظ فیزیکی و علمی کاملا ثبت کرد. وهمچنین این محقق در همان سال کتابی با عنوان Cats: Their Points and Characteristics منتشر کرد.

در حالی که انگلستان بدون شک نقش مهمی در پرورش گربه های خانگی آبیسینیان ایفا کرد، تلاش های آنها توسط ویرانی های جنگ جهانی دوم از بین رفت و آنها مجبور بودند دوباره شروع کنند. می توان نتیجه گرفت که بسیاری از ویژگی های اصلی آبسینین در جنگ جهانی دوم تغییر کرده است ، اما در حال حاضر آنها همان ویژگی ها را دارند و مردم نژاد آن ها را مصر باستان در نظر می گیرند.

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
گربه آبیسنیان
موضوع مقاله
گربه آبیسنیان
توضیحات کوتاه
گربه آبیسینیان یک از گربه های خانگی شلوغ و فعال است. شما می توانید از زندگی با این گریه نهایت لذت را ببرید البته گربه آبیسینیان برای آدم های پیر مناسب نیست
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید