سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

سگ پیت بول آمریکایی

سگ پیت بول آمریکایی تریر ( Terrie  American Pit bull ) یک نژاد سگ آمریکایی می باشد که در گذشته مردم قاره آمریکا پیت بول را به عنوان یک طعمه برای گاوبازی های خود به کار می بردند. ( همانگونه که امروزه از پارچه قرمز برای این عمل استفاده می شود )

بعدها مزرعه دارها از این سگ برای محافظت از مزرعه  و اموال خود نگهداری کردند که به دلیل رابطه خوبی که می تواند با بچه ها ایجاد کند به داخل خانه ها راه یافت و تبدیل به یک سگ خانگی شد.

از بارزترین خصوصیات سگ پیت بول آمریکایی قدرت ، وفاداری ، مهربانی ، شجاعت و چابکی می باشد که این نژاد را جزو نژاد های محبوب در بین مزرعه داران کرده است. نگهداری این سگ بسیار آسان می باشد و نیاز به توجه و دقت زیادی ندارد.

 

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ پیت بول آمریکایی

محبوبیت#
نامپیت بول آمریکایی تریر | American Pit Bull Terrier
اسم های دیگر APBT, Pit Bull, Pitty, Pit, Pitbull
ملیتآمریکا
گروه بندی نژادTerrier
اندازهمتوسط
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر10 - 12 سال
خصوصیاتمهربان
خشونت آمیز
شجاع
مهربان
باهوش
وفادار
مطیع
یک دنده
ارتفاعمیانگین ارتفاع : 35 تا 60 سانتی متر
وزنمیانگین وزن : 10 تا 35 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه
سیاه و قهوهای مایل به زرد
آبی
قهوه ای
خاکستری
سرخ
سفید
زرد
تعداد بچه زایی5 - 8 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 500$ - 700$ دلار
توله سگ پیت بول آمریکایی
توله سگ پیت بول آمریکایی

 

شاید علاقه مند باشید »  مشخصات سگ بولداگ آمریکایی

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ پیت بول آمریکایی

قدرت کنترل خود5 / 3
مناسب برای آپارتمان5 / 2
نگهداری سگ پیت بول آمریکایی تریر در آپارتمان 100% کار چندان عاقلانه ای نیست. چون این نژادها بسیار فعال و شلوغ هستند در ضمن حال بسیار قدرتمند که محدود کردن این سگ به یک فضای بسته مساوی است با تخریب آن فضا توسط این سگ.
برای نگهداری پیت بول داشتن یک حیاط می تواند بسیار مناسب باشد.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
5 / 3
گهگاهی
سازگاری با گربه5 / 1
سازگاری با بچه5 / 4
این نژاد سگ تریر رابطه خوبی با بچه ها دارد و بسیار پر انرژی و مهربان است.
البته توصیه می شود که بچه های ناشناس را نزدیک این سگ نکنید.
سازگاری با دیگر سگ ها5 / 1
با دیگر نژادهای سگ رابطه خوبی ندارد و بهتر است که در یک محل قرار نگیرند.
نیاز به فعالیت5 / 3
سگ پیت بول آمریکایی تریر یک سگ بسیار فعال و اکتیو می باشد که دوست دارد روزانه فعالیت زیادی داشته باشد و شما نیز براس سلامتی روحی و جسمی سگتان این فعالیت را برای آن تامین کنید.
نیاز به مراقبت5 / 1
نیاز به مراقبت پایین: این سگ یک سگ خود مختار و جان سخت است که نیاز به مراقبت چندانی ندارد.
مشکلات سلامتی5 / 2
نژاد پیت بول یک سگ قدرتمندی است که ممکن است دچار چند نوع بیماری و آسیب شود که این بیماری ها ممکنم است در رفتگی لگن ، بیماری قلبی عروقی ، تداخلات ژنتیکی و آلرژی به چمن باشد.
هوش و وزیرکی5 / 4
رتبه بندی #
بازی کردن5 / 4
ریزش مو5 / 3
ریزش مو در پیت بول آمریکایی متوسط می باشد و برای کنترل این ریزش شما می توانید با شانه کردن ریزش مو را کاهش دهید.
صمیمی بودن با غریبه ها5 / 3
قدرت یادگیری5 / 3
آموزش و تربیت سگ پیت بول آمریکایی تریر در سن کم بسیار موثر است و زمانی که این سگ بزرگ شود آموزش آن نیز دشوار خواهد بود.
قابلیت سگ تماشاچی5 / 3
قابلیت سگ تماشاچی بالایی دارد و شما را از هرگونه خبری آگاه می کند.

 

آشنایی بیشتر با با نژاد سگ پیت بول آمریکایی تریر

سگ پیت بول تریر آمریکایی نوعی نژاد سگ است که با مرور زمان همدم و همراه  خانوادگی انسان ها شده است ، ولی با گذشت زمان سگ پیت بول تریر قدرت و توانایی های خود را به رخ انسان ها می کشید که در نهایت باعث جلب توجه و پی بردن انسان به ویژگی های فوق العاده این سگ شد.

انسان ها برای امتحان کردن این سگ ها آنها را وارد مزارع و زمین های کشاورزی خود کردند اما این سگ ها به قدری کارآمد و باهوش بودند که گویی می دانستند چگونه آدمی را شیفته خود کنند.

آنها با جلب اعتماد انسان وارد خانه ها شدند و به دلیل مهربانی و عطوفت حیوانی بالایی که داشتند با فرزندان خانواده به خوبی گرم گرفتند همین امر باعث شد که به آنها لقب سگ نگهبان یا پرستار و همدم بدهند.

این سگ برای معروف شدن تمام وظایفی را که انسان برای او تعیین کرده بود با موفقیت پشت سرگذاشته بود.

سگ پیت بول تریر موجودی به شدت سرسخت و جسور بود که باعث ورود آنها به میادین مبارزه  همچون کشیدن وزنه های سنگین و رقابت های سرعتی شد وآنها را به کابوسی وحشتناک برای سایر سگ ها تبدیل کرد که، منبع درآمد زایی خوبی برای قمار بازان آن دوره شده بود.

آنها مطیع و پیرو مطلق صاحبان خود بودند و در مکان و زمان خود به شدت بازیگوش بودند و تا اخرین نفس های خود دست از این شیطنت برنمی داشتند همه ی این موارد باعث افزایش روز افزون محبت انسان نسبت به این سگ شده بود.

متاسفانه برخی انسان ها به ویژگی های خشن و بی رحم حیوانی این سوپرسگ بیشتر علاقه نشان دادند.

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

 

ترس و وحشت مردم عادی و نیز شایعاتی که در مورد این سگ ساخته و پرداخته شد باعث شد در بعضی از شهرها و کشور ها بر علیه این موجودات دوست داشتنی قوانین سخت گیرانه ای وضع شود.

به دلیل خطرناک نشان دادن این حیوان شما به عنوان صاحب این سگ ممکن است با برخورد شدید و خشم و خصومت افرادی که از خصوصیات عالی سگ شما بی خبر هستند مواجه شوید.

همانطور که امروز هرچه بکارید فردا آنرا برداشت خواهید کرد به عنوان صاحب سگ پیت بول باید بدانید که رفتاری هایی که این سگ در آینده از خود نشان خواهد داد بستگی به آموزش هایی دارد که شما در دوران ابتدایی حیات به آنها آموزش می دهید.

اگر شما فردی بی حوصله هستید و علاقه ای به آموزش و اجتماعی کردن حیوانات ندارید و وقت کافی برای توجه و سر و کله زدن با این سگ را ندارید توجه داشته باشید که این سگ مناسب شما نخواهد بود

پیت بول تریر آمریکایی درصورت آموزش دیدن واجتماعی شدن به حد کافی می تواند همراه و همدم بازی فرزندان خانواده باشد.

چرا که این سگ با انسان ها مهربان است و انتخاب او به عنوان سگ گارد مناسب نیست، این حیوان علاقه ویژه ای برای راضی نگه داشتن انسان ها دارد.

اگر خانواده ای داشته باشد خودش را وقف آن می کند و در حساس ترین و حیاتی ترین شرایط تا سرحد مرگ از آنها دفاع می کند حتی اگر به قیمت از دست دادن جانش باشد.

این سگ پایداری و استقامت عجیبی در رسیدن به اهداف تعیین شده دارد.

یادگیری سریع دستورات و ترفند ها به منزله هوش بالای آنها می باشد.

نقطه ی مشترک او با انسان می تواند به میل شدید هردو برای زندگی کردن اشاره کرد آنها موجودی نیستند که نسبت به محیط پیرامون خود بی تفاوت باشند هر اتفاقی که در اطراف آنها رخ بدهد حتما در آن موضوع وارد شده و دخالت لازم را خواهند کرد تا حاکمیت خود را در محیط به رخ سایرین کشیده و آنرا اثبات کنند.

برخلاف سایر سگ ها بزرگ شدن آنها مانعی برای شیطنت همچون دوران تولگی نیست آنها با شیطنت و شور و اشتیاق فراوان و القای این احساسات به انسان باعث ورود نشاط و سرزندگی به خانه آدمی می شوند طوریکه اگر مدتی با آنها زندگی کنید نسبت به اینکه چرا زودتر نسبت به زندگی با این حیوان دوست داشتنی اقدام نکرده اید افسوس خواهید خود.

شاید علاقه مند باشید  »  مشخصات سگ کنگال

 

تاریخچه نژاد سگ پیت بول آمریکایی تریر

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

پیت بول از تلفیق دو نژاد قدیمی انگلیسی “ اولد انگلیش بولداگ ” و “ اولد انگلیش تریر ” در انگلیس و ایرلند به وجود آمد.

تلفیق اولیه این دو نژاد در قرن نوزدهم “بول اند تریر” نام داشت که بعد ها نژاد های “بول تریر” و “استافورد شایر بول تریر” نیز از این تلفیق به وجود آمدند.

“اولد انگلیش بولداگ” های قدیمی که امروزه منقرض شده اند و اثری از آنها دیده نمی شود سگ هایی با جثه متوسط و بدنی با توده عضلانی بالا و بسیار کار آمد بودند و از نظر کارایی بسیار سرآمد تر از “انگلیش بولداگ های” امروزی که فقط از نظر ظاهری شباهت کمی به آنها دارند را داشته اند.

سگ بولداگ آمریکایی معمولا برای بازی هایی با نام بول گیم یا نبرد با گاو استفاده می شدند.

سگ های تریر آن دوره جزو سگ هایی با جثه متوسط، سرعت و چابکی بالا که جهت شکار حیوانات کوچک همچون خرگوش استفاده می شدند

سگ پیت بول به شکل امروزی آن تحت عنوان “آمریکن پیت بول تریر” در اواخر قرن نوزدهم به وجود آمد و استفاده از این سگها در آمریکا بسیار رواج پیدا کرد و از همان ابتدا هدف از نسل کشی و اصلاح نژاد آنها سگی با جثه متوسط و تلفیقی متناسب از “بولداگ” و “تریر” بود که توانایی بسیار بالا در جنگ با سگ های دیگر داشت.

از اوایل قرن بیستم به بعد پرورش و اصلاح نژاد پیت بول به شکل کاملا حرفه ای و هدفمند توسط بسیاری از کارشناسان آمریکایی خبره در این حوزه ادامه پیدا کرد و این گونه بود که شاهد پیدایش انواع  مختلف از این نژاد به مرور زمان بودیم. که برخی از آنها توانایی بالایی در جنگ و مبارزه داشتند.

اوایل قرن بیستم (۱۹۰۹) بود که سازمانی تخصصی متشکل از پرورش دهندگان و کارشناسان خبره این نژاد تأسیس شد و استاندارد های ظاهری و رفتاری این نژاد را تبیین کرد.

امروزه ملاک اصلی تشخیص اصالت نژادی یک پیت بول مهر تأیید این سازمان می باشد.

نکته اصلی که باعث شد پیت بول مثل بسیاری از نژاد های کاری از جمله ژرمن شپرد به مرور زمان ضعیف نشود و همچنان نسل به نسل کارایی و عملکردش بهبود یابد وجود پرورش دهندگان حرفه ای و دلسوز بود که هدف از اصلاح نژاد را فقط و فقط بر مبنای افزایش کارایی در جهت رسیدن به هدف مورد نظر قرار دادند.

به همین دلیل است که ما امروز سگ پیت بول آمریکایی تریر را به همان شکل و حتی بهتر از نظر عملکرد نسبت به گذشته می بینیم.

البته در این بین دو “نژاد امریکن استافوردشایر تریر” و “آمریکن بولی” از پیت بول نشأت گرفتند که به مرور زمان به دلیل توجه به خصوصیات ظاهری در اصلاح نژاد و وجود پرورش دهندگان منفعت طلب امروزه به نژاد های ناکارآمد با مشکلات عدیده سلامتی تبدیل شدند که البته ظاهری عامه پسند و گول زننده دارند.

نکته‌ی بسیار مهم در مورد نژاد پیت بول آمریکایی تریر این است که برخی از افراد گمان می کنند سگ آمریکن پیت بول با پیت بول تفاوت دارد و ما دو یا چند نام دیگر داریم که مردم این سگ را با آن نام ها می خوانند.

درحالیکه چنین چیزی صحت ندارد و هیچ گونه دسته بندی نوع و نژاد مختلف اعم از :پیت بول-پیت بول تریر و پیت بول آمریکایی تریر نداریم.

نام کامل این نژاد “آمریکن پیت بول تریر”می باشد و ما صرفا جهت راحتی در تلفظ و گفتار این نام ها و اسامی مختلف را استفاده می کنیم. همانند اسم نژاد ژرمن شپرد که برای راحتی در گفتار “ژرمن” گفته می شود.

شاید علاقه مند باشید  »  مشخصات سگ سرابی

 

شخصیت و عملکرد سگ پیت بول

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی

این سگ ها به شدت انسان هارا دوست دارند بطوریکه برای آنها اهمیت ندارد که اندازه آنها بزرگتر از آن باشد که صاحبش بتواند او را در آغوش بگیرد

اطمینان تیزبینی و آگاه بودن از شرایط موجود از ویژگی های بارز این حیوانات است

اگر غریبه ای وارد خانه شما شود به مهمان شما خوش آمد خواهند گفت و از اطلاع دادن این موضوع به شما احساس خرسندی می کنند همانند هر سگ دیگر برای اجتماعی شدن زود هنگام و مواجهه با افراد مختلف، مناظر متفاوت و صداها و تجربیات گوناگون در جوانی نیاز دارد و به شما این تضمین را می دهد که در آینده سگ خوبی خواهد بود.

 

وضعیت سلامتی و بهداشتی سگ پیت بول آمریکایی تریر

تریر پیت بول های آمریکایی اصولا سالم هستند اما به شرطی که برای سلامت و درمان آنها برنامه ریزی کافی و دقیق داشته باشید .

برای اطلاع دقیق از وضعیت های بیماری هایی که احتمال مبتلا شدن این سگ به آنها زیاد است لازم است تا موارد زیر را جهت نگهداری هرچه بهتر از آنها مطالعه کنید.

 

دیسپلازی هیپ

این بیماری وجود نوعی ناهنجاری در مفصل لگن می باشد اگر قرار است سگ شما جفت گیری کند لازم است تا در ۲ سالگی از این ناحیه عکس برداری با اشعه ایکس صورت بگیرد تا از عدم وجود مشکل خاصی اطمینان حاصل شود. در غیر اینصورت این ناهنجاری برای سگ به شدت دردناک خواهد بود.

 

آلرژی

در بین سگ های پیت بول آمریکایی تریر آلرژی بسیار رایج است. این آلرژی ها معمولا بخاطر محیط آلرژی زا به دلیل وجود کک، علف، گرد و خاک رخ می دهد. ممکن است آلرژی به غذا هم مربوط باشد که احتمال آن کم است

غذاهایی که معمولا آلرژی زا هستند شامل گوشت بیف، برنج، گندم و ذرت هستند. آلرژی می تواند باعث خارش و ناراحتی بشود تا حدی که سگ خودش را با دست و دندان به قدری می خاراند که آن ناحیه دچار خونریزی شود.

این عامل باعث ورود عوامل عفونت زا به داخل بدن سگ می شود. برای درمان آلرژی باید علت آن شناسایی و از محیط پیرامون سگ پاکسازی شود. در این زمینه می توانید با دامپزشک مشورت کنید

 

کم کاری تیروئید

این بیماری اختلال در عملکرد غده‌ی تیروئید است که باعث اضافه وزن، نازک شدن پوست و مشکلات دیگری می شود. این بیماری معمولا در میانسالی سگ ها رخ می دهد و با مصرف مداوم و مادام العمر دارو تا حد زیادی قابل کنترل می باشد.

 

بیماری قلبی

بیماری قلبی برای سگ ها در حالات مختلفی رخ می دهد که رایج ترین آنها تنگی سرخرگ آئورت می باشد. تنگی سرخرگ آئورت نوعی بیماری قلبی مادرزادی است ، یعنی گاهی سگ با این مشکل به دنیا می آید این مشکل در واقع تنگی غیرعادی رابط بین بطن چپ و آئورت است.

بعضی از سگ ها علائمی ندارند یا دارای علایم جزئی هستند، ولی بعضی از آنها به دلیل عدم رسیدن خون کافی به اندام ها سطح پایینی از انرژی دارند و حتی ممکن است به دلیل عدم رسیدن خون و اکسیژن کافی به اندام حیاتی همچون مغز دچار مرگ ناگهانی بشود.

در این زمینه دامپزشک می تواند با تصویر برداری اشعه ایکس از سینه و نیز الکتروکاردیوگرام می تواند وجود این امر مهم را تشخیص بدهد

شاید علاقه مند باشید  »  مشخصات سگ هاسکی سیبرین

 

روش های مراقبت و نگهداری از سگ پیت بول آمریکایی

شما باید حداقل روزانه یک ساعت با این حیوان وقت بگذرانید این کار می تواند همچون پیاده روی بازی و یا ورزش باشد. این سگ اگر مدت زمان زیادی را تنها بماند تبدیل به سگی لجباز و خشن یا افسرده خواهد شد.

شما تمرین های مربوط به به یادگیری این سگ را از دوران تولگی شروع کنید و تا زمانی که نتیجه نگرفتید ادامه بدهید.

تمرینات منظم و با برنامه ریزی شده باعث تحکیم رابطه شما با این حیوان خواهد شد.

سگ پیت بول آمریکایی تریر نسبت به هوای سرد تحمل کافی ندارد لذا نباید او را مدت زمان طولانی در بیرون از خانه نگهداری کنید، درواقع این سگ ها بیشتر خانگی هستند. وابستگی شدیدی به خانواده دارند پس با تنها گذاشتن آنها باعث زجر کشیدنشان می شوید.

 

غذای سگ پیت بول آمریکایی تریر

میزان مصرف روزانه‌ی پیشنهادی:

۱٫۵ تا ۲٫۵ پیمانه غذای خشک باکیفیت در روز، در دو وعده لازم و ضروری است اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سگ بزرگسال شما چقدر غذا میخورد به سایز، سن، وضعیت جسمانی، متابولیسم و میزان فعالیتش بستگی دارد. سگ ها هم مثل انسان ها با یکدیگر فرق دارند و همگی به یک اندازه به غذا نیاز ندارند.

واضح است که سگ هایی که فعالیت زیادی دارند، نسبت به سگ های تنبل غذای بیشتری نیاز دارند. کیفیت غذای خشکی نیز باعث تفاوت می شود، هرچه کیفیت بیشتری داشته باشد، ارزش غذایی بیشتری خواهد داشت و مقدار کمتری از غذا رادر ظرف سگ خواهید ریخت.

برای جلوگیری از اضافه وزن، غذای سگ‌ را به اندازه ای که روی بسته غذا درج شده مهیا کنید و در ساعت مشخصی به اوغذا بدهید.

سگی که مشکل اضافه وزن دارد میتوانید دنده هایش را از زیر عضلاتش حس کنید ولی نمی توانید ببینید. اگر دنده ها در زیر چربی مخفی باشند، سگ‌ شما باید یک دوره از رژیم را آغاز کند.

 

رنگ پوست سگ پیت بول و روش مراقبت از موهای آن سگ

این نژاد داری موهای کوتاه و براق می باشد.

رنگ های مختلفی که می تواند داشته باشد شامل رنگ های : قرمز، آبی، خاکستری، قهوه ای، سفید، سیاه یا خالدار می باشد.

آنها نیاز زیادی به کشیدن روزانه برس ندارند و حمام کردن دوره ای برایشان کافی است. برس کشیدن با یک برس سفت و تمیز کردن با پارچه باعث حفظ براق بودن پوستشان می شود.

برای تمیز کردن دندان ها هفته ای دو یا سه بار مسواک کافی است ولی اگر دوست ندارید تا سگ شما به مشکلات و عفونت دندان گرفتار شود بهتر است هرروز مسواک بزنید.

شنیدن صدای ناخن های پیت بول برروی زمین نشان دهنده این است که باید کوتاه شوند اگر ناخن های سگ شما بطور طبیعی کوتاه نمی شنوند، دو یا سه بار در ماه نسبت به کوتاه کردن آنها اقدام  کنید.

دقت کنید که در داخل ناخن های پای سگ رگ های خونی وجود دارند که اگر بیش از حد کوتاه شوند باعث خونریزی می شود ، و سگ نسبت به شما حالت تدافعی می گیرد و در برابر کوتاه کردن ناخن ها مقاومت می کند .(می توانید در این مورد با دامپزشک همکاری داشته باشید)

با چک کردن هفته ای گوش های سگ خود از ابتلای او به عفونت می توانید جلوگیری کنید، به این صورت که اگر داخل گوش هایش قرمز بود و یا بوی بدی میدهد نشان دهنده ی ابتلا به عفونت است این کار را می توانید با یک پارچه مرطوب و یا یک گوش پاک کن انجام دهید

چیزی را در داخل مجرای گوش قرار ندهید و فقط قسمت بیرونی گوش را تمیز کنید. سگ خود را از موقعی که توله است به تمیز و مرتب شدن عادت دهید. این مراقبت ها را بصورت مرتب انجام دهید تا اگر دچار بیماری شده باشد بتوانید از روی علایم آنرا زود تشخیص داد و در این میان با دادن جایزه از همکاری او تشکر کنید تا شما و دامپزشک را در تست ها و مراحل بعدی یاری کند.

 

رابطه سگ پیت بول با بچه‌ها و سایر حیوانات خانگی

سگ پیت بول آمریکایی
سگ پیت بول آمریکایی تریر

 

پیت بول آمریکایی نسبت به بچه ها عشق و علاقه خاصی دارد.

این سگ ها بدلیل داشتن انرژی بالا صبر زیاد و بازیگوشی، یک همبازی ایده آل برای بچه های بالغ می باشند. اما هیچ موقع بدون نظارت کردن اجازه ندهید تا سگ با فرزندان شما همبازی شود. اگر کسی در خانه نباشد تا از آنها مراقبت کند باید سگ در داخل محل زندگی اش باقی بماند به خصوص وقتی که به بلوغ سنی رسیده باشد.

لذا شما به عنوان صاحب یک سگ قدرتمند باید با رفتارشناسی و نگهداری صحیح این سگ آشنا باشید.

به فرزندان خود آموزش بدهید که هرگز گوش و یا دم سگ ها را نکشند و هنگامی که در حال استراحت و خوردن غذا می باشد به سمت سگ نروند و سعی نداشته باشند تا غذایش را از او بگیرند.

بعضی از سگ های پیت بول آمریکایی تریر بخاطر گذشته‌ی جنگجویی که داشتند، هنوز در مواجهه با دیگر سگ‌ها عصبی و خشن می شوند. ولی اگر از سن پایین آموزش لازم را به آنها بدهید متوجه خواهند شد که چه رفتاری از آنها انتظار دارید.

بسیاری از این سگ‌ها با گربه‌ها رابطه ای دوستانه دارند ولی باید برای امنیت بیشتر سایر حیوانات خانه مواظب آنها باشید.

شاید علاقه مند باشید » آموزش پانسمان و کمک های اولیه برای سگ

 

نکاتی مهم در مورد نگهداری از سگ پیت بول تریر آمریکایی

این سگ مناسب افرادی است که همواره در حال بازی کردن آموزش برنامه ریزی دقیق و مداوم برای این موجود باشند.

به دلیل میل ذاتی آنها به لج بازی و ادعای حاکمیت در محیط زندگی باید برای آموزش دادن و اجتماعی کردن آنها از دوران تولگی اقدام کنید در غیر اینصورت به دلیل توانایی و قدرت بالایی که دارد از کنترل شما خارج خواهد شد و نسبت به سگ های دیگر به شدت خشن خواهند شد.

اگر قصد دارید با سگ خود به اماکن عمومی بروید باید همراه با قلاده باشد. نباید آنها را در پارک یا فضای باز رها کنید چون احتمال زیادی دارد که با سگ های دیگر درگیر شود و اگر این اتفاق بیافتد به دلیل روحیه جنگندگی بالا به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد و تا آخرین لحظه ادامه خواهد داد.

اگر به شهر یا کشور دیگری قصد سفر با سگ خود را دارید حتما قوانین مربوطه را مطالعه کنید.

این سگ علاقه شدیدی به جویدن دارد به دلیل داشتن فک قدرتمند از خریدن اسباب بازی هایی که کیفیت خوبی ندارند خودداری کنید .توجه داشته باشید که این اسباب بازی  قابلیت قورت داده شدن نداشته باشند چون ممکن است باعث خفه شدن سگ شما بشود.

منبع : Vetstreet

شناسنامه
سگ پیت بول آمریکایی تریر | Terrie  American Pit bull
موضوع مقاله
سگ پیت بول آمریکایی تریر | Terrie  American Pit bull
توضیحات کوتاه
سگ پیت بول آمریکایی تریر جزو یکی از سگ های قدرتمند و وحشی می باشد. آموزش و تربیت سگ پیت بول سیاه در سن پایین بسیار موثر و راحت است و همچنین این سگ خصوصیات ..
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu