سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد ( German Shepherd ) ، اغلب با نام Alsatian در انگلستان و بخشی از اروپا معروف است.

این سگ جزو ۱۰ نژاد محبوب در بین نژاد های مختلف سگ می باشد. سگ ژرمن شپرد جزو یکی از سگ های پرطرفدار در آمریکا است.

ژرمن شپردها رو می‌توانیم به دو نوع ژرمن کار و شولاین تقسیم کنیم. همچنین اخیرا ژرمن کینگ هم به این دسته بندی اضافه شده.

 سگ‌های ژرمن شپرد تا چند سال پیش به رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای بودن اما امروزه در این نژاد رنگ سفید هم وجود داره.

جالب است بدانید که سگ ژرمن بلک گران بهاتر و کم پیداتر از ژرمن استاندارد است.

آقای Corporal Lee Duncan از اولین پرورش دهندگان ژرمن شپرد بود.

بعد از شرکت کردن در مسابقه Rin Tin Tin سگش در مسابقه درخشید و سپس در هفته های بعد حدود ۱۰۰ هزار نامه از سرتاسر آمریکا راجع به نوع و نژاد سگ ژرمن دریافت کرد.

بعد از این مسابقه سگ ژرمن شپرد علاوه بر اینکه جزو سگ های استار و محبوب در سینما آمریکا محسوب می شد ، در وظایفی همانند ، سگ نابینایان ، سگ پلیس ، سگ نگهبان و..  مورد استفاده قرار می گرفت.

سگ ژرمن شپرد نقش قهرمان ملی آمریکا را دارد.

این سگ توسط پلیس و امداد نجات زیاد به کاربرده می شود زیرا توانایی یافتن اشیاء گم یا قایم شده را دارد. در ۱۱ سپتامبر یکی از سگ هایی که توانستند جان بسیار از افراد را نجات دهد سگ ژرمن شپرد بود.

ژرمن شپرد اصیل یک سگ بینظیر با خصوصیات فوق العاده می باشد . داشتن این سگ آرزوی خیلی از آدم ها است. اما باید یادآوری کنم که این سگ برای هر کسی مناسب نیست. نگهداری از چنین سگ قدرتمند و فعالی برای هر کسی مقدور نمی باشد.

ویدیویی زیبا از عملکرد سگ ژرمن شپرد آموزش دیده

 

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ ژرمن شپرد

محبوبیت#2 : 2017
#2 : 2016
#2 : 2015
نامژرمن شپرد | German Shepherd
اسم های دیگر Alsatian (UK), Alsatian wolf dog (UK), Berger Allemand, Deutscher Schäferhund, Schäferhund
ملیتآلمان
گروه بندیHerding (AKC:1908 , UKC)
اندازه متوسط تا بزرگ
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 13 سال
خصوصیاتآگاه
با اعتماد به نفس
شجاع
کنجکاو
باهوش
وفادار
مطیع
مراقب , نگهبان
ارتفاعجنس نر : 60 تا 65 سانتی متر
جنس ماده : 55 تا 60 سانتی متر
وزنجنس نر : 30 تا 40 کیلو
جنس ماده : 22 تا 32 کیلوگرم
رنگسیاه
سیاه و قهوهای مایل به زرد
سیاه و نقره ای
سیاه و قرمز
تعداد بچه6 - 10 توله سگ
قیمتمیانگین 800$ - 2000$ دلار
سگ ژرمن بلک
سگ ژرمن بلک

شاید علاقه مند باشید  »  آموزش سگ ژرمن شپرد

خصوصیات و خلق و خو سگ ژرمن شپرد

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
سگ ژرمن شپرد می تواند داخل آپارتمان زندگی کند ولی این سگ در داخل محیط خانه فعال نیست. بهترین مکان برای نگهداری و زندگی ژرمن شپرد داشتن یک حیاط بزرگ است.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
گهگاهی
سازگاری با گربه
سگ ژرمن شپرد زمانی می تواند که با گربه ها و دیگر حیوانات خانگی در صلح زندگی کند که از بچگی آموزش دیده باشد و نزد این حیوانات بزرگ شده یاشد.
اگر شما یگ ژرمن شپرد بزرگ و بالغ خریدید باید احتیاط کنید که این سگ در حالت عادی رابطه خوبی با سگ و گربه های شما نخواهد داشت و نیاز به یک مربی حرفه ای می باشد که آموزش های لارم را برای آن ترتیب ببیند.
سازگاری با بچه
رفتار و عملکرد این سگ نسبت به بچه ها بسیار مهربان و متواضع می باشد. شما باید قبل اینکه اجازه دهید بچه همراه این سگ قرار بگیرد حتما رفتار سگ خود را نسبت به بچه ها بررسی کنید و سپس اجازه دهید که کنار افراد کم سن و سال قرار بگیرد.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
ژرمن شپرد یکی ار فعال و پرانرژی ترین نژادهای سگ است که شما می توانید از همراهی با آن لذت ببرید. این سگ عاشق باری کردن با توپ و با صاحبش است.
برای اینکه سگ شما روز لذت بخش و آرامی داشته باشد حتما باید در برنامع روزانه خود زمانی را برای بازی ورزش و پیاده روی با ژرمن شپرد خود قرار دهید در صورتی اکه این سگ در طول روز تحرک کافی را نداشت باشد به احتمال زیاد در آخر روز بسیار عصبانی و مخرب خواهد بود.
نیاز به مراقبت
نیاز به نگهداری متوسط دارد. این سگ دارای پوستی ضخیم و پرمو است که ریزش زیادی دارد. بطوریکه حتی برخی از طرفدارن ژرمن شپرد آن را (german shadder) می خوانند که به معنی ریزش زیاد مو این سگ است.
شما برای اینکه پوست سگتان را تمیز نگه دارید باید حداقل هفتگی یکبار پوست آن را شانه بزنید و اجازه ندهید که موهای زائد آن زیاد شود.
مشکلات سلامتی
این سگ دچار بیماری آلرژی نمی باشد.
هوش و وزیرکی
سگ پلیسی ژرمن شپرد در بررسی جهانی نژاد های سگ بین 200 سگ و 100 نژاد مختلف رتبه سوم را کسب کرد که به منزله زیرکی و باهوش بودن این حیوان می باشد.
رتبه بندی : 3#
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو در این سگ زیاد می باشد و شما برای اینکه شدت این ریزش را کاهش دهید بهتر است که پوست سگتان را با شانه های استیل به صورت دوبار یا یکبار در هفته شانه کنید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
آموزش و تربیت سگ آلمانی ژرمن بسیار آسان و لذت بخش است.
این سگ دوست دارد که حرف و دستورات مربی خویش را اطاعت کرده و از آن پیروی کند.
شما با تلاش کمی میتوانید که یک سگ مطیع داشته باشید.
قابلیت سگ تماشاچی
این سگ جزو یکی از بهترین سگ های نگهبان به شما میرود، دوبرمن بسیار شجاع و بی ترس است و شما را از وقوع هرنوع حادثه ای آگاه خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که افراد ناشناس وارد خانه شما شود.

 

نکاتی که باید قبل از خرید سگ ژرمن شپرد بدانید

نگهداران و پرورش دهندگان سگ ژرمن شپرد باید آدم های بسیار اکتیو و فعالی باشند و آدم های قدرتمند و زرنگی باشند. نگهداری ژرمن شپرد در خانه و اجازه ندادن به آن برای کاوش و فعالیت می تواند آن را افسرده کند یا اینکه اون به کارهایی دست بزند که چندان مطابق میل شما نباشد.

سگ پلیسی ژرمن شپرد به عنوان سگ تماشاچی در خانه ها و برخی ادارات و کارخانه حات به کار می رود. سگ تماشاچی ، سگ نگهبان نیست. این سگ فقط می تواند که صاحب خانه را از ورود افراد به آن حریم آگاه کند.

اگر شما خواهان خرید سگ ژرمن شپرد هستید بهتر است شما را آگاه کنم که سگ ژرمن اصیل در دو نوع متفاوت می تواند در بازار وجود داشته باشد.

اغلب بخاطر اینکه سگ آمریکایی ها این سگ را برای کارهای خانگی و نمایشی استفاده می کنند ، آنها ژرمن شپرد را زمانی که توله است خریداری می کنند.

آمریکایی ها توله را طبق میل خودشان پرورش می دهند و در بزرگی بین ژرمن شپرد آلمانی و آمریکایی تفاوت های بارزی وجود دارد ، برخی از توانایی ها و برخی از خصوصیات رفتاری این سگ ها از هم متمایز است.

ولی تیم هاپ میو، با بیان این که ژرمن شپرد آلمانی به دلیل اینکه کاملا اصیل و طبیعی است ، بسیار مناسب تر از نژاد آمریکایی ژرمن است.

از طرفی در قدیم مردم آلمان این سگ را برای تسهیل در انجام فعایت های روزمره خود پرورش دادند و نژاد این سگ به خاطر کاری بودن آن بسیار جان سخت و قدرتمند است. فعالیت و انرژی این سگ بسیار بسیار زیاد است و می تواند کل روز را بدون فعال باشد.

راستی توی گالری عکسمون یک سری از بهترین عکس های ژرمن شپرد را برای شما جمع آوری کردیم که می تونید از بخش گالری عکس در قسمت بالایی سایت به آن نوشته دسترسی داشته باشید.

توله سگ ژرمن
توله سگ ژرمن

 

حقایقی جالب در مورد ژرمن شپرد

اگر شما یک فردی هستید که اغلب از خانه دور هستید و زمان کافی برای رسیدگی به سگ را ندارید ، ژرمن شپرد برای شما مناسب نمی باشد.

چون در تنهایی این سگ حوصله اش سر می رود و رفته رفته دچار افسردگی می شود و ممکن است برای مشغولیت دست به کارهایی بزند که ، باعث ایجاد آسیب مالی به شما بشود.

سگ ژرمن شپرد یک حیوان باهوش و فعال است ، شما که قصد نگهداری این حیوان را دارید باید حتما در نظر داشته باشید که روی فعالیت فیزیکی این حیوان و همچنین روی فعالیت های ذهنی ژرمن شپرد زمان بگذارید.

اگر شما دوست دارید که سگ ژرمن شپرد شما یک سگ اجتماعی باشد و با همه مهربان باشد باید شما توله این سگ را تهیه کنید و آن را طبق آموزش های اولیه توله سگ پرورش بدهید و آن را در اجتماع و بین دیگر حیوانات قرار دهید تا از بچگی به صورت یک سگ اجتماعی پرورش یابد.

موهای بدن این سگ ریزش زیادی دارند، بخاطر همین باید چندین بار در هفته موهاشو شانه بزنید و با وکیوم یا جاروبرقی موهای جدا شده را از روی پوست آن بردارید.

ساخت یک خانه و یا یک قفس برای نگهداری توله سگ ژرمن شپرد بسیار مهم است. زیرا این اتفاق باعث می شود که آنها وقتی در خانه خود قرار میگیرند احساس آرامش کنند.

برخی وقت ها هم ژرمن شپرد دچار اضطراب جدایی می شود که در این حالت داشتن یک خانه برای توله بسیار مناسب است.

سگ ژرمن شپرد یک سگ تماشاچی بسیار شاد است.

شما هرگز نباید این سگ را یه زنجیر ببندید و به عنوان سگ نگهبان از آن استفاده کنید ، زیرا در این حالت ژرمن شپرد بسیار عصبانی می شود و ممکن است که آسیبی به اطرافیان وارد کند. بهتر است که این سگ را در حیاط خانه آزاد رها کنید.

دقت داشته باشید که توله سگ را از هرکسی نخرید، از سالم بودن سگ و داشتن کارت سلامت آگاهی داشته باشید.

شاید علاقه مند باشید » معرفی سگ بلژین مالینویز

نگهداری و مراقبت از سگ ژرمن شپرد اصیل

زمانی که شما این سگ را خریداری کردید باید ، تنبلی را کنار بگذارید وآماده این باشید که همراه سگ ژرمن شپرد شما هم فعالیت داشته باشید و ورزش کنید. اگر این سگ را به سر خود رها کنید خواهید دید که فجایع بزرگی به بار می آورد.

این سگ در بیکاری می تواند کارهای شبیه به جویدن ، حفر کردن و ضربه زدن انجام دهد. شما باید هم تمرینات فیزیکی ( ورزش ، پریدن ، دویدن ، پیاده روی ) و هم تمرینات ذهنی ( یاد دادن بعضی کارها و بازی های هوشی ) را با ژرمن شپرد کار کنید.

ژرمن شپرد بسیار پارس می کند. یکی از تمرینات ذهنی که شما هر روز باید با آن کار کنید این است که هر روز باید به آن کلمه ” آرام ” را یاد بدید تا هنگام دیدن افراد نا آشنا به آن ها پارس نکند.

سگ ژرمن اصیل عادت به جویدن دارد و دوست دارد اغلب چیزی را بجود ، باید دقت داشته باشیم که دندان های این سگ بسیار محکم است و می تواند مواد بسیاری بجود ، در این میان باید همیشه حواسمان به آنها باشد که موادی را که ممکن است به دندان های آن ها آسیب بزند را نجوند.

برای این کار شما می توانید اسباب بازی های را که مخصوص برای این کار است و در شکل استخوان است را تهیه کنید تا خیالتان راحت شود.

 

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع : DOGTIME

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
موضوع مقاله
سگ ژرمن شپرد
توضیحات کوتاه
سگ ژرمن شپرد یک سگ اصیل پلیسی است، ژرمن ها در رنگ های متفاوتی وحود دارند که محبوبترین آنها سگ ژرمن بلک است، برای تشخیص ژرمن اصیل با دیگر نژادها باید شناخت کافی داشته باشید
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

52 دیدگاه ها

  • آرشام عزیز
   سگ ژرمن یکی از سگ های محبوب و دوست داشتنی در کل دنیا است که طرفداران بسیار زیادی در سرار دنیا دارد و به اهداف متفاوتی پرورش می یابند ودر ایران نیز مربی های زیادی روی این نژاد کار می کنند.

 1. خدااااااااااااااا عاشق این نژاد هستم…شب روزم شده فقط مطالعه درمورد شپرد…شاید باور نکنید اما بعضی وقتا واسه داشتنش گریم میگیره….جونمو واسه این نژاد میدم…دعا کنید یدونه نصیبم بشه

  • سلام آقا مسعود
   سگ ژرمن شپرد واقعا جزو یکی از بهترین نژادهای سگ است که به غیر از ایران در کشورهای خارجی نیر طرفداران بسیار زیادی دارد.
   امیدوار هستیم که بزودی یک ژرمن شپرد بخرید.

  • سلام مسعود جان اگه تهران هستی من دارم خواستی بیا موقع اموزش یا پیاده روی ببین باهات دوست بشه منم دقیقا مثل شما بودم حدودا ۲ ماه میشه خریدم واقعا این سگ ادما شیفته خودش میکنه ۰۹۱۲۵۲۸۵۷۱۳ خواستی پیام بده فیلماشا بفرستم برات

   • سلام من یک سگ گرگی ۷ماهه دارم که تازگی یکی از دوستان بهم داده ولی دقیقا نمیدونم از چه نوع نژادی هست چطور میتونم مشخص کنم؟

    • سلام من یه توله ژرمن۵ دارم که با همه ی بچه های تا حدودای ۱۵ ۱۶ سال رابطی ی خوب و صمیمانه ایی داره ولی به بزرگسالان پارس میکنه و کنترلش از دستم در میره و اگه قلاده اش رو سفت نگیرم طرف رو تیکه پاره میکنه
     ولی تا پیشش میشینم میفهمه که دوسته و اروم میشینه و زبونش رو در میاره
     ولی اصلا به بچه های ۱۵ ۱۶ ساله و پایین اون کاری نداره و کلی باهاشون بازی میکنه
     میخواستم بدونم این خوبه یا بد
     ممنون میشم بگین این کارش خوبه یا بد

   • سلام مهزیار برای غذاش باید یه غذای خشک مخصوص سگ ژرمن بگیرید و با سینه مرغ و یا هر چیزی که می خواید به سگتون بدید قاطی کنید چون در غذا های خشک یه ویتامین های هست که برای سگ لازمه.درمورد صدا دادنش هم اگر توله باشه اگر شب باشه و بترسنه ممکنه پارس کنه در ضمن باید به توله سگ ۳-۴ بار در روز غذا بدی ولی اگه سگ بالغه ۱-۲ بار در روز می خواد که بهش غذا بدی حتما باید اگه می خوای توله سگ بگیری یه غذای خشک هم بگیر که مخصوص نژاد سگت و سن سگت باشه.

  • من یکی دارم.بیا رایگان میدمش به شما.چون نمیرسم زیاد خونه باشم.میسپرمش دست شما به شرطی که ماهی یک مرتبه اجازه بدید بیام ببینمش.۰۹۱۲۰۰۵۹۵۰۱

  • سلام من میخوام توله ی ۳ ماهه ی این نژاد رو بگیرم راستش ما تو اهواز زندگی میکنیم تابستونا هوا خیلی گرمه و زمستون خیلی سرد بنظرتون طاقت گرما رو داره من میخوام اموزشش بدم اگه دیدم از پسش بر نمیام مربی حواسش میگیرم خرج مربی چقدره و اینکه قیمت پایین این نژاد تو شیراز چنده و شما برای تغذیش چی توصیه میکنید چون من نگران خرج غذاشم و خرج خودش در ماه چقدره سر و صداش زیاده شما دیگه هرچی درباره ی خرج و مخارجش و شرایط زندگیش می دونید ممنون میشم بهم بگین

   • سلام مهزیار برای غذاش باید یه غذای خشک مخصوص سگ ژرمن بگیرید و با سینه مرغ و یا هر چیزی که می خواید به سگتون بدید قاطی کنید چون در غذا های خشک یه ویتامین های هست که برای سگ لازمه.درمورد صدا دادنش هم اگر توله باشه اگر شب باشه و بترسنه ممکنه پارس کنه در ضمن باید به توله سگ ۳-۴ بار در روز غذا بدی ولی اگه سگ بالغه ۱-۲ بار در روز می خواد که بهش غذا بدی حتما باید اگه می خوای توله سگ بگیری یه غذای خشک هم بگیر که مخصوص نژاد سگت و سن سگت باشه.

 2. سلام
  با تشکر از زحمات شما به خاطر انرژی و وقتی که میگذارید برای ارائه ی این مطالب بسیار عالی
  من قصد دارم به زودی یک توله ی ژرمن شپرد نر بگیرم مدتی ست در حال تحقیق در خصوص عقیم کردن سگ هستم اکثر مطالبی که در سایتهای مختلف مطالعه کردم توصیه میکنند که بهتر است سگ عقیم شود اما پرورش دهنده ای که قصد دارم ازش خرید کنم نه تنها اینکار را توصیه نمیکند بلکه میگوید اگر سگ را عقیم کنی ممکن است دیگر مثل سابق حرف شنوی و اطاعت نکند
  نظر شما چیست؟
  مطلب دیگری که میخواستم بدونم در مورد تغذیه سگ است آیا الزاما باید غذای پخته شده و یا آب پز به سگ داد و یا اینکه میشود سگ بالغ را به خوردن غذای خام مثل گوشت و یا مرغ خام عادت داد و با دادن قرص ضد انگل مانع بیماری سگ شد ؟
  با تشکر از شما

  • مرسی شهرام جان
   تیم هاپ میو تمام تلاشش این است که بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.
   بسیار خرسندیم که توانستیم رضایت شما را جلب کنیم.

  • سلام پارسا جان
   نکته مهمی است که باید به شما بگم
   خیلی از مردم فکر می کنند که آب دهان سگ کثیف است
   حالا خب من فعلا دینی صحبت نمی کنم نکته علمی میخوام بگم که آب دهان سگ کاملا تمیز است
   البته توجه داشته باشید که زمانی که یک سگ بیمار است توصیه می شود که زیاد به آب دهانش نزدیک نشین چون احتمال سرایت بیماری وجود دارد ولی در حالت کلی خیر مشکلی ندارد

  • سلام پارسای عزیز،
   در دهان سگ یک میکروب های وجود داره .وقتی که سگ توله هست و شیر می خوره در شیردون های سگ یه میکروب های وجود داره و به دهان توله سگ منتقل میشه و باعث میشه که وقتی سگتون شما رو لیس بزنه خدایی نکرده بیمار بشید.

 3. من عاشق ژرمن شپردم مدت دوساله که زنو بچم ترکم کردن علائم افسردگی رو در خودم میبینم یکی از دوستام بهم پیشنهاد داد که سگ بخرم واسه روحیم خوبه ولی توان مالی واسه خریدش ندارم به هیچ نژاد دیگه ای هم علاقه ندارم کاش میشد به آرزوم برسم دارم پاک دیوونه میشم

 4. من عاشق واقعی سگ ژرمن شپردم ولی توانایی خرید این نوع سگ را ندارم من بخاطر جدایی از همسرم دوساله تنها زندگی میکنم ودچار افسردگی پیشرونده دارم میشم فقط داشتن این سگ میتونه حالمو خوب کنه ولی حیف واسم مقدور نیست خوشبحال اونایی که چنین سگی رو دارن

 5. من عاشق سگ هستم و زیاد تو اینترنت میخونم ازشون ولی خدایی یکی از بهترین سایتهایی که تا حالا در مورد سگ اطلاعات گرفتم اینجا بود، دمتون گرم.
  فقط ببخشید من تو این نژادها نژاد بلژین مالینویز رو پیدا نکردم، اگه میشه در مورد این نژاد هم مطلب بذارید.
  با تشکر

  • سلام اهورا جان
   این که تیم ما تونسته نقش موثری در زمینه آموزش و راهنمایی کاربران داشته باشد، بسیار احساس خرسندی و شادمانی می کنیم.
   بله حتما در مورد بلژین مالیونیز نیز مطالب قرار میدیم.

  • سلام بزرگوار وقت بخیر بنده یه ژرمن تقریبا۳ماهه دارم میخوام بدونم طریقه آموزش چگونه هستش آیا شما آموزش میدید یا کسی را معرفی میکنید ممنون میشم راهنمایی کنید بنده سیروس هستم

 6. سلام
  ما توی مشهد زندگی میکنیم و الان هشت تا توله خیلی با حال ۶۸روزه از ژرمن دارم دوتا ماده و شش تا مادر رنگهای قهوه ای وسیاه وسیاه نقره ای …وخیلی مایل به فروش نیستم ولی چون تعداد سگهایمان الان زیاده و احتمالا خوب نتوانم تربیت شان بکنم . قصد دارم به اشخاصی که خیلی قدر اینها را بدونند بفروشم .چون واقعا این سگها باارزش هستند.و وقتی باهاشون انس بگیری جداشدن کارشناسی.تلفن تماس۰۹۳۹۰۱۳۷۲۱۸

 7. سلام لطفا در مقاله هایتان از عبارت واق واق یا هاپ هاپ استفاده کنید و برای شادی اعراب نام کشور عزیزمان را با صدای سگ مشترک و همراه نکنید . باتشکر

  • حامد جان
   ما برای اینکه نگارش جملات درست باشه و مفهوم خودشو بروسونه از این کلمات استفاده می کنیم
   حتما از این به بعد سعی می کنیم در جاهایی که می تونیم از کلمات هاپ هاپ یا واق واق استفاده کنیم

 8. سلام به همه دوستان عزیز و همه بزرگواران
  من تو عمرم هیچ حیوانی نگه نداشتم ولی ژرمنو دوست دارم به تازه گی یه خونه حیاط دار گرفتم در یه روستا و دوستم سگش ده تا توله به دنیا آورده ولی سگ مادر ژرمن نبوده و الن میخوام یکی از این بچه هارو بگیرم
  آیا شما صلاح میئونید؟
  مسإله مهم اینه که من همیشه اونجا نیستم آیا بگیرم و دوروز یه بار برم بهش سر بزنم
  تربیتش چطوریه
  من توانایی پرداخت پول برای تربیت ندارم
  به نظرتون من میتونم تربیتش کنم
  میخوام تا کوچیکه بیارمش تو آپارتمان و چند ماهش که شد ببرمش اونجا
  لطفا منو راهنمایی کنین در همه موارد نسبت به این سگ

  • سلام شاهرخ جان
   در مورد نگهداری سگ شما رو تحسین می کنم و بله شما هم می توانید سگتون رو آموزش بدین.
   ولی توجه داشته باشید که تول سگ نیاز به توجه و بازی و تغذیه مناسب دارد. اگر شما می توانید این سه نیازش رو برطرف کنید بگیرین از دوستتون ولی فک می کنید که این انکان را ندارید بهتر است که یک سگ بالغ رو بگیرین و نگهداری کنید.

   • میلاد جان ممنونم از محبتت
    عزیز جان میشه یه کوچولو بگین از کجا شروع کنم
    و اگر این توله ژرمنو بگیرم با توجه به اینکه مادرش ژرمن نبوده اما از نظر ظاهری با پدرش مو نمیزنه آیا یه ژرمن درنهایت خواهد شد با اون هوشی که عزیزان ازش تعریف میکنن
    آیا توله رو بگیرم و بیارم منزل کمی که بزرگتر شد ببرمش تو اون خونه حیاط دار
    دخترم در آلمان هست و میفرمایند اینجا سگهارو میبرن مدرسه و کلی درس بهش یاد میدن و واقعا درک نکردم
    به هر حال من الان ۴۸ سالمه آیا از عهده ی این امر خطیر بر میام ؟
    از کجا شروع کنم ؟
    ممنونم از همه عزیزان مخصوصا جناب رحیمی

    • من توصیه می کنم که این مقاله ما رو در مورد سگ ژرمن شپرد بخونید
     https://hopmeow.ir/german-shepherd-dog-training/
     و در مورد آموزش سگ نکاتی رو بدونید
     البته زمانی که مادر سگ نژاش فرق کنه این سگ صد در ضد نژآد اصیل ژرمن نیست و سگ دو رگه ای حساب میشه
     و اینکه من بگم این نژاد سگ چگونه خواهد بود کاری دشوار و تا حدودی ناممکن است.
     برخی از نژادهای دورگه بسیار عالی و باهوش هستند و برخی دیگر نیز دچار مشکلات جسمی می شوند.
     البته تربیت و نگهداری یک سگ به احتمال زیاد یک مشغله جذاب برای شما خواهد بود حتما که می تونید این کارها را به بهترین نحو ممکن انجام بدین

  • سلام ارش جان
   توصیه می کنم که مطالب این صفحه ما را حتما مورد توجه قرار بدین بعداش حتما از یک دامپزشک کاردان مشورت بگیرین

 9. سلام دوستان من میخوام یک سگ ژرمن شبرد بگیرم دعا کنید نصیب منم بشه فقط راهنمایی کنید من تاحالا تجربه هیچ نوع سگی نداشتم اینو میخوام بگیرم ولی من داخل اپارتمان میخوام زندگی کنم یه پارکینگ ۴۰متری هست ۲واحد خونه بیشتر نیست اینم فضا براش کافیه و روزانه باید چقدر باهاش بازی کنم تا انرژی اون تخلیه بشه و میخوام یه توله۴۰روزه بگیرم لطفا خواهش میکنم منو راهنمایی کنیدممنون میشم

  • سلام علیرضا جان
   گرفتن ژرمن شپرد توله بسیار بهتر است از ژرمن شپرد بالغ و بزرگ است ،
   ما بزودی در سایت یک کتابچه در مورد تربیت توله سگ قرارا می دیم که میتونه براتن خیلی مفید باشه
   تگر قصد خرید توله سگ ژرمن رو دارید حتما کتاب هایی که در سایت قرار می دیم رو خریداری کنید

 10. سلام به شما عزیزان من اول میخواستم یک سگ کوچولو سفید و پشمالو بگیرم ولی من علاقه ی بیشتری به سگ های بزرگ دارم بعد این نژاد بهم معرفی شد و از هر لحاظ که به نژاد سگ های دیگه نگاه میکنم این سگ فوق العادست من میتونم در ماه ۳۵۰ خرجش کنم به نظرتون این مقدار کافیه من میتونم وقت زیادی رو برای این نژاد سگ بزارم میتونم اموزشش بدم بیرون ببرمش غذای خونگی براش درست کنم در واقع من هیچوقت بهش سخت نمی گیرم میخوام یه توله ی ۲ ماهه ی ماده بگیرم ما توی اهواز زندگی میکنیم تابستونا هوا خیلی گرمه و زمستون خیلی سرد بنظرتون طاقت می اره غذا زیاد میخوره و اینکه چقدر غذا میخوره قیمت پایینش چقدره توی ایران غذای خشک بی کیفیت ۱۰۰ تومنه ۲۰۰ تا ۸۰۰ تومن دیگه عالیشه من میخوام تو شیراز بگیرم و تا تولس بیارمش اهواز و بزرگش کنم به نظرتون شیب دارش اصیل تره یا بدون شیب من میتونم تا قیمت ۱۳۰۰ بگیرم پیدا میشه شما هرچی می دونید ممنون میشم بهم بگین و امیدوارم که بتونم همچین سگ با وفا و باهوش رو داشته باشم بعد یه سوال دیگه هم داشتم اینکه سگ بردر کولی در ایران یافت میشه

 11. سلام خسته نباشید ممنون از متن قشنگتون لطفا مراکز پرورش ژرمن شپرد اصیل مخصوصا بلک اگر می‌شناسید معرفی کنید

 12. من یه ژرمن دارم داشتنشم یکی از بهترین اتفاقاتیه که تو زندگیم افتاده واقعا بی نظیر ولی اگر کسی میخواد ژرمن بگیره اصلا برایه هوایه گرم خوب نیس سگ بیچاره الکی حلاک میشه می‌تونه زنده بمونه ولی خوده ظلم کردن به سگه اونم تو گرمابه خوزستان و نگهداریه سگ واقعا سخته حتما قبله خریدن کاملا فک کنین راجبش چون به اون سگی که خریدین ضربه میزنین درکل داشتن یه سگ خیلی انرژیه مثبت میده به آدم تو هر شرایطی باشه جز محبت چیزی ازش نمیبینی من که عاشقشم

 13. سلام لطفا اگر مرکز مطمعنی برای خرید سگ میشناسید که حضوری بشه رفت دید و معاینه کرد رو معرفی کنید ممنون میشم

 14. سلام استاد ببخشید این سگ برای اولین تجربه سگ نگه داشتن مناسب هست اگه پاسخ بدید ممنون میشم

 15. سلام چقدر خصوصیات جالبی داره من یکی سفارش دادم تازه ۵روزه که ب دنیا اومده دوماه دیگه به دستم میرسه خدا کنه بتونم خوب ازش نگه داری کنم خیلی بی تجربم تو این زمینه

 16. سگ ژرمن زیاد واق میزند؟ هیچ جا چنین چیزی رو نخوندم و دقیقا برعکسش رو دیدم. ژرمن بخاطر اعتماد بنفس و جسارت اصلا بی دلیل واق نمیزنه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید