سازگاری سگ هاسکی با دیگر حیوانات
سازگاری سگ هاسکی با دیگر حیوانات

سگ هاسکی سیبرین ( Huskie ) جزو سگ های قوی سورتمه ای هستند که درست اسم خود را از آن ( سیبرین ) گرفته اند. این نژاد از سگ ها معمولا دارای حالات و روحیات خوب و مهربان هستند. جالب است که آنها را در هنگام برخورد با دیگر حیوانات مشاهده کنید ، بخصوص با حیوان هایی که اصلا ندیده اند.

 

مزاج و خوی سگ هاسکی سیبرین

سگ خانگی هاسکی ممکن است که ظاهر و اندامی خشک و بی روح داشته باشد ، اما برخلاف چهره خشکشان آنها درواقع بسیار دوست داشتنی و مهربان هستند.

سگ هاسکی سیبرین اغلب با صفت هایی همچون : خودکفا ، هوشیار ، باهوش ، شجاع و حتی خیره کننده ، نامیده بشوند.

اگر آن ها به درستی آموزش ببینند و تربیت شوند ، می توان آن ها را در مکان های عمومی و حتی حساس مثل مهد کودک به کار گرفت ، چون امکان اینکه به بچه ها آسیب بزند ، در آن ها وجود ندارد. اگرچه همیشه لازم است که دقت کنیم.

سگ های هاسکی به عنوان یک سگ مهربان هستند و استفاده کردن از این سگ به عنوان یک سگ نگهبان کار بسیار نادرستی می باشد ، چون سگ هاسکی سیبرین با همه انسان ها به مهربانی برخورد می کنند ، حتی دزد.

 

سگ هاسکی با دیگر سگ ها سازگاری دارد ؟

زمانی که سگ هاسکی سیبرین دندان های نیش خود را در می آورد در این حالت شروع به یافتن دوست می کند. به گروه ها و دسته های سگ ها می پیوندد و با آنها معاشرت می کند.

اگر سگ خانگی هاسکی با دیگر سگ ها در یک خانه زندگی می کند ، اغلب آنها وقتی یک عضو جدید به جمع آنها می پیوندد ، در اوایل آن را به چالش می کشد و ممکن است ضربات ضعیفی به آن وارد کند.

عملکرد احساسی و شلوغی سگ هاسکی بسیار در دوران جوانی آن ها معمول است.

برخی از سگ ها هستند که ممکن است که سگ های هاسکی را در لبه خشونت قرار دهند ، به گونه ای که سگ هاسکی برای دفاع از خود حالت دفاعی و حمله برخود بگیرد و از خود و عزیزانش دفاع کند. و با ترسش مقابله کند

 

رفتار سگ هاسکی با دیگر حیوانات خانگی

اگرچه سگ هاسکی می تواند با دیگر حیوانات رابطه ی خوبی ایجاد کند ، حیوانات کوچک گاهی می تواند باعث بوجود آمدن مشکل شود.

سگ های هاسکی در مشاهده برخی حیوانات احساس شکار و درنده گی می کنند. و درضمن این احساس به حیواناتی که نمی توانند وعده غذایی بعدی سگ هاسکی را تشکیل دهند بوجود نمی ِآید.

برخی از حیوانات کوچک که باعث ایجاد حس شکار در این سگ هاسکی میشود ، مثل : گربه ، همستر ، خرگوش ، سنجاب ، خوکچه هندی و پرندگان می باشد. در این میان سگ های کوچک نیز می تواند به عنوان یک شکار تلقی شود.

 

احتیاط در نگهداری

سگ های هاسکی همانند اغلب سگ ها دوست دارند چیزی را که از آن ها دور می شود را دنبال کنند –  برخلاف گربه ها ، اگرچه در خیلی از شیوه های زندگی به هم شباهت دارند.

بسیار مهم است که بدانید هنگام قرار گرفتن سگ هاسکی نزد حیوانات دیگر ، حواستان جمع باشد و آنها را به سر خود رها نکنید. باید بسیار محتاط باشید که هنگام قرار گرفتن سگ هاسکی سیبرین نزد حیوانات کوچک دیگر بسیار مراقب باشید چون امکان این که به آنها آسیب وارد کند بیشتر است.

همچنین سگ خانگی هاسکی با اینکه یک سگ مهربان و دوست داشتنی است ولی نگهداری از این سگ ، بسیار دشوار است ، باید همیشه مراقب باشید که به حیوانات دیگر یا به خودش آسیبی وارد نکند.

منبع:  CUTENESS.COM

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
آیا سگ هاسکی با دیگر حیوانات سازگاری دارد ؟
موضوع مقاله
آیا سگ هاسکی با دیگر حیوانات سازگاری دارد ؟
توضیحات کوتاه
سگ هاسکی سیبرین یک سگ مهربان و شلوغ است ، زندگی با این سگ و رفتار این سگ دربرابر دیگر حیوانات خانگی می تواند بسیار متفاوت و جالب باشد
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید