سگ وحشی آفریقایی
سگ وحشی آفریقایی

سگ وحشی آفریقایی مانند سگ های دیگر قدرت تیمی بالایی دارند. آنها معمولا در گروه های شش تا بیست تایی با جفت های خود زندگی می کنند. سگ وحشی با استفاده از انواع مختلف صدا ها ، حرکات و لمس کردن ، با یک دیگر ارتباط برقرار می کند.

 

حقایقی جالب درمورد سگ وحشی

نام علمی سگ وحشی آفریقایی “گرگ نقاشی شده یا گرگ رنگی است” ( painted wolf ) است. هیچ دو سگ وحشی نشانه های مشابهی  نسبت  به هم ندارند، که با توجه به نشانه ها قابل تشخیص باشند.

سگ های وحشی آفریقایی دارای سطح قلمرو بزرگی هستند. در سرنگاتی، میزان قلمرو این گونه از سگ ها برآورد شده است ، هر گروه از سگ های وحشی آفریقایی محدوده ای به اندازه ۱۵۰۰ کیلومتر مربع را به عنوان قلمرو خود حساب می کنند.

منطقه ای که به اندازه لندن ، بزرگ است ، که در آن خانه ۷٫۵ میلیون نفرانسان زندگی می کنند.  محدوده ای به این بزرگی می تواند تنها یک یا دو گروه سگ وحشی آفریقایی را در خود جا دهد.

بر خلاف بسیاری از گونه های دیگر، زمانی که آنها به بلوغ می رسند، نرها هستند که در دسته هایی که به دنیا آمده اند زندگی می کنند در حالی که ماده ها مهاجرت کرده و به دسته های سگ های جدید می پیوندند.

بچه هایی که به اندازه کافی بزرگ شدن و توانایی خوردن غذاهای جامد دارند ، اولین اولیت آنها یاد گرفتن شکار است که از جفت گرفتن ارزشمندتر است.

گرچه به عنوان یک قاتل بی رحم شناخته می شود ، اما سگ وحشی آفریقایی نمادی از غرور در کشور زیمبابوه شده است. با تشکر از تلاش های جوامع محلی و سازمان های غیردولتی، جمعیت حیوانات وحشی در زیمبابوه در سال های اخیر تقریبا دو برابر شده است.

 

رفتار سگ وحشی آفریقایی

سگ های وحشی آفریقایی شکارچیان هوشمندی هستند. بعضی از سگ ها شکار را دنبال می کنند در حالی که بقیه در پشت شکار به آرامی حرکت می کنند. پس از آن که سگ شکارچی اصلی خسته شد یکی دیگر بقیه پروسه شکار را دنبال می کند تا زمانی که شکار خود را بدست آورند.

سگ های وحشی یک مراسم عجیب و غریب دارند که آنها را به هدف مشترک متصل می کند و عمل شکار را آغاز می کند. آنها شروع به چرخش در میان دیگر اعضای گروه می کنند ، آواز می خوانند و بقیه اعضای گروه را لمس می کنند تا زمانی که آنها آماده شکار شوند.

هنگام خوردن شکار آن ها در تغذیه سهیم هستند حتی آنهایی که در شکار شرکت نکردند.

(میشه گفت زیاد به هم محبت دارند)

تمام سگ های وحشی آفریقایی مسئولیت حفاظت از توله ها را به عهده دارند ، هرچند که ماده ها و نر ها در نگهداری توله ها سهیم هستند.

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ وحشی آفریقایی | African Wild Dog
موضوع مقاله
سگ وحشی آفریقایی | African Wild Dog
توضیحات کوتاه
سگ وحشی آفریقایی یک سگ شکارچی است که در حیات وحش آفریقای زندگی می کند. این سگ ها به صورت تیمی کار می کنند.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید