سگ دوبرمن
سگ دوبرمن ژرمن

سگ دوبرمن

سگ دوبرمن ( German Doberman ) سگ تضاد ها خوانده می شود. اگرجه سگ دوبرمن ژرمن ( دوبرمن نژاد آلمان ) در اذهان عمومی یک سگ وحشی و خطرناک جای گرفته ولی طرفداران آن بر این باورند که نژاد سگ دوبرمن از بهترین همدم های یک انسان می باشد و همچنین این سگ را از وفادارترین سگ ها می دانند که همیشه در نزد انسان است. البته دوبرمن ژرمن با نام دوبرمن پینچر ( Doberman Pinscher ) نیز نامیده می شوند.

سگ دوبرمن عاشق صاحب و مربی خود است و یکی از بهترین فرمانبرداران یک انسان می باشد، این سگ تحمل این را ندارد که کسی به صاحبش آسیبی وارد کند. و در هر حالت اگر باور کنید یا نه سگ دوبرمن یک سگ خانواده دوست و آرام است مگر اینکه خطری خانواده آن را تهدید کند.

در حالت کلی شهرت بد افراشته شده نسبت به این سگ وارد نیست. سگ دوبرمن پینچر با اینکه محبوبیت آن در دنیا در حال افزایش است ولی خیلی از آنها از مشکلات سلامتی و جسمی رنج می برند.

دوبرمن برای افرادی مناسب است که دوست دارند رهبری خود را اعلام کنند و از قدرت ، هوش و استعداد این سگ برای ثبات فرمانروایی خود بر دیگران استفاده کنند. هوش سگ دوبرمن ژرمن را دست کم نگیرید و صاحبان آن ها باید توجه داشته باشند که افسار خود را دست سگ نسپارند.

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ دوبرمن اصیل

محبوبیت#16 : 2017
#15 : 2016
#14 : 2015
نامدوبرمن پینچر | Doberman Pinscher
اسم های دیگر Dobie, Dobermann, Dobynm, Doberman
ملیتآلمان
گروه بندی نژاد(1908:working (AKC
(Guardian Dogs (UKC
اندازهمتوسط تا بزرگ
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 12 سال
خصوصیاتآگاه
پر انرژی
بی تردید
باهوش
وفادار
مطیع
ارتفاعجنس نر : 66 تا 71 سانتی متر
جنس ماده : 61 تا 66 سانتی متر
وزنجنس نر : 40 تا 45 کیلو
جنس ماده : 32 تا 35 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
سیاه و قهوهای مایل به زرد
آبی
قهوه ای
سرخ
سفید
تعداد بچه زایی6 - 10 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 800$ - 1000$ دلار
توله سگ دوبرمن پینچر
توله سگ دوبرمن پینچر

 

بیشتر بخوانید : معرفی مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ دوبرمن ژرمن

قدرت کنترل خود5 / 5
مناسب برای آپارتمان5 / 5
سگ دوبرمن پینچر ( ژرمن ) برای زندگی آپارتمانی مناسب است ولی داشتن یک حیاط برای این سگ بسیار عالی می باشد.
نژاد سگ دوبرمن ژرمن نسبت به سرما بسیار حساس است و به همین خاطر است که پلیس ها نمی توانند از این سگ در مناطق سرد سیر استفاده کنند.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
5 / 2
گهگاهی
سازگاری با گربه5 / 3
سازگاری با بچه5 / 3
رفتار این سگ نسبت به بچه ها چندان دوست داشتنی نیست، باید این نکته را برای شما آشکار کنم که نباید سگ دوبرمن پینچر با بچه ها تنها بماند زیرا بسیار خطرناک است.
یکی از بهترین راهکارهای برای اهلی کردن این سگ این است که از زمان توله بودن اجازه دهیم که با بچه ها وقت زیادی بگذرانند و با آنها بازی کنند تا در بزرگی خطرآفرین نباشند.
سازگاری با دیگر سگ ها5 / 2
نیاز به فعالیت5 / 3
این سگ بسیار پرانرژی و فعال است و به همین خاطر دوست دارد که هر روزه فعالیت و ورزش داشته باشد.
شما به عنوان یک مربی و صاحب باید هر روز با سگتان به پیاده روی رفته و با آن بازی کرده و بدوید.
نیاز به مراقبت5 / 2
این سگ نیاز به مراقبت و رسیدگی کمی دارد، شما می توانید با دوبار شانه زدن و حمام برای دو هفته در میان کارهای بهداشتی و نظافتی دوبرمن را انجام دهید.
برای حمام کردن سگ ها و گربه های خانگی خود از شامپوهای مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنید.
مشکلات سلامتی5 / 4
این سگ ممکن است که از بیماری های متعددی رنج ببرد که این بیماریها میتواند شامل : بزرگ شدن قلب ، مشکلات مهره های کمری ، بیماری وان ویلبراند و بیماری پروستات
این سگ دچار بیماری آلرژی نمی باشد.
هوش و وزیرکی5 / 5
رتبه بندی : 5#
بازی کردن5 / 3
ریزش مو5 / 3
ریزش مو متوسط، سگ دوبرمن پینچر ریزش مو ملایمی دارد و شما می توانید با شانه زدن موهای آن قبل از حمام از ریزش زیاد موهای آن جلوگیری کنید.
صمیمی بودن با غریبه ها5 / 1
قدرت یادگیری5 / 5
آموزش و تربیت سگ دوبرمن پینچر بسیار آسان و لذت بخش است.
این سگ دوست دارد که حرف و دستورات مربی خویش را اطاعت کرده و از آن پیروی کند.
شما با تلاش کمی میتوانید که یک سگ مطیع داشته باشید.
قابلیت سگ تماشاچی5 / 5
این سگ جزو یکی از بهترین سگ های نگهبان به شما میرود، دوبرمن بسیار شجاع و بی ترس است و شما را از وقوع هرنوع حادثه ای آگاه خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که افراد ناشناس وارد خانه شما شود.

 

آشنایی بیشتر با نژاد سگ دوبرمن اصیل

اگر شما انتظار دارید که دوبرمن را در حیاط پشتی خود رها کنید و شما تمام روز را پشت کامپیوتر بشینید و گهگاهی به آن سر بزنید مطمئن باشید که شما دارید به آن صدمه میزنید، برای شما یک سگ اهلی و کوچک خانگی بهتر است. سگ های دوبرمن ژرمن قدرت زیادی دارند و باید این قدرت را بکار گیرند و فعالیت داشته باشند تا احساس خوبی داشته باشند.

سگ دوبرمن به عنوان یک سگ نگهبان توسعه یافته است که توانایی ذاتی خود را دارد نه تنها برای حفاظت از خانواده اش بلکه همچنین در پیش بینی خطر و تهدید. بخاطر اینکه سگ های دوبر من بسیار باهوش هستند امکان اینکه اشتباه کنند بسیار پایین است. اگر سگ دوبرمن ژرمن شما یک سگ اجتماعی نباشد ممکن است که مهمانان شما را خطر تلقی کند و به آنها حمله کند.

بسیاری از مردم دوبرمن را برای کارهای حفاظتی و نگهبانی می خواهند ولی در حقیقت هیچ فرد و خانواده ای در حالت عادی نیازی به یک سگ نگهبان ندارد بلکه آنها به یک سگ تماشاگر ( whatch dog ) نیاز دارد ،  سگی که خطر را احساس کرده و شما را از خطر آگاه سازد.

یکی از نکات مهم زندگی دوبرمن پینچر همراه بودن با خانواده می باشد. دوبرمن هایی که در خانه سگ بزرگ شدند بسیار سگ های فعالی هستند و خیلی دوست دارند که به آنها یک کار مهم که هم نیاز به قدرت فیزیکی و هم نیاز به فعالیت ذهنی باشد بدهیم. اگر سگ دوبرمن ژرمن ، سگ خانگی شما باشد باید به آن داخل خانه یک جا بدهید در این صورت خواهید فهمید که نگهداری دوبرمن چقدر آسان است و در این حال نیز او به شما بسیار وابسته خواهد بود و محافظ درجه یک شما خواهد بود.

سگ دوبرمن اصیل
سگ دوبرمن اصیل

 

شاید علاقه مند باشید : بهترین ۱۰ سگ نگهبان

 

حقایقی جالب درباره سگ دوبرمن ژرمن

سگ دوبرمن اولین بار در آلمان یافت شد. این سگ توسط آقای لوئیس دوبرمن برای حفاظت از آن و اموال آن در برابر دزدان به کار برده شد.

در سال ۱۹۵۰ که مردم سگ های خود رابرای جنگ و مبارزه در مقابل هم قرار می داند ، سگ های دوبرمن با چابکی و قدرتی که داشت همه را شگفت زده کرده بود. امروزه نیز دوبرمن را با قدرتی و هوشی که دارد آشنای مردم جهان است.

وقتی سگ دوبرمن ژرمن از بچگی نزد افراد خانواده و دیگر حیوانات بزرگ می شود آنها را به عنوان خانواده خود می داند و محافظت از آن ها را بر عهده می گیرد.

توجه کنید که دوبرمن سفید و کرمی رنگ نخرید

دوبرمن های سفید و کرمی رنگ اغلب دارای جهش ژنتیکی هستند و از لحاظ سلامتی دچار مشکل هستند. این گونه از دوبرمن ها گران نیستند وقیمت پایین تر از بقیه دوبرمن ها دارند برخی از مردم سودجو سعی در خرید و فروش این حیوانات دارند.

اگر شما در خانه خود یک دوبرمن دارید لازم است که این نکته را برای شما آشکار کنم که بهتر است ناخن های دوبرمن را کوتاه نگه دارید و هر هفته یک بار آن را بشویید تا آسیبی خانواده شما را تهدید نکند.

منبع : DogTime

شناسنامه
سگ دوبرمن | Doberman German Dog
موضوع مقاله
سگ دوبرمن | Doberman German Dog
توضیحات کوتاه
سگ دوبرمن ژرمن یک نژاد سگ آلمانی قدرتمند می باشد که این حیوان به عنوان سگ نگهبان و گارد مورد استفاده قرار می گیرد در اروپا این سگ دوبرمن پینچر نام دارد.
نویسنده
انتشار دهنده
hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu