سگ شیتزو
سگ شیتزو

سگ شیتزو

سگ شیتزو ( Shih Tzu )  یک سگ پاکوتاه و مودراز خانگی است. ملیت اصلی این سگ تبت می باشد و اسم خود نیز در زبان چینی معنی شیر کوچک را می دهد.

دقت داشته باشید که زادگاه اصلی سگ شیتزو تریر به طور قاطع مشخص نیست، ولی نگهداران این سگ اظهار می کنند که شیتزو در تبت پیدا شد و در چین پرورش یافت و به همین خاطر اسم چینی برخود گرفته است.

نژاد سگ شیتزو تریر با اینکه اصلا خصلت درندگی و وحشی بودن را ندارد، بلکه بسیار دوست داشتنی و مهربان است. این سگ بانمک خانگی جزو نژاد های محبوب و پرطرفدار در دنیا می باشد که قیمت بالایی نیز نسبت به اغلب سگ ها دارد.

شیتزو یک دوست و همدم بازیگوش و پرانرژی برای شما است و همچنین دوست دارد که در طول روز با شما بازی کند و شما را به دنبال خود از این اتاق به آن اتاق بکشد و از این کار بسیار لذت می برد.

در سال های اخیر مربیان زیادی از سرتاسر دنیا روی این سگ سرمایه گذاری کرده اند تا اصلاحاتی را روی نژاد سگ شیتزو انجام دهند. یکی از نقاط ضعف این سگ گوش ندادن به دستورات صاحب خویش است و این نیز بخاطر روح بازیگوشی است که در وجود این سگ قرار دارد.

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ شیتزو

محبوبیت#20 : 2017
#20 : 2016
#19 : 2015
نامشیتزو | Shih Tzu
اسم های دیگرChinese Lion Dog, Chrysanthemum Dog
ملیتچین
گروه بندی نژاد(1969:Toy (AKC
(Companion breeds (UKC
اندازهکوچک
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 16 سال
خصوصیاتفعال
شجاع
دوست داشتنی
آرام
شاد
باهوش
پر از زندگی
برونگرا
بازیگوش
ارتفاعمیانگین ارتفاع این سگ ها در حدود : 20 الی 28 سانتی متر
وزنمیانگین وزن این سگ ها در حدود 4 تا 7 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
آبی
راه راه (خال دار)
طلایی
جگری
سرخ
نقره ای
تعداد بچه زایی2 - 5 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 800$ - 1200$ دلار
توله سگ شیتزو
توله سگ شیتزو

 

شاید علاقه مند باشید  »  مشخصات سگ پودل مینیاتوری

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ شیتزو

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمانسگ شیتزو برای زندگی های آپارتمانی بسیار مناسب است و این نژاد سگ خانگی در داخل خانه بسیار فعال و شلوغ است. دقت کنید که این سگ نیز هانند اغلب سگ های چینی نسبت به گرمای بیش از حد حساس است.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
زیاد
دوستی با گربه
دوستی با بچهاین نژاد سگ برای بچه ها مناسب نیست، دقت کنید که زمانی شما می توانید این سگ را تنها با بچه در یک مگان قرار دهید که آن را از تولگی خودتان پرورش داده و بزرگ کرده باشید. سگ شیتزو با اینکه با دیگر سگ ها و غریبه ها رابطه خوبی دارد ولی ممکن است بخاطر رفتار نامناسب بچه ها به آنها آسیب بزند.
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیتنژاد سگ شیتزو نیاز به تحرک و فعالیت کمی دارد، زیرا این سگ در داخل خانه بسیار فعال و شلوغ است و بخاطر پاکوتاه بودن نیز فعالیت بیش از حد ممکن است که آن را اذیت کند.
نیاز به مراقبتنیاز به مراقبت زیاد، برای اینکه شما بتوانید زیبایی این سگ کوچولو را حفظ کنید و به آن رسیدگی کنید، باید وقت زیادی را صرف آن کنید. برخی از صاحبان این نژاد سگ گفته اند که ما از مراکزی برای انجام کارهای بهداشتی و نظافتی این سگ کمک می گیریم.
مشکلات سلامتیقابلیت آلرژی زا دارد.
هوش و وزیرکیرتبه بندی : #70
بازی کردن
ریزش موریزش مو کم، این نژاد سگ خانگی برای افرادی که نسبت به موهای حیوانات خانگی حساس هستند بسیار مناسب می باشد.
صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیریتربیت و آموزش سگ شیتزو تاحدودی آسان است. دقت داشته باشید که اولین نکته مهم در تربیت این سگ داشتن پشتکار و مداومت می باشد. و دومین نکته در این امر داشتن اعتماد بنفس و آرامش است زیرا ممکن است که در اوایل از دستورات شما سرپیچی کند.
بهترین زمان برای تربیت این سگ پاکوتاه خانگی زمان توله سگی آن می باشد.
قابلیت سگ تماشاچی

 

منیع : PetWave

شناسنامه
سگ شیتزو
موضوع مقاله
سگ شیتزو
توضیحات کوتاه
سگ شیتزو تریر جزو سگ های عروسکی مودراز خانگی می باشد که شخصیت جالبی دارد. این نژاد سگ قیمت بالایی در ایران دارد. نژاد کراس این سگ ها دورگه می باشند.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu