نژادهای سگ هاسکی
نژادهای سگ هاسکی

سگ هاسکی انواع و نژاد های مختلفی دارد. مثل :

مالاموت آلاسکا ( Alaskan malamute )

هاسکی آلاسکا ( Alaskan Husky )

هاسکی سیبرین ( Siberian Huskey )

سگ های هاسکی دارای نژاد و انواع مختلفی هستند. شما در سایت مرجع تخصصی سگ و گربه هاپ میو اطلاعات بسیار مفیدی در مورد انواع نژادهای سگ هاسکی خواهید فهمید.

در نگاه اول افراد مبتدی شاید فرق بین نژاد های هاسکی را نخواهند فهمید ولی افراد حرفه ای می دانند که نژاد های مختلف هاسکی ها دارای تفاوت های بسیاری هستند.

 

سگ هاسکی مالاموت آلاسکا ( Alaskan malamute )

سگ هاسکی مالاموت آلاسکا ، جزو نشانه های خوش یمن آلاسکا به شما می رود. این سگ ها جزو قدیمی ترین سگ های سورتمه ای در قطب شمال بوده اند. ( سگ هایی که به سورتمه های چوبی بسته می شدند و آن سورتمه را می کشیدند ).

سگ های هاسکی در زمان قدیم برای کشیدن سورتمه ها نگهداری می شدند  و جزو سگ های جان سخت و قوی بودند.

سگ هاسکی مالاموت آلاسکا تفاوت آشکاری با هاسکی سیبرین دارند. مالاموت ها هم از لحاظ ارتفاع و هم از لحاظ وزن از هاسکی های سیبری بلندتر و سنگین­ تر هستند.

ارتفاع هاسکی مالاموت در حدود ۲۳ الی ۲۵ اینچ می باشد همچنین وزن این ها بین ۷۵ تا ۱۰۰ پوند می باشد. ( هر کیلوگرم ۲٫۲۰۵ پوند می باشد )

تفاوت آشکار هاسکی مالاموت چشم های قهوه ای و محل قرار گیری چشم های آن در سر هاسکی می باشد. این نوع از هاسکی ها دارای دم پرپشت و عضلات قوی هستند. آنها با پنجه های قوی که دارند توانایی حفاری زمین را دارند.

این نوع نژاد از سگ هاسکی بسیار دوست داشتنی و مناسب برای گردش هستند ، اغلب در برابر نژاد های مختلف سگ می توانند که خشمگین باشند اما برای انسان یک دوست صمیمی و یک یار وفادار هستند.

افرادی که قصد خرید هاسکی مالاموت آلاسکا را دارند باید به این نکته توجه کافی را داشته باشند که در تابستان به خوبی از این سگ مراقبت کنند ، سگ های هاسکی تیپ بدنی مناسب مناطق سرد را دارند و در مقابل گرما چندان سازگاری ندارند.

 

سگ هاسکی سیبرین

هاسکی سیبرین ( Siberian Huskey ) با رنگ پوست قرمز و سفید معروف است. اسم این نژاد هاسکی از منطقه سیبری گرفته شده است. هاسکی های سیبری توسط یکی از قبایل مناطق سیبری که از پرورش دهندگان هاسکی هستند به نام چوکچی ( Chuckchi ) خوانده می شوند.

در این قبیله چوکچی ها را به سورتمه ها می بندند و از آن ها در زندگی روزمره خود و مسابقه ها استفاده می کنند. در سال ۱۹۹۰ اولین بار سگ های هاسکی سیبرین به آلاسکا ، برای مسابقه وارد شدند. که مشهورترین آنها Balto بود که قهرمان شد.

هاسکی سیبرین وزنی در حدود ۳۵ الی ۶۰ پوند و ارتفاعی در بازه ۲۰ الی ۲۳ اینچ دارند. این هاسکی ها از نظر تیپ شناسی شباهت زیادی به هاسکی های مالاموت آلاسکا دارند ، هاسکی سیبرین فقط از لحاظ وزن و قد کوچکتری است و این کوچک بودن باعث شده که جزو سگ های زیبا و خوش فرم باشد.

این سک دارای چشم های زیبا و دم پشم آلو دارد. این سگ ها در هنگامی که در حیات وحش قرار می گیرند یا به شکار میروند بسیار قوی و قدرتمند عمل می کنند. باید توجه داشته باشید که سگ هاسکی سیبرین همانند سک هاسکی مالاموت آلاسکا باید دوبار در سال تراش شوند. ( موهاشون رو با ماشین اصلاح کنند )

علاوه براین سگ های هاسکی سیبرین نیز دارای انواع مختلفی هستند که معروف ترین و بهترین آنها آکیتا Akita و اسچیپرک Schipperke  می باشد. سگ هاسکی ساموید ( Samoyed Husky ) ، برفرض مثال نژادی حاصل از ساموید و هاسکی سیبرین می باشد.

 

در مورد نژاد هاسکی های دو رگه چه میداند؟

سگ یوروهوند ، یک هاسکی دو رگه بین هاسکی آلاسکا و هاسکی های آلمانی می باشد. قدرت دویدن هاسکی یوروهوند بسیار بالا است و این توانایی آن باعث شده که از بقیه هاسکی ها متمایز شود.

علاوه بر این ما می توانیم هاسکی های دو رگه مینیاتوری را نیز نام ببریم. این نژاد از سگ ها بیش تر شبیه به هاسکی های سیبری هستند. هاسکی های مینیاتوری ، سگ هایی بسیار فعال و پر جنب و جوش هستند. این نژاد در سال ۱۹۹۰ میلادی بوجود آمد.

این هاسکی بسیار کوچک تر از سگ های دیگر هستند و بسیار دوست داشتنی. مثل بقیه سگ ها ، این نژاد نیز غریزه شکار قوی است ولی قدرت شکار پایینی دارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد تفاوت نژادهای مختلف سگ هاسکی می توانید روی لینک کلیک کنید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله خرسند باشید.

نظرات و عقاید خود را می توانید در بخش نظرات زیر همین پست با ما در میان بگذارید.

ترجمه و گرد آوری شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

لینک کوتاه : https://bit.ly/2ZJSah8

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

شناسنامه
انواع نژاد های سگ هاسکی
موضوع مقاله
انواع نژاد های سگ هاسکی
توضیحات کوتاه
سگ هاسکی نژاد های مختلفی دارد که مشهورترین آنها هاسکی مالاموت ، هاسکی سیبرین ، هاسکی آلاسکا می باشد
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

یک دیدگاه

  1. سلام من سگ هاسکی را دوست دارم ولی مادرم اجازه نمیده که سگ بیارم خونه.
    میشه بگین در مورد زندگی سگ با انسان بنویسید و بگین که چه ضرر ها و چه فوایدی داره. تا من بتونم مادرمو راضی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید !
نام خود را وارد کنید