سگ بلولسی
سگ بلولسی

سگ بلولسی blue lacy dog یک گونه از سگ های کاری است که اولین بار سگ بلولسی در سال ۱۸۰۰ میلادی در تگزاس یافت شد. البته این سگ ، تنها نژاد رسمی سگ متعلق به تگزاس می باشد.

سگ بلولسی blue lacy dog باهوش ، قوی ، فعال و هوشیار هستند. این سگ ها برای شکار و کارهای گروهی پرورش یافتند. همچنین در کار کردن خستگی ناپذیر هستند ، توان فیزیکی بالایی دارند.

هیکل بزرگ و قوی با قلبی مهربان که از خصوصیات سگ های بلوسی می باشد برای کنتزل گله حیوانات و راهنمایی حیوانات بزرگ بسیار مناسب است. سگ بلولسی به خانواده خود بسیار وابسته است و در تحدید بچه های آن ، سگ بلولسی بسیار شدید واکنش می دهد. این سگ بدلیل اینکه قدرت بدنی بالایی دارد در برخی از کشورها ، این سگ را به عنوان بهترین سگ نگهبان نام می برند و روی دعوای سگ بلولسی شرط بندی می کنند.

سگ های نوجوان ممکن است بسیار پرانرژی و بازی­گوش باشند. قدرت یادگیری این گونه از سگ ها بسیار بالا هست و توانایی یادگیری مهارت های جدید را دارند. علاوه براین گونه blue lacy dog برای کار کردن پرورش یافتند و آن ها بدون داشتن کار نمی توانند شاد زندگی کنند. از کارهایی که می توانیم به این سگ بدهیم شامل حفاظت از دام ها ، کشیدن واگن های باری (کالسکه) و شکار خوک های وحشی.

ولی امروزه دیگر چنین کارهایی پیدا نمی شود ، برای زندگی امروزی بهترین فعالیتی که می شود به سگ بلولسی سپرد که دچار افسردگی و بیماری نشود کارهایی است که در آن چابکی ، هوش ، احساس خوب ، سرعت و قدرت باشد.

اندازه و هیکل سگ بلولسی

سگ بلولسی blue lacy dog ، ارتفاعی بین ۱۷ الی ۲۵ اینچ از شانه های ( مقیاس اندازه گیری ارتفاع یا قد سگ ها از شانه های آن حساب می شود ) می باشد. به طور متوسط، نرها بیشتر از ماده وزن دارند و بین ۳۵ تا ۵۵ پوند وزن دارند، در حالی که ماده ­ها معمولا بین ۲۵ تا ۴۵ پوند وزن دارند. سگ های این نژاد نیز ممکن است بزرگتر یا کوچکتر باشند.

 

شرایط نگهداری از نژاد سگ بلولسی

مراقبت از سگ بلولسی دارای استاندارد های خاصی است. ناخن های آنها باید به صورت ماهیانه یا در صورت نیاز برای جلوگیری از رشد بیش از حد گرفته شود. دندان های آنها باید مرتبا تمیز شود و از دامپزشک خود در مورد مراقبت از دندان­های سگ خود کمک بخواهید.

منبع :DOGTIME

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ بلولسی | Blue Lacy Dog
موضوع مقاله
سگ بلولسی | Blue Lacy Dog
توضیحات کوتاه
سگ بلولسی (blue lacy dog) یک نژاد تگزاسی و قوی هیکل می باشد. این سگ را می توان به عنوان سگ نگهبان و سگ جنگی نیز نام برد. نژاد سگ بلولسی در ایران کم پیدا است. همچنین این سگ با داشتن پنجه های قوی و بزرگ قدرت زیادی دارند.
نویسنده
انتشار دهنده
hopmeow

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید