سگ هاسکی
سگ هاسکی

 آموزش و تربیت توله سگ هاسکی سیبرین

 

سگ هاسکی سیبرین ( Siberian Husky ) یک نژاد سگ زیبا است که دارای پوستی ضخیم و مودار می باشد، چشم های آبی یا چند رنگ نژاد سگ هاسکی سیبرین  به زیبایی این حیوان دوست داشتنی می افزاید.

بسیاری از افراد سگ هاسکی را با سگ گرگی اشتباهی می گیرند ، چون شباهت زیادی به گرگ ها دارد. دقت داشته باشید که این سگ یک حیوان بسیار زرنگ و باهوش است که می تواند  صاحب و مربی خود اذیت کرده و سرکار بگذارد.

در سرزمین Houdini سگ های هاسکی سیبرین را داخل یک حیاطی که اطراف آن با میله هایی دراز و بسته شده است قرار می دادند تا از فرار سگ جلوگیری کنند.

 

 

اطلاعات و مشخصات نژاد سگ هاسکی سیبرین

محبوبیت#12 : 2017
#12 : 2016
#12 : 2015
نامهاسکی سیبرین | Siberian Husky
اسم های دیگر Chukcha, Chuksha, Husky, Icee, Sibe
ملیتروسیه
گروه بندی نژاد(Working (AKC:1930
(Northern Breeds (UKC
اندازه متوسط
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر12 - 14 سال
خصوصیاتآگاه
مهربان
آرام
باهوش
مناسب برای بیرون بردن
ارتفاعجنس نر : 53 تا 61 سانتی متر
جنس ماده : 51 تا 56 سانتی متر
وزنجنس نر : 20 تا 27 کیلو
جنس ماده : 16 تا 23 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه سفید
خاکستری و سفید
قرمز سفید
قهوه ای و سفید
سفید
تعداد بچه زایی4 - 8 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 700$ - 1200$ دلار
سگ هاسکی چشم آبی
سگ هاسکی چشم آبی

شاید علاقه مند باشید » مشخصات نژاد سگ سرابی اصیل

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد سگ هاسکی سیبرین

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
نگهداری سگ هاسکی سیبرین در خانه های آپارتمانی توصیه نمی شود ولی خیلی از افراد سگ خودشان را داخل خانه نگهداری می کنند.
بهتر است بدانید که نژاد سگ هاسکی در داخل خانه بسیار فعال و شلوغ است و ممکن است که شما را اذیت کند.
بهترین مکان برای نگهداری این سگ داشتن یک حیاط بزرگ و ساختن یک خانه برای این سگ می باشد که آب و هوای خوبی هم داشته باشد.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
گهگاهی
سازگاری با گربه
سازگاری با بچه
این نژاد سگ خانگی رابطه خوبی با بچه ها دارد و بسیار پر انرژی و مهربان است.
سازگاری با دیگر سگ ها
با دیگر نژادهای سگ رابطه خوبی دارد.
نیاز به فعالیت
سگ هاسکی سیبرین حیوان خانگی شلوغ و پر انرژی می باشد که نیازمند تحرک و فعالیت روزانه می باشد.
دقت داشته باشید که این نژاد مناسب برای آب و هوای سرد و معتدله می باشد و نگهداری این سگ در مناطق گرم باعث اذیت این سگ می شود.
نیاز به مراقبت
این نژاد نیاز به مراقبت هفتگی دارد ، یعنی شما می توانید یکبار در طول هفته برای نظافت و زیبایی سگتان وقت بگذارید.
مشکلات سلامتی
این سگ دچار بیماری آلرژی نمی باشد.
هوش و وزیرکی
رتبه بندی 45#
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو در این سگ متوسط می باشد و شما برای اینکه شدت این ریزش را کاهش دهید بهتر است که پوست سگتان را به صورت هفته ای یک یا دوبار شانه بزنید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
آموزش و تربیت سگ هاسکی ممکن است برای خیلی از افراد کار سخت و مشکلی باشد، زیرا این نژاد یک ذهنیت مستقل دارد و فقط دستوراتی را که بهش حس خوبی می دهد را قبول می کند.
افراد که قصد آموزش و تربیت سگ هاسکی را دارند باید حتما صبر داشته باشند و طبیعت و خصوصیات این نژاد را کاملا درک کنند.
قابلیت سگ تماشاچی

 

محبوبیت سگ هاسکی سیبرین  در بین دیگر سگ ها

سگ هاسکی سیبرین توسط هنرمندان ، بازیگران ، نویسندگان و فیلم سازان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این سگ به خاطر فرم فیزیکی و چشم های دو رنگ که دارد الهام بخش خیلی ار آدم های موفق بوده است.

سگ هاسکی از نژاد سگ های کاری می باشد که در سیبری این سگ ها مسئول کشیدن سورتمه ها بودند که البته در حال حاضر نیز تعدادی از این سگ ها در این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

سگ هاسکی ، سگ زیبا و باهوشی است ولی توانایی آموزش و تربیت این حیوان تاحدودی مشکل است و باید زیاد تلاش کنید.

علت خرید سگ هاسکی
علت خرید سگ هاسکی

شاید علاقه مند باشید » بزرگترین ۱۰ سگ دنیا

مردم چرا دوست دارند سگ هاسکی بخرند؟

بسیاری از مردم عاشق طبیعت و زیبایی طبیعی و وحشی سگ هاسکی هستند ، اما آنها به صورت کلی اطلاعات کاملی در مورد این نژاد سگ ندارند.

سگ هاسکی برای همه مناسب نیست و همه توانایی نگهداری و پرورش این سگ را ندارند و مردم فقط بخاطر زیبایی این سگ ، آن را می خرند. آن ها از دشواری های نگهداری سگ هاسکی سیبرین آگاهی ندارند.

افزایش محبوبیت سگ خانگی هاسکی باعث گردیده که پرورش دهندگان و وارد کنندگان سگ ، توجه زیادی روی این حیوان بگذارند و تعداد زیادی از آن ها را روانه بازار کند.

محبوبیت و قیمت بالای سگ هاسکی سیبرین تاثیر منفی در بازار این حیوان بوجود آورده است. متاسفانه تعداد افراد سودجویی با راه های نادرست سعی در پرورش یا بدنیا آوردن این سگ دارند که در برخی از حالت ها باعث تولید نژاد معیوب از این سگ می شود.

هاسکی در کل یک نژاد سگ بی عیب است و دارای توانایی های شگفت انگیزی می باشد. آنها بسیار باهوش و زرنگ هستند. آنها سگ های کاری مهربانی هستند ولی جزو آن دسته از سگ هایی نیستند که به صاحب خود زیاد توجه می کنند.

اگر شما در خانه بغیر از سگ خانگی هاسکی چند حیوان خانگی دیگر دارید ، هیچ جای نگرانی نیست ، سگ هاسکی سیبرین کاملا در صلح خواهد بود به دیگر حیوانات خانگی.

توله سگ هاسکی سفید خاکستری
توله سگ هاسکی سفید خاکستری

شاید علاقه مند باشید » ساموید سگی قدرتمند و زیبا از دیار هاسکی ها

خلق و خو و ویژگی های سگ هاسکی

سگ های هاسکی با بچه رفتار خوبی دارند و با آن ها مهربان هستند. این سگ ها جزو حیوانات خانگی شلوغ و فضولی هستند و دوست دارند که به این ور اون ور سرک بکشند.

این سگ ها توانایی خود را اغلب در یادگیری چیزهایی سپری می کنند که چندان خوش آیند صاحبانشان نیست و سگ هایی هاسکی توجه چندانی به درخواست های صاحب خویش نمی کنند.

آموزش و تربیت نژاد سگ هاسکی بسیار دشوار است و بخاطر همین خرید این سگ را به افراد تازه کار و مبتدی توصیه نمی شود.

سگ های هاسکی صاحبانی را دوست دارند که در زندگی دارای قواعد و قانون هایی هستند و افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند می توانند پرورش دهنده خوبی باشند.

سگ هاسکی همانند دیگر حیوانات خانگی نیاز به آموزش و تربیت دارند ولی آنها تفاوت بین کلاس و خانه را می دانند و در کلاس دقت زیادی به درس می کنند.

هشدار برای خریداران سگ هاسکی ، این سگ توانایی خاصی در فرار از خانه دارد و باید کاملا در نگهداری هاسکی محتاط بود. این سگ در اولین فرصتی که بدست می آورد دست به فرار از خانه میزند.

متاسفانه این فرار ها اغلب به مجروحیت یا تصادف سگ ختم میشود. برای همین توصیه می شود که آنها را در یک محیط امن نگهداری کنید که از فرار آنها جلوگیری شود.

اغلب مردم از حصار های بلند که در زمین فرو رفته اند برای نگهداری سگ هاسکی استفاده می کنند. و باید در روز چندین بار حیاط خانه را چک کنند و از سالم بودن سگ مطمئن باشند.

با این همه، نژاد سگ هاسکی سیبرین یک نژاد بینظیر است. اگر این سگ درست آموزش دیده شود ، عاشق خانواده خود می شود و امکان فرار نیز ندارد.

توله سگ هاسکی و مادر
توله سگ هاسکی و مادر

شاید علاقه مند باشید » مشخصات نژاد سگ دوبرمن اصیل

حقایقی جالب که در مورد سگ هاسکی باید بدانید

هاسکی یک سگ آپارتمانی نیست ، چون این سگ شلوغ و پر سروصدا است.

اگر شما بتوانید آن را خوب آموزش دهید می توانید در آپارتمان هم نگهداری کنید.

هاسکی یه سگ فرار مشهور است. فرار کردن این سک  بسیار مرسوم است ک با پرش از روی حصار یا شکستن حصار خود و … که استعداد زیادی در فرار دارد.

حصارها باید بلند باشند و فاصله بین میله ها نیز کم باشد تا راه فراری برای این حیوان شلوغ نگذاریم.

هاسکی سیبرین می تواند بسیار مخرب نیز باشد. این سگ اگر بدون صاحب در داخل خانه رها شود ممکن است که کل خانه را به هم بپاشد و خسارت های زیادی به شما بزند.

اگرچه هم در بیرون از خانه رها شوند ، سگ خانگی هاسکی دوست دارد که به باغچه های گل حمله کند و همه ی آنها را به هم بزند و خرابشون کند.

اگرچه هاسکی پارس کردن و زوزه کشیدن را دوست دارد ولی زمانی که یک فرد ناشناس وارد خانه یا محیطی که سگ است می شود ، آن ها پارس نمی کنند و صاحب خانه را آگاه نمی سازند.

سگ هاسکی نمی تواند یک سگ نگهبان یا تماشاچی باشد. با این کار اون می تواند به دزد ها کمک کند.

سگ هاسکی نمی تواند توسط یک بچه یا یک نوجوان پرورش یابد. آن ها به یک مربی قوی و با اعتماد به نفس نیاز دارند تا بهش اعتماد کنند. و این سگ ها باید از نوجوانی درست تمرین ببینند و دارای مسئولیت باشند.

 

هاسکی سیبرین یک حیوان خانگی بی احتیاط است

سگ هاسکی یکی از محبوب ترین سگ های خانگی است ، چون رفتار این نژاد با بچه ها و افراد خانه بسیار مهربانانه می باشد. همچنین این سگ با دیگر حیوانات خانگی رابطه خوبی دارد.

نژاد هاسکی یک نوع سگی است که نیاز زیادی به غذا ندارند. این سگ ها اینگونه پرورش یافته اند ولی در حال حاضر بهتر است که از پرورش دهنده مقدار و نوع غذایی را که می دهید ، بپرسید.

بسیاری از افراد که فقط ظاهر زیبای این سگ را می بینند ، دوست دارند که این سگ را بخرند. تیم هاپ میو به شما توصیه می کند که قبل از خرید سگ هاسکی سیبرین حتما اطلاعات جامعی در مورد این سگ بدست آورید .

کتاب بخوانید ، به فروشگاه های سگ سر بزنید ، با صاحبان و فروشندگان هاسکی مکالمه کنید و سپس در رابطه با نگهداری این سگ آموزش کامل ببینید.

با توجه به اینکه خیلی از افراد شرایط نگهداری این سگ را ندارند اقدام به خرید این سگ می کنند ولی بعدا به دلایل بی احتیاطی و  عدم رسیدگی باعث می شود که سگ فرار کند یا بلایی سر آن بیاید که اغلب به تصادف ، مجروحیت یا کشته شدن سگ هاسکی سیبرین ختم می شود.

 

ترجمه و گرد آوری شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع: dogtime

 

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ هاسکی سیبرین Huskie Siberian Dog
موضوع مقاله
سگ هاسکی سیبرین Huskie Siberian Dog
توضیحات کوتاه
سگ هاسکی سیبرین یک نژاد سگ کاری است که در مالاموت و سیبری پرورش یافته است. چشم های دورنگ و زیبایی منحصر بفرد آن ها باعث شده که بسیار گران و محبوب شوند
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو hopmeow

39 دیدگاه ها

 1. ممنون داداش
  سگ هاسکی یکی از سگ های مورد علاقه من است خیلی وقت بود که فکر می کردم نگهداری این سگ بسیار آسان است و بفکر خریدش بودم اما بعد از مطالعه این مقاله شما فهمیدم که نگهداری هاسکی چندان آسان هم نیست . باید به فکر یک سگ دگه ای باشم که سازگار تر و کم دردسرتر باشه

  • ممنون از شما
   اقا نیما گل. کاملا میشه گفت که درست برداشت کردید. سگ هاسکی سیبرین و مالاموت هر دو سگ متعلق به مناطق سردسیر هستند و سگهای شلوغی هستند و ممکن است که شما را اذیت کنند یا فرار کنند. البته دقت داشته باشید که در صورت تربیت و آموزش صحیح خیلی بهتر عمل می کنند.

   • با سلام ما بعد از چند سگ زرمن الان یه هاسکی داریم که واقعا نسبت به زرمن ۲ هزار نمی ارزه نه حرف گوش کن و نه چیز یاد بگیر هست و نه محافظ پس ادم اگه می خواد سگ بگیره بهتره یه زرمن شپرد بگیره که یه سگ همه چیتمام هست و محکوم به یاد گیری حتی اگه نخوای یاد بگیره اون خود به خود یاد می گیره پس دوستان عزیز که مخصوصا اولین باره می خوان سگ بگیرین حتما با زرمن شپرد شروع کنن من با اینکه کمی تجربه دارم در زمینه سگ با هاسکی دمارم درامده هنوز هیچیبلد نیست

    • سلام
     درسته سگ هاسکی بسیار بازیگوشیه ولی باید بدونید سگ هاسکی بسیار سگ باهوشیه و اگر الفا شدن رو بلد باشید و شیوه اموزش سگ رو بدونید به راحتی میتونید اموزشش بدید من سگ هاسکی رو به عنوان اولین سگم خریدم و دستور بشین رو در ده دقیقه بهش یاد دادم هاسکی سگ بسیار زیبا با مزه و مهربون و این سگ برای محافظت نیست و در سیبری برای کشیدن سورتمه استفاده میشود و با غذای کم انرژی زیادی دارند ولی برای داشتنش حتما باید یه حیاط یا پشتبون ایمن با اب خنک براش فراهم باشه

 2. ممنون به حاطر مقاله کاملتون من فقط یک سوال داشتم ممنونم میشم که راهنمایی کنید.
  من علاقه شدیدی به سگ هاسکی دارم و از آنجایی که من دوست دارم این سگ رو بخرم ولی با توجه به مقاله که نوشته بود سگ های هاسکی چند مدل هستند و بهترین هاشون هاسکی مالاموت آلاسکا است و هاسکی سیبرین ، الان من بین این دو مدل موندم که مدوم یکی را انتخاب کنم.
  میشه راهنمایی کنید

  • اولین بارم نیست که سگ نگه میدارم ولی هاسکی را تجربه نکرده ام اگه خیلی خوب تربیتش کنم میتوانم بیارمش اپارتمان؟؟

  • سلام من اولین باره میخوام سگ بخرم
   ولی خیلی از بستگانم سگ دارن و شرایط نگهداریش هم دارم فقط چون من در کیش زندگی میکنم یه خورده نگرانم
   ولی در بعضی مقاله ها نوشتن که اگر از تولگی توی هوای گرم سیر بمونه عادت میکنه ایا درسته؟؟؟

 3. ممنون خیلی مقاله مفیدی بود
  میشه گفت کامل ترین مقاله در مورد سگ هاسکی تو سایت های فارسی زبان بود.
  ممنون میلاد جان دمت گرم خیلی خوب کار میکنین امید وارم که هاپ میو به جایگاهی که لیاقتشو داره برسه ممنونم
  فقط می خواستم در مورد سلامت سگ هاسکی و دیگر حیوانات خانگی مقالات بیشتری بگذارید خیلی ممنون

 4. با سلام من خودم هاسکی داشتم و مقاله شما رو خوندم و قبول دارم اما نکته اینجاست که برای تربیت این سگ شما باید نقش آلفارو براش بازی کنید تا بتونید کنترلش کنید در واقع باید کاری کنید که در کنار علاقه مندی از شما حساب ببره
  من فقط یه سوال دارم آیا اینکه گفته میشه این نژاد از اختلاط دو نژاد گرگ در هزار سال پیش بوجود اومده درسته؟

  • سلام مهدی عزیز
   ممنون از اینکه تجربه خودتو با ما در میو میگذارین.
   حالا منظور شما اینه که سگ باید صاحبش رو به عنوان یک لیدر قبول کنه و به قول شما حتی از اون حساب ببره در غیر این صورت ممکن است که از اون اطلاعات نکنه بخصوص سگ شلوغی مثل هاسکی سیبرین.
   منظورم از آلفا بودن نباید جوری با سگ همیشه رفتار ارباب رعیتی داشته باشیم باید عشق و محبت خودمونم به اون نشون بدیم تا احساس دوست داشته شدن رو بکنه.
   در کل من حرف شما رو قبول دارم و از اینکه نظر خودت رو با ما در میون گذاشتی بسیار سپاسگذارم

 5. اقا یعنی اگه یه روز دزد اومد اون پارس نمیکنه یا به اون حمله نمیکنه یا اگه یه روز کسی تو خیا ان به من حمله کنه اون از من دفاع نمیکنه حتا اگه خیلی خوب تربیت بشه

 6. یعنی اگه یه روز وزدی بیاد تو خونه پارس نمیکنه یا به اون حمله نمیکنه یه اگه یه روز تو خیابان کسی به من حمله کنه یا سدمه بزنه از صاحبش دفاع نمیکنه 😕

  • سلام آتیلا جان
   البته همانطوری که گفتیم، سگ هاسکی در کل سگ نگهبان یا هاری نیست و به عنوان یک سگ همراه تلقی میشه.
   شما نباید انتظار این را داشته باشید که سگ هاسکی در مواقع تنش زا بیاد از شما دفاع کنه!
   به احتمال زیاد در چنین مواقعی هاسکی تصمیم به فرار خواهد گرفت.

 7. سلام ممنون مطلب خیلی مفیدی بود دوست دارم که مطالب بیشتری در مورد هاسکی سیبرین بدونم میشه منو یکم راهنمایی کنید؟؟
  ممنون میشم>>

  • سلام ندا خانوم
   ازاینکه مقاله مارو پسند کردین بسیار خوشحالیم
   چشم ما حتما در سریع ترین زمان سعی میکنیم مطالب بیشتری از هاسکی سیبرین را در اختیار تمام هاپ میویی های عزیز قرار بدیم

 8. سلام از کجا به اصالت توله سگ هاسکی پی ببریم ؟؟یه توله سگ هاسکی هست سیبرین دو ماهشه گوشاش نسبت به سرش یخورده بزرگ تره و تیز تره آیا به نظرتون اصیله؟!

  • سلام رضا جان رای اینکه شما بتوانید سگ هاسکی سیبرین رو تشخیص بدین همین معیارهایی رو که تو این مقاله آوردم حتما بررسی کنید.
   و این مقاله رو نیز خوب مطالعه کنید که دیدگاهتون رو نیز باز تر میکنه.
   https://hopmeow.ir/malamute-vs-husky/
   در ضمن از سایت های خارجی نیز بررسی کردم که پاسخ های چندان روشنی نداده بودن

  • سلام اسحاق عزیز
   گاز گرفتن سگ دلایل زیادی میتونه داشته باشه
   میتونه از عصبانی بودنش باشه
   عدم ریلکسشن و داشتن اضطراب
   عدم تربیت صحیح
   تغذیه یا مکان نگهداری نامناسب
   و….
   توصیه می کنم که براش یک اسباب بازی بگیر
   از اونایی که مخصوص گاز کرفتن سگها هستن که می تونید از پت شاپ ها تهیه کنید

  • سلام میلاد جان ممنون از این مقاله خوبت فقط من یه سوال داشتم من میخوام سگ هاسکی بگیرم توی باغمون حفاظ بلندی هم کشیده شده میخوام یه سگ نگهیبان بگیرم به نظرت هاسکیرو بگیرم

 9. سلام, ممنون بابت مقاله ی بسیار خوبتون, من یه هاسکی سیبرین ۴ماهه دارم و در حیاط نگهداری میکنم, سوالم اینه با توجه به سرد شدن هوا آیا سردش میشه؟ چقدر میتونه سرما رو تحمل کنه؟

  • سلام مهناز خانم
   سگ های هاسکی همانطور که در مقاله هم گفتم عاشق آب های سرد و خنگ هستن
   ام یک نکته اینجا وجود دارد که این سگ هاسکی که شما دارین کجا بدنیا امده و با کدوم نوع آب و هوایی راحتی بیشتری دارد
   حالا با توجه به آب و هوای ایران توصیه می کنم که سگتون رو در یک مکانی که دمای مناسب داره نگهداری کنید و نگذارید که تو آب و هوای یخی بمونه
   دمای اتاق و یکم کمتر از آن بهترین دمای برای سگهای هاسکی در ایران است.

 10. سلا من یک سگ هاسکی دارم
  حدود ۴ هفته ی پیش از خونه فرار کرد ولی ما موفق شدیم که پیداش کنیم اما الان که پیدا شده خیلی لاغر شده
  میشه بگین چکار کنم که دوباره چاق بشه

  • سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد به دلیل عدم تغذیه درست و استرس که داشته در خیابان، تناسب اندامی خودشو از دست داده
   حتما سلامتیش رو چک کنید و در صورت نیاز به یک دامپزشک مراجعه کنید
   در صورت داشتن تغذیه مناسب به زودی وزن و اندام قبلیش رو بدست میاره

 11. من یک هاسکی ۳ساله دارم نژاد سیبرین هستش با دوستامم شوخی میکنیم که مثلآ میاد یه لگد میزنه ازم مواظبت میکنه یا شایدم تربیتش کردیم عادت کرده ولی دیدگاه ادمین محترم کامل و درسته چون خیلی بازیگوشه و ماهم تو ویلا یا بالکن خونه نگهش میداریم اگه خونه نباشیم چون یکبار تو خونه تنها گذاشتیم واویلا شده بود و هم اینکه عاشق هوای سرد و باده اگه تو ماشین پنچره رو وا کنینین میبینین ولی اگه شرایطشو دارین میخوان نگه داری کنین ازش عاشقش میشین

 12. سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم طول بارداری سگ هاسکی سیبرین چند ماهه؟ و چیکار کنم هی نپره بغلم؟؟\: سگ من ۱ سال و نیمشه و بیشتراز همه چیز عاشق اینه بپره بغلم

  • سلام آقا محمد به طور میانگین طول مدت حاملگی سگ هاسکی به طول ۶۰ – ۶۳ روز می باشد.
   توجه داشته باشید که هاسکی سیبرین به صورت کلی سگ بازیگوشی است و به توجه نیاز دارد. برای اینکه یکم جدی باشد باید آموزش های لارم را ببیند

  • سلام طاها جان
   بله میشه نگه داشت
   فقط باید یک محیط خوب برای بازیگوشی و استراحت سگ جدا کنید تا اونم بتونه زندگی کنه
   سگ هاسکی سیبرین اندازش نسبت به هاسکی مالاموت کوچیکتره و البته یکم هم نسب به اون تیزتر و شلوغتره
   حالا هر کدوم رو که انتخاب کنید و بخرید میتوند توی خونتون نگهداریش کنید و تربیتش کنید

 13. سلام من ی هاسکی ۳ ساله دارم و واقعا سگ فوق العاده باهوش و کلا انرژی خیلی زیادی دارن واز لحاظ دزدی و یا حفاظت ویا در هر زمینه ای بستگی به تربیت سگ داره در حالت کلی هاسکی برای حفاظت نیست ولی نه اینکه اصلا این کارو نمیکنه سگ من اگر داخل ماشین باشه و خود من داخلش باشم کسی نزدیک شیشه ماشین بشه پارش میکنه و خیلی از دوستان خودم اسیب دیدن ولی در صورتی که طرف با اجازه خودم بیاد داخل کاریش نداره ولی بازم در حالت امادس و یا حتی سگی به خودش پرخاشگری کنه براش مهم نیست تازمانی که بهش حمله نشه ولی کافیه بیاد سمت من و به من پرخاشگری کنه تا جرش نده ول کنش نمیشه یا حتی داخل خونه ی غریبه وارد اپارتمان بشه شروع میکنه به در کوبیدن و پارس کردن یا زوزه و فوق العاده سگ احساساتی و وابسته هست به صاحبش در حدی که اگر صاحب مدتی ازش دور باشه مثلا مسافرت یا هرچی افسردگی میگیرن و حتی بعضی وقتی غذا هم نمیخورن و ریزش پشم زیادی دارن و از لحاظ اموزشی این سگ خیلی خوب همچی یاد میگیره و میفهمه و بخاطر هوش بالای که داره لج میکنه و به این خاطره که اموزشش سخت میشه و تا زمانی که عاشق صاحبش نشه و قبول نکنه صاحبش الفای اونه عین خر لج بازی میکنه ولی اگر اوکی بشه کافیه یک بار ی کاری رو بهش اموزش بدی دیگه نه نیازی به تشویقی داره نه تکرار

 14. من یه هاسکی نر دارم برای بقیه پارس میکنه زوزه میکشه تو یه هفته دست دادنو بهش یاد دادم نشستن کلا فرمان هارو یاد گرفته خودم تازع گرفتمش حدود ۲ سال سن داره هر سگی یا جانوریو که ببینه میخواد بگیرتش و خفش کنه
  یه جوجه غاز گرفت داشت خفش میکرد بزور ولش کرد و نمرد
  جسشم بزرگه فقط یه مشکلی امروز ازش دیدم وقتی خواب بود یهو بیدار شد انگار که هار بشه یا خواب دیده باشه یا تشنج نمیدونم خورد اینور اونور بعد آروم نشست بعد پاشد را رفت و خیلی عادی شد فقط یکم دماغش زخمی شد
  خیلی ناراحت شدم در این مورد اگه کسی کمک کنه ممنون میشم

 15. سلام
  یه سگ هاسکی تقریبا ۶ ماهه در باغ نگه داری میکنم گویا شبهایی که ما نیستیم ناله میکنه و همسایه ها از صدای اون شاکی هستند علتش چی میتونه باشه ؟
  ممنون از راهنمایی شما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید