گربه آمریکن باب تیل
گربه
گربه آمریکن باب تیل

خصوصیات فیزیکی گربه آمریکن باب تیل گربه آمریکن باب تیل Bobtail نسبتا دراز و به خوش شکل است. پاهای عقبی

گربه بالینس
گربه
گربه بالینس

خصوصیات فیزیکی گربه بالینس گربه بالینس Balinese در سال های اولیه پرورش ، دارای استخوان های درشت و سر سیب

گربه آمریکن شورت هیر هاپ میو
گربه
گربه آمریکن شورت هیر

خصوصیات فیزیکی گربه آمریکن شورت هیر گربه آمریکن شورت هیر ( American Shorthair ) که در زبان فارسی به نام

گربه خانگی یک حیوان بسیار هوشمند و بسیار مستقل است. آنها فقط کاری را که احساس می کنند ، انجام می دهند، زمانی که احساس کردند ، باید آن کار را درست یا غلط ، انجام دهند. گربه ها در خواسته های خود دچار تردید نمی شوند ،اینکه غذا بخورند ، بازی کنند یا اینکه تنها بمانند.

گربه ها شخصیت های متفاوتی دارند. بعضی از آنها  آرام هستند ، در حالی که برخی دیگر از آنها همیشه در حال Meow Meow کردن هستند. برخی از آنها در مورد غذا و مردم بسیار حساس و انتخابگر هستند و برخی دیگر نیز ، هر چیزی را می خورند و از هر فردی می خواهند که به آنها توجه کند.

بعضی از گربه ها دوست دارند که بغل گرفته شوند و با صاحب خویش به گشت و گذار بروند و برخی از گربه ها صاحب نظر هستند و نمی خواهند با مردم ارتباط برقرار کنند. هنگامی که یک گربه می خواهد توجه شما را به خود جلب کند، یا به طور بی واهمه به شما Meow Meow می کند و یا خود را به پاهای شما می مالد.

برخی از گریه ها باهوش تر از بقیه گربه ها هستند. گربه ها می ایستند و به همه ی اتفاقات اطراف خود توجه می کنند ، آنها به هر اتفاقی که اطراف آنها رخ می دهد آگاه هستند.

برخی از گربه های خیابانی اگر دقت کرده باشید قبل از عبور از خیابان به هر دو طرف خیابان نگاه می کنند و در صورت خالی بودن خیابان از آن رد می شوند. گربه های دارای قدرت هوش بالا و حتی گاهی شگفت انگیر هستند. تعدادی از گریه ها نیز هستند که علاقه دارند به رادیو و تلویزیون گوش دهند ، آنها با این کار خود لذت می برند.

گربه نیز مانند ما انسان ها دو دسته هستند ، یک دسته تنبل و ریلکس و دسته ای دیگر بسیار فعال و شلوغ. گربه های تنبل اغلب دارای رنگ پوست روشن و شکمو هستند ، در حالی که گربه های فعال اغلب دارای رنگ پوست تیره و لاغر هستند. بعضی از گربه نیز همانند روباه مکار هستند.

گربه ها دوست دارند که در طول روز چندین بار چرت بزند. که به cat nap معروف است. مکان چرت زدن هر گربه با توجه به شخصیت گربه می تواند متغیر باشد. برخی از آنها دوست دارند که در ارتفاع و دور از شلوغی و مردم بخوابند ولی برخی دیگر دوست دارند که در مکان های عمومی و عادی چرت بزنند.

همچنین برخی از گریه ها دوست دارند در یک محیط گرم و نرم چرت بزنند ولی برخی دیگر نور آفتاب را به فضای داخل خانه ترجیح می دهند.

گربه ها دوست دارند که پنجه های خویش را همیشه تمیز نگه دارند و پنجه های تیزی داشته باشند. آن ها ممکن است که پنجه هایشان را جایی تمیز کنند که چندان خوش آیند نباشد. پس بهتر است که یک وسیله برای گربه تدارک ببینینم که بتواند پنجه های خود را روی آن تمیز و تیز کند.

  • البته توصیه می شود که هر دو هفته یک بار ناخن های گربه را اصلاح کنید.

شانه زدن گربه روی فرش یا فضای داخل خانه توصیه نمی شود ، سعی کنید که حیوانات خانگی خود را در بیرون از فضای داخلی خانه و در یک محیط کاملا طبیعی شانه یا اصلاح کنید. چون در این حالت می داند که برای کارهای نظافتی خود باید در بیرون از داخل خانه قرار گیرد.

گربه ها دوست دارند که چنگ بزنند ، و بهتر است که هر از چندگاهی گربه ها را به فضای طبیعی ببریم و اجازه دهیم که بازی کنند. البته متاسفانه تعداد افرادی نیز هستند که برای جلوگبری کردن از چنگ انداختنن گرب شان ، ناخن های گربه را می کشند. کشیدن ناخن گربه توسط پزشک مورد نظر صورت می گیرد، این عمل می تواند برای گربه بسیار دردناک باشد.

پنجه ی گربه ها دارای ماهیچه ها و تاندون های قوی هستند ، گشیدن ناخن گربه ها باعث ضعیف شدن ماهیچه های پای گریه می شود و گربه دیگر نمی تواند در بیرون از خانه زندگی کند و از خود دفاع کند.

گربه ها در حالت کلی حیوانات خانگی تمیزی هستند ، آنها نیاز های بهداشتی خود را اغلب خودشان برعهده دارند. گربه می توانند با زبان خود ، بدن خود را تمیز کنند.

برخی از گریه هایی که دارای موهای بلندی هستند لازم است که هر هفته موهای آنها شانه زده شود.

اگر گربه ای در حالت عادی نتواند نظافت و بهداشت خود را رعایت کند ، این می تواند یک نشانه باشد که آن حیوان خانگی مریض است ، باید حتما با یک دامپزشک مراجعه شود.

  • سیبیل های گربه هرگز نباید بریده شود ، سیبیل های گربه همانند دم آنها باعث ایجاد تعادل در آنها می شود.

گربه های خانگی باید دارای یک ظرف ( litter box ) باشند. این ظرف برای این است که گربه ها مواد دفعی خود را داخل این ظرف قرار دهند ( دستشویی بکنند ). این ظرف باید حداقل دوبار در هفته تمیز گردد زیرا گربه دوست ندارند که در یک ظرف کثیف دستشویی کند.

اگر شما این ظرف را برای گربه خانگی تهیه نکنید ، آنها برای انجام این کار یک محیط دیگر را انتخاب می کنند که چندان برای شما خوش آیند نخواهد بود.

شناسنامه
تاریخ
موضوع
گربه
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
Close Menu