سگ مالاموت آلاسکا
سگ مالاموت آلاسکا

سگ مالاموت آلاسکایی ( Alaskan Malamute ) جزو یکی از بهترین نژاد های سگ خانگی می باشد.

نژاد سگ آلاسکن مالاموت همانطور که مشاهده می کنید شباهت بسیار زیادی به نژاد های سگ هاسکی دارد. جالب است بدانید که این سگ همان سگ مالاموت هاسکی است.

شاید برای شما تعجب آور باشد که چرا مردم ایران آلاسکن مالاموت را با نام هاسکی مالاموت می خوانند. نکته قابل تعمل این است که در ایران به دلیل محبوبیت و عامه پسند بودن نام هاسکی این نوع از سگ هاسکی را نیز  با نام هاسکی مالاموت می خوانند.

نژاد سگ هاسکی به سه نوع ( سگ هاسکی سیبرینسگ آلاسکن مالاموتسگ آلاسکن هاسکی ) تقسیم بندی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نژاد های مختلف سگ هاسکی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

شاید علاقه مند باشید  »  بررسی نژاد های مختلف سگ هاسکی

 

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ آلاسکن مالاموت

محبوبیت#59 : 2017
#59 : 2016
#54 : 2015
نامآلاسکن مالاموت | Alaskan Malamute
اسم های دیگرMal, Mally
ملیتآمریکا
گروه بندی نژاد(Working (AKC:1935
(Northern Breeds (UKC
اندازه بزرگ
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر12 - 15 سال
خصوصیاتمهربان
فداکار
بااعتماد به نفس
مهربان
سرسخت
بازیگوش
ارتفاعجنس نر : 61 تا 66 سانتی متر
جنس ماده : 56 تا 61 سانتی متر
وزنجنس نر : 36 تا 43 کیلو
جنس ماده : 32 تا 38 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
خاکستری
سفید
سرخ
تعداد بچه زایی4 - 10 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 1200$ - 1500$ دلار
سگ هاسکی مالاموت
سگ هاسکی مالاموت

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ آلاسکن مالاموت

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
سگ مالاموت آلاسکن برای زندگی در خانه های کوچک و آپارتمانی اصلا توصیه نمی شود، زیرا این نژاد سگ در داخل خانه بسیار اکتیو و بازیگوش است که نگهداری آن را بسیار سخت می کند..
بهترین مکان برای نگهداری مالاموت داشتن یک حیاط بزرگ است ، که سگ بتواند به راحتی در آن بازی کند.
اگر شما در محیط شهری زندگی می کنید حتما از فنس و میله برای نگهداری از آن استفاده کنید زیرا استعداد خاصی در فرار کردن از خانه دارند.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
زیاد
سازگاری با گربه
سازگاری با بچه
رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارند و دوست صمیمی بچه ها هستند.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
مالاموت آلاسکن نیاز به فعالیت روزانه دارد تا بتواند قدرت فیزیکی و ذهنی خود را در تعادل نگه دارد. پیاده روی ها های طولانی حدود یک ساعت در روز برای این سگ بسیار عالی است.
نیاز به مراقبت
شرایط نگهاری متوسط: مالاموت با دارا بودن پوستی ذخیم و دولایه برای اینکه جسم سالم و تمیز داشته باشد، نیاز است که به صورت مرتب حمام کرده و پوستش شانه زده شود.
شانه کردن روزانه این سگ باعث خواهدشد که پوست تمیز و مرتبی داشته باشد ( از شانه های فلزی استفاده کنید ).
از دیگر مواردی که برای سلامت این سگ ضروری است گرفتن ناخن و پاک کردن چشم و گوش آن است.
مشکلات سلامتی
آلرژی زا نیست.
هوش و وزیرکی
رتبه بندی 50#
بازی کردن
ریزش مو
ریزش مو فصلی و مداوم را دارند. بهترین روش برای کاهش ریزش مو شانه زدن روزانه پوست آن می باشد و سعی کنید بعد شانه زدن از یک وکیوم (جارو برقی و... ) برای جمع آوری موهای جدا شده آن استفاده کنید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
ار آنجایی که آلاسکن مالاموت جزو نژاد سگ های باهوش و خوش رفتار است، آموزش این سگ نیز کار چندان دشواری نیست.
بهتر است بدانید که برای دست یافتن ابه نتیجه خوبی در آموزش و تربیت این سگ بهتر است که یک مربی سرسخت و قوی باشید تا از شما پیروی کند.
قابلیت سگ تماشاچی

 

تاریخچه سگ مالاموت آلاسکایی

سگ مالاموت آلاسکاتوسط قبیله با نام Innuit که به Mahlemuts مشهور است ، تربیت شده است. افراد این قبیله در پی آن بود که یک سگ کاری قدرتمند پرورش دهند تا در کارها کمک یار آنها باشد.

البته پرورش دادن  و تربیت سگی که سازگاری با آب و هوای ان منطقه را نداشته باشد می توانست مشکل باشد ، به خاطر همین آنها تصمیم گرفتن از سگی که متعلق به همان منطقه است ، استفاده کنند. مالاموت آب و هوای بسیار سرد و برفی دارد و مردم سگ هایی را می خواستند که بتواند سورتمه ها را روی برف بکشند و قدرت و سازگاری بالایی با آن آب و هوا داشته باشند.

در سال ۱۹۰۰ بعد از فرستادن خرس های قطبی ، سگ های مالاموت نیز به سمت آمریکا و آسیا را پیدا کرد. سگ های مالاموت در امریکا به سرعت محبوبیت بالایی کسب کردند ، که در جنگ جهانی نیز از این سگ ها بسیار استفاده شد.

 

خصوصیات فیزیکی و بدنی سگ مالاموت آلاسکایی

سگ الاسکن مالاموت شباهت بسیار زیادی به سگ های گرگی دارد بلکه شاید بتوانیم این سگ را نیز یک سگ گرگی بنامیم، ولی در این سگ اصل هیچ نسبتی با گرگ ها ندارد بلکه از نژاد این حیوان از نژاد سگ های قدیمی مناطق آلاسکا ( قسمت شمالی کانادا ) گرفته شده است. سگ مالاموت آلاسکا هیکل بزرگ و قدرت بدنی بالایی دارد و پنجه های این سگ بسیار قوی است.

سگ مالاموت آلاسکا پوست خزداری دارد که باعث می شود در سرمای سرد قطب شمال مقاوم باشد. این پوست در برابر برف و اب بسیار مقاوم بوده و یک محافظ عالی برای مالاموت آلاسکا می باشد.

این سگ در رنگ های مختلفی وجود دارد ، از سیاه گرفته تا خاکستری ، البته اغلب به صورت خال های سفید دارند. سر بزرگی دارند ، و گوش هایی ایستاده. دم سگ الاسکن مالاموت  به صورت خمیده و خز دار است.

 

خصوصیات رفتاری و ویژگی های سگ مالاموت آلاسکایی

سگ آلاسکن مالاموت یک نژاد باهوش است و به راحتی می توان این سگ را پرورش داد و با آن کنار آمد. آن ها در ابتدا توسط مردم قبیله Innuit به عنوان یک سگ بارکش و کاری استفاده می شد که در آن شرایط اب وهوایی قطب شمال کار هر حیوانی نیست.

سگ مالاموت آلاسکا یک سگ مهربان و وفادار است و خود را وقف صاحب خویش می کند. این سگ ها با رفتاری که با بچه ها و دیگر حیوانات خانگی دارند بسیار محبوب هستند. میشه گفت که بچه با بازی کردن با مالاموت آلاسکا بهترین دوست خود را پیدا می کنند.

البته با توجه به گفته خیلی ها آموزش دادن این سگ خانگی در ابتدا می تواند با کندی صورت گیرد ولی اگر آموزش آن تمام شده تمام وظایف خویش را به بهترین نحو انجام خواهد داد.

شاید علاقه مند باشید  »   آشنایی یا نژاد سگ آکیتا ژاپنی و آمریکایی

 

درباره نژاد سگ آلاسکن مالاموت

مالاموت آلاسکا یک نوع از نژاد های سگ کاری می باشد که در صورت مهاجرت مردم آسیا با قطب شما به آسیا راه پیدا کرد. این سفر ها بین آسیا و قطب شما سابقه هزاران ساله دارد که باعث تبادل نژادهای مختلفی شده است. ( مثال : نژاد سگ گرینلند میباشد که در این سفرها در منطقه نزدیک کانادا بجود آمد. ) و همچنین سگ های کاری بسیاری در این سفرها در قطب شما پرورش یافت.

در قطب شما سگ های بومی به دلیل سازگاری با شرایط آب و هوایی آنجا به سرعت پرورش یافت و سگ مالاموت آلاسکا یکی از محبوب ترین و متنوع ترین نژاد سگ در قطب شما و کشورهای اروپایی می باشد.

 

حقایقی جالب در مورد سگ مالاموت آلاسکایی

سگ های مالاموت به صورت کلی سرعت کمی در مسابقه های دو طولانی مدت ، نسبت به دیگر سگ های کوچکتر از خود دارند. یکی از نقاط ضعف مالاموت آلاسکا سرعت کم این سگ در مسافت های طولانی می باشد.

سگ مالاموت یکی از خالص ترین نژاد ها می باشد. روحیه مهربان و دوستانه این سگ مانع از انتخاب این حیوان به عنوان سگ نگهبان می شود.

اگر یک صاحب سگ نمی تواند با سگ خود ارتباط برقرار کند بهتر است که آن سگ را عوض کند.

نژاد سگ مالاموت آلاسکا یک نژاد خالص است که به چند صد سال پیش برمی گردد. این سگ ها دوست دارند که در طبیعت زندگی کنند و ممکن است که با محیط های تجاری و شهری چنان سازگاری نداشته باشند.

منبع : Animal Wised

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ مالاموت آلاسکایی
موضوع مقاله
سگ مالاموت آلاسکایی
توضیحات کوتاه
سگ آلاسکن مالاموت یک از نژاد های سگ هاسکی مالاموت می باشد. مالاموت آلاسکا یک سگ بسیار قوی و زیبا است. سگ آلاسکن دارای مشخصات خاص و قیمت بالایی دارند.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو hopmeow

14 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از مطالب خوبتون.
  من از آنجایی که اطلاع دارم می دونم که سگ مالاموتآلاسکا نیز یک نوع سگ از نو سگ های هاسکی است.
  ولی این مالاموت از هاسگی قوی تره.

 2. مقاله بسیار زیبایی در مورد نژاد مالاموت بود.
  فقط در مورد سایز سگ های نر و ماده–طول عمر آنها و همچنین شرایط نگهداری از آنها در خانه بیشتر توضیح بدید (به علت داشتن انرژی بالا برای خانه های کوچک مناسب نیست– و همچنین ریزش موی این نژاد هم زیاده و باید هر روز بدنش برس کشیده بشه )
  همچنین چون این سگ در نزدیکی انسان ها نگهداری میشه ،باید به بیماری های شایع در این نژاد هم پرداخته بشه و مشکلات سلامتی این سگ کامل تشریح بشه.
  در همه مقاله ها اگر این بخش ها گنجانده بشه ،شکل علمی تری به خودش میگیره
  و افرادی که میخوان این سگ ها رو نگهداری کنن.بهتر میتونن اطلاعات لازم رو کسب کنن

  ممنون از ادمین عزیز و سایت مفیدتون

 3. خیلی ممنون من فک می گردم که مالاموت الاسکا با هاسکی مالاموت فرق دارند ولی در اصل هردو یک نژادن و فقط اسم های مختلفی دارند درسته؟

  • با سلام بر امیر عزیز
   کاملا درسته
   سگ هاسکی مالاموت دقیقا همان سگ مالاموت آلاسکا هستش و به خاطر محبوبیت نام هاسکی، نام هاسکی مالاموت روی این سگ گذاشته شده است.

 4. باسلام ایاهاسکی مالاموت ازتولگی گوشاش مثل گوش هاسکی سیبرین وگرگ هاهمیشه تیزه یانه پاینه مثل بقیه سگ هااخه میخوام یکی بگیرم زیادازاصیل بودنشون نمیدونم اگه میشه یک شماره بدین عکسشوبفرستم ببینین اصیله یانه

  • سلام محمدجان
   به دلیل تماس های زیاد از دادن شماره معذوریم
   ولی اجازه بده همین جا برات توضیح بدم
   هاسکی مالاموت در زمان تولگی برخلاف هاسکی سیبرین گوشهای افتاده ای داره ولی نکتش اینجاس که باید شما دقت کنید که اگر توله هاسکی مالاموتی که مدنظر شما است به راحتی راه میره و میدود باید گوشهاش ایستاده باشه مثل سیبرین ولی اگر هنوز خیلی کوچیکه نمیتونه درست حسابی راه بره یا بدود گوشهاش افتاده است. که بعد از مدتی که بزرگ شد درست میشه.
   امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کنم.

 5. بچه زبان بسته رو کنار سگ نگه ندارید هم خطر داره و هم اینکه سگ ناقل امراض مختلفه
  سگ موجود مفید و دوست داشتنیه ولی اصلا جاش آپارتمان های شهری نیست
  محیط خانه و مشاعات آپارتمانی را با سگ آلوده نکنید و همسایگان را با صدای سگ آزار ندهید

 6. سلام،من يه توله ٢ماهه از همين نژاد دارم كه ٣روزه گرفتمش. ولى آپارتمان زندگى ميكنم و شرايط نگهداريش واسم سخته،مخصوصاً كه خيلى بازيگوشه.
  ميخوام آموزشش بدم.بيشتر از همه هم براى دستشويي رفتن در حمام.
  از ادرار خودش گذاشتم رو پد ولى خودش نميره و علاقه زيادى داره رو فرش به كارش برسه. دو بار فقط تو حمام ادرار كرد اونم چون بعد از خوابش خودم بردمش و در حمام رو بستم .
  ميخوام زودتر ياد بگيره چون ٦صبح بيدار ميشه و بايد بره دستشويي

  • سلام مارال خانم بهترین روش برای آموزش سگ استفاده از قانون تشویق هستش
   در ابتدا سعی کنید که با تشویق کردن و تشویقی دادن بهش اون تشویق کنید که در مکانی که شما می خواهید دست شویی کنه و زمانی که عکس این عمل رو داشته باشه یجورایی باید یکم تنبه بشه
   البته ابن مورد آموزش واس خودش ریز نکات بسیاری است که فعلا نمی تونم همش رو در این بخش بهتون بگم
   در آینده مطمئن باشید که آموزش های بسیار خوبی در سایت قرار خواهم داد

 7. سلام من یک از همین توله ها دارم که یه چشمش رنگ داره و اون یکی داره رنگ میگیره ممکنه رنگ نگیره

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید