سگ باکسر
سگ باکسر

سگ باکسر (boxer) در ابتدا به عنوان سگ نگهبان و سگ گارد متوسط مورد استفاده قرار می گرفتند ، الان نیز در خیلی از خانه ها یا کارخانه ها از سگ باکسر به عنوان سگ نگهبان استفاده می کنند.

باکسر یک سگ قدرتمند و عضلانی می باشد که دارای سایز و اندازه متوسطی است ، ولی با این حال یک سگ سرسخت و محافظ کار می باشد. شکل و شمایل باکسر باعث شده که این حیوان خانگی طرفداران زیادی داشته باشه که امروزه خیلی از مردم این سگ را به دلیل اینکه علاقه زیادی به آن دارند نگهداری می کنند.

برای آشنایی کامل با سگ باکسر ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ باکسر

محبوبیت#11 : 2017
#10 : 2016
#10 : 2015
نامباکسر | Boxer
نام های دیگر German Boxer, Deutscher Boxer
ملیتآلمان
گروه بندی(Working (AKC:1923
(Guardian Dog (UKC
اندازهمتوسط
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 الی 12 سال
خصوصیاتشجاع
مطمئن
پر انرژی
بی تردید
مهربان
باهوش
وفادار
بازیگوش
ارتفاع جنس نر : 56 تا 63 سانتی متر
جنس ماده : 53 تا 61 سانتی متر
وزنجنس نر : 27 - 32 کیلو گرم
جنس ماده : 24 - 29 کیلوگرم
رنگقهوه ای
سفید
حنایی
تعداد بچه زایی2 الی 10 توله سگ
قیمتمیانگین قیمت $600 - $1200 USD
سگ باکسر حنایی
سگ باکسر حنایی هاپ میو

 

شاید علاقه مند باشید  »  مشخصات سگ پاگ (دلقگ ترین نژاد سگ)

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ باکسر

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان
سگ باکسر در خانه های آپارتمانی و کوچک در صورت داشتن فعاایت و گردش روزانه می تواند نگهداری شود. این سگ برای اینکه به خوبی بزرگ شود و فعالیت داشته باشد بهتر است که خانه شما دارای یک حیاط با اندازه متوسط باشد.
سگ خانگی باکسر در داخل خانه بسیار شلوغ و فعال است.
توجه داشته باشید که باکسر نسبت آب و هوای محیط حساس است و این سگ مناسب آب و هوای سرد نیست.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
گهگاهی
سازگاری با گربه
سازگاری با بچه
سگ باکسر رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارد، این سگ یک سگ بازیگوش و بامزه خانگی است که دوست دارد بازیگوشی کند و به همین خاطر رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارد.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت
سگ باکسر یک سگ کاری و نگهبان کوچک نامیده می شود، برای اینکه شما بتوانید این سگ را به بهترین شکل ممکن نگهداری و تربیت کنید باید روزانه وقتی را برای پیاده روی و ورزش این سگ بگذارید.
نیاز به مراقبت
سگ باکسر یک سگ سرسخت و کم دردسر است، این سگ برای نگهداری و مراقبت نیاز به وقت و تجربه خاصی ندارد.
پوست باکسر دارای پوششی با موهای کوتاه و پوستی ضخیم است که در صورت کثیف شدن نیاز به حمام دارد.
برای اینکه سگ خانگیتان تمیز باشد توصیه می کنم که ناخن های آن را با ناخن گیرهای مخصوص سگ ها کوتاه کنید و همچنین هفتگی یا دو هفته یکبار گوش های سگتان را با یک تکه پارچه تمیز و مرطوب تمییز کنید.
مشکلات سلامتی
آلرژی زا نیست.
هوش و وزیرکی
رتبه بندی : #49
بازی کردن
ریزش مو
باکسر ریزش مو مداوم دارد و شما با شانه زدن می توانید شدت ریزش مو را کنترل کنید.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری
سگ باکسر توانایی یادگیری و آموزش پذیری بالایی دارد، این سگ می تواند دستورات شما را به خوبی انجام دهد.
برای اینکه براحتی بتوانید به این سگ آموزش دهید، بهتر است که در تولگی به این سگ آموزش دهید.
قابلیت سگ تماشاچی

 

معرفی کامل مشخصات و خصوصیات سگ باکسر

سگ باکسر دارای اندام درشت ، عضلانی و سر مربعی شکل است که دنیای انرژی هستند.  زمانی که شما به چشم سگ های باکسر نگاه می کنید می توانید که دنیای انرژی و قدرت را در چشم های آن ها ببینید.

به دلیل انرژی بی حد و مرز و طبیعت بازی گوشی که دارند ، تعدادی از افراد این سگ ها را “پیتر پان” می نامند. پیتر پان ( Peter Pan ) یک نوع از نژاد های سگ است.

جالب است بدانید که باکسرها بعد از ۳ سال بالغ می شوند. یعنی می توان گفت که باکسر ها از جمله حیوانات خانگی هستند که طولانی ترین دوران بچگی را دارند.

او وفادار به خانواده اش است و دوست دارد با آنها بازی کند و با این کار بسیار شاد می شود. سگ باکسر یک سگ سرسخت است و دوست دارد که کارهای سختی نیز انجام دهد ، او دوست دارد که یک صاحب سرسخت و قدرتمندی داشته باشد که به او کارهای سخت را آموزش بدهد.

باکسر ها تا زمانی که شما آن ها را از لحاظ روحی و جسمی تامین کنید ، بسیار سگ های مهربان و حرف گوش کنی هستند و می توانند یک عمر کنار شما باشند و از شما و خانواده شما مراقبت کنند.

شما همچنین می توانید با این سگ به پیاده روی بروید و حتی به کار و فعالیت خود نیز برسید لازم نیست که کل روز را مراقب سگ باکسر باشید. ولی بهتر است بدایند که سگ باکسر توانایی این را دارد که کارهای سنگین و قدرتی را انجام دهد اگر شما از توانایی های این سگ استفاده نکنید باعث از بین رفتن قدرت این سگ خواهید شد.

توله سگ باکسر هاپ میو
توله سگ باکسر هاپ میو

 

شاید علاقه مند باشید  »  معرفی نژاد سگ بولداگ بزرگ

 

قبل از خرید سگ باکسر این بخش را حتما بخوانید

سگ باکسر ابتدا در آلمان پرورش یافتند و سپس بعد از جنگ جهانی اول به ایالات متحده آورده شده اند. پوست براق و چند رنگ این سگ باعث شده که بسیار زیبا و خیره کننده به نظر برسد.

باکسر ها دارای رنگ بندی های متفاوتی هستند که باکسر های سفید اغلب بخاطر عوامل ژنتیکی ناشنوا هستند. اغلب بدلیل اینکه باکسر ها جزو سگ نگهبان و محافظ حساب می شوند ، دم و گوش های این حیوان را می برند تا در صورت دعوا کردن ، نقطه ضعفی نداشته باشد. ولی بسیاری از طرفداران سگ ها و حیوانات خانگی این کار را محکوم می کنند.

سگ باکسر نسبت به خانواده خود بسیار وفادار است و به آنها عشق می ورزد. آنها نسبت به بقیه افراد بی اعتنا هستند و تا زمانی که کسی حریم و جان آنها را تهدید نکند کاری به آنها ندارند.

سگ های باکسر بسیار دوست داشتنی هستند و بخاطر اینکه جزو سگ های دست پرورده بحساب می آیند ، دوست دارند تا جایی که می توانند در نزدیکی صاحب خود بخوابند و بنشینند. صاحبان باکسر ها از سرتاسر جهان از خرید این سگ اعلام رضایت کرده اند و گفته اند که این سگ برای آنها بسیار عزیز و ارزشمند است.

باکسر ها پر انرزی و شاد هستند و آنها وقتی که شاد و خوشحال هستند ، شادی خود را با چرخیدن دایره مانند به دور خود نشان می دهند. و صدای این سگ ها با دیگر سگ ها بسیار متفاوت و منحصر بفرد است ، صدایی که باکسر ها ایجاد می کنند ( woo-woo ) است. آن ها با گفتن ( woo-woo ) ، می گویند که به من نگاه کن !!!

تماشا کردن سگ باکسر بسیار لذت بخش است و مطمئنا شادی و لبخند بر روی لب های شما خواهد آورد.

شاید علاقه مند باشید  »  معرفی سگ پیت بول آمریکایی

 

روش نگهداری از سگ باکسر

اما با توجه به گفته هایی که در بالا برای شما آوردم ، لازم است آشکار کنم که باکسر ها در همه جا بازی گوش و خندان نیستند. باکسر ها اغلب در ارتش و پلیس مورد استفاده قرار می گیرند. این سگ های باکسر برای دفاع و گارد آموزش دیده اند و بسیار جدی و قدرتمند هستند.

سگ باکسر در نگهبانی و دفاع همانند سگ ماستیف Mastiff بی نظیر هستند. این سگ ها در چابکی و زرنگی همتا ندارند ، بهتر است بدانید که باکسر ها نباید به مدت طولانی در بیرون از خانه بمانند ، زیرا بینی کوچک آنها نمی تواند هوای دمی گرم را در تابستان خنک سازد و همچنین پوست نازک این سگ در زمستان باعث سرد شدن زودتر این سگ می شود.

محدوده دمایی مناسب برای سگ باکسر بین ۷۲ تا ۷۴ درجه فارنهایت ( ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی گراد ) است.

در نهایت لازم است بگویم که سگ باکسر برای هر کسی مناسب نیست ، اگر شما دوست دارید که یک سگ بزرک و جنگی داشته باشید ، بهتر است بگویم که باید به فکر یک سگ دیگر باشید. ولی اگر شما دوست دارید که سگی جنتلمن و شوخ طبع که همیشه عاشق شما و خانواده شما است داشته باشید ، باکسر می تواند یک گزینه خوب برای شما باشد.

 

حقایقی جالب در مورد سگ باکسر

 • باکسر ها سگ های پرانرژی و فعالی هستند که نیاز به فعالیت و ورزش دارند. قبل از خرید این سگ اطمینان حاصل کنید که می توانید ، باکسر را از لحاظ جسمی و روانی تامین کنید.
 • باکسر ها اغراق آمیر هستند و شما را خوشحال می کنند.
 • آموزش قبل از رسیدن به سن بلوغ برای باکسر بسیار مهم است که حتما باید آن را در دوران بچکی آموزش دهید.
 • باید توجه داشته باشید که باکسر ها سگ های مناسبی برای بیرون از خانه و آب و هوای خشک و سرد نیستند ، بهتر است که این سگ ها را در خانه نگهداری کنیم.
 • باکسر ها در مدت سه  سال به سن بلوغ می رسند و دوران بچگی شلوغی دارند.
 • سگ باکسر دوست دارد که کنار خانواده باشد و از عشق و محبت آنها استفاده کند ، اگر آن را از خود و خانواده خود دور نگه دارید ، سگ باکسر بعد از یک مدتی وحشی و خشن خواهد شد.
 • باکسر ها زیاد سر و صدا می کنند و همچنین این سگ ها در هنگام خواب خر و پف می کنند.
 • سگ های باکسر بسیار باهوش هستند و زرنگ هستند ، شما می توانید چیزهای زیادی به آن آموزش دهید ، بهتر است بدانید که این سگ  ها دوست ندارند که با آنها بد رفتاری شود یا به زور بخواهید به آنها چیزی را تحمیل کنید. بدانید که باکسر ها یک دنده و لجباز هستند.

 

منبع: DOGTIME

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
سگ باکسر
موضوع مقاله
سگ باکسر
توضیحات کوتاه
سگ باکسر یک سگ نگهبان با اندازه متوسط است، این سگ دارای خصوصیات زیبایی است که توجه هر فرد را برخود جلب می کند. نگهداری و تربیت سگ باکسر کار دشواری نیست .
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

10 دیدگاه ها

 1. با سلام تفاوت بین سگ نگهبان وتماشاچی مثل ژرمن یا باکسر رو میخواستم.ایا سگ نگهبان طی روز باید استراحت کند.اگه استراحت نکنه چطور هوشیاریشو برا شب نگه میداره.ممنون

  • سلام محلا خانم
   سگ تماشاچی به سگ هایی می گیم که اغلب ممکن اس قدرت نگهبانی کردن را ندارند ولی کاملا هوشیار هستند و در زمان مشاهده ی کسی با پارس زود به شما اطلاع میدن که خطری آنها را تحدید می کند.
   سگ نگهبان هم به سگی گفته می شود که بسیار قدرتمند و شجاع هستند و قدرت مقابله با خطر را دارند.
   بله سگ های نگهبان در طول روز استراحت هم میکنه.
   نکته مهمی که در مورد سگ های نگهبان است. این سگها خواب سبکی دارند و زود از وجود خطری با خبر می شوند.

 2. سلام واقعاازتوضیحات شمااستفاده کردم ممنون .من فهمیدم که نباید یه باکسرمیگرفتم جون توانایی نگهداری شوندارم ایاکسی هست یه باکسر بهش بدم

  • سلام خانم ساشا
   خیلی ممنون از اینکه معرفی سگ باکسر برای شما مفید بوده است
   ولی چرا قصد دارین که سگ باکسر را به کس دیگه ای بدید
   باکسر سک بسیار خوبیه
   اگه شما را اذیت می کنه به احتمال زیاد مشکلی در تربیتش بوده است

 3. باعرض سلام
  وبا تشکر ازسایت بسیار خوبتون .
  میخواستم ازشما مدیر محترم تقاضا کنم یا ایمیل حقیر رو دریابت قرار بدید ویا به دوست خوبم که تقریبا نادم از داشتن یگ باکسر هستن ارایی نمایید. واز محبت شما کمال تشکر را دارم.
  ازدوستی که تصمیم به ردکردن سگ باکسر خودش رو داذه اگه ممکنه با بندتماس بگیرید.
  من عاشق وخاطرخواه این سگم .حتی اگه منصرف هم سدبد باحقیرتماس بگیرید ، بی شک براتون بی فایده نیست. مسعودابراهیمی ۰۹۳۷۹۷۹۰۶۴۷

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید