سگ هاسکی سیبرین
سگ هاسکی

سگ هاسکی سیبرین

سگ هاسکی سیبرین ( Siberian Husky ) یک نژاد سگ زیبا است که دارای پوستی ضخیم و مودار می باشد، چشم های آبی یا چند رنگ نژاد سگ هاسکی سیبرین  به زیبایی این حیوان دوست داشتنی می افزاید.

بسیاری از افراد سگ هاسکی را با سگ گرگی اشتباهی می گیرند ، چون شباهت زیادی به گرگ ها دارد. دقت داشته باشید که این سگ یک حیوان بسیار زرنگ و باهوش است که می تواند  صاحب و مربی خود اذیت کرده و سرکار بگذارد.

در سرزمین Houdini سگ های هاسکی سیبرین را داخل یک حیاطی که اطراف آن با میله هایی دراز و بسته شده است قرار می دادند تا از فرار سگ جلوگیری کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سگ بقیه مقاله را مطالعه فرمائید.

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ هاسکی سیبرین

محبوبیت#12 : 2017
#12 : 2016
#12 : 2015
نامهاسکی سیبرین | Siberian Husky
اسم های دیگر Chukcha, Chuksha, Husky, Icee, Sibe
ملیتروسیه
گروه بندی نژاد(Working (AKC:1930
(Northern Breeds (UKC
اندازهمتوسط
نوعبدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر12 - 14 سال
خصوصیاتآگاه
مهربان
آرام
باهوش
مناسب برای بیرون بردن
ارتفاعجنس نر : 53 تا 61 سانتی متر
جنس ماده : 51 تا 56 سانتی متر
وزنجنس نر : 20 تا 27 کیلو
جنس ماده : 16 تا 23 کیلوگرم
رنگ بندیسیاه سفید
خاکستری و سفید
قرمز سفید
قهوه ای و سفید
سفید
تعداد بچه زایی4 - 8 توله سگ
قیمت به دلارمیانگین 700$ - 1200$ دلار
سگ هاسکی چشم آبی
سگ هاسکی چشم آبی

 

شاید علاقه مند باشید » مشخصات نژاد سگ سرابی اصیل

 

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ هاسکی سیبرین

قدرت کنترل خود5 / 5
مناسب برای آپارتمان5 / 2
نگهداری سگ هاسکی سیبرین در خانه های آپارتمانی توصیه نمی شود ولی خیلی از افراد سگ خودشان را داخل خانه نگهداری می کنند.
بهتر است بدانید که نژاد سگ هاسکی در داخل خانه بسیار فعال و شلوغ است و ممکن است که شما را اذیت کند.
بهترین مکان برای نگهداری این سگ داشتن یک حیاط بزرگ و ساختن یک خانه برای این سگ می باشد که آب و هوای خوبی هم داشته باشد.
پارس کردن
تعداد پارس کردن
5 / 3
گهگاهی
سازگاری با گربه5 / 1
سازگاری با بچه5 / 4
این نژاد سگ خانگی رابطه خوبی با بچه ها دارد و بسیار پر انرژی و مهربان است.
سازگاری با دیگر سگ ها5 / 5
با دیگر نژادهای سگ رابطه خوبی دارد.
نیاز به فعالیت5 / 4
سگ هاسکی سیبرین حیوان خانگی شلوغ و پر انرژی می باشد که نیازمند تحرک و فعالیت روزانه می باشد.
دقت داشته باشید که این نژاد مناسب برای آب و هوای سرد و معتدله می باشد و نگهداری این سگ در مناطق گرم باعث اذیت این سگ می شود.
نیاز به مراقبت5 / 3
این نژاد نیاز به مراقبت هفتگی دارد ، یعنی شما می توانید یکبار در طول هفته برای نظافت و زیبایی سگتان وقت بگذارید.
مشکلات سلامتی5 / 3
این سگ دچار بیماری آلرژی نمی باشد.
هوش و وزیرکی5 / 4
رتبه بندی 45#
بازی کردن5 / 4
ریزش مو5 / 3
ریزش مو در این سگ متوسط می باشد و شما برای اینکه شدت این ریزش را کاهش دهید بهتر است که پوست سگتان را به صورت هفته ای یک یا دوبار شانه بزنید.
صمیمی بودن با غریبه ها5 / 3
قدرت یادگیری5 / 2
آموزش و تربیت سگ هاسکی ممکن است برای خیلی از افراد کار سخت و مشکلی باشد، زیرا این نژاد یک ذهنیت مستقل دارد و فقط دستوراتی را که بهش حس خوبی می دهد را قبول می کند.
افراد که قصد آموزش و تربیت سگ هاسکی را دارند باید حتما صبر داشته باشند و طبیعت و خصوصیات این نژاد را کاملا درک کنند.
قابلیت سگ تماشاچی5 / 1

 

محبوبیت سگ هاسکی سیبرین  در بین دیگر سگ ها

سگ هاسکی سیبرین توسط هنرمندان ، بازیگران ، نویسندگان و فیلم سازان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سگ به خاطر فرم فیزیکی و چشم های دو رنگ که دارد الهام بخش خیلی ار آدم های موفق بوده است.

سگ هاسکی از نژاد سگ های کاری می باشد که در سیبری این سگ ها مسئول کشیدن سورتمه ها بودند که البته در حال حاضر نیز تعدادی از این سگ ها در این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

سگ هاسکی ، سگ زیبا و باهوشی است ولی توانایی آموزش و تربیت این حیوان تاحدودی مشکل است و باید زیاد تلاش کنید.

علت خرید سگ هاسکی
علت خرید سگ هاسکی

 

شاید علاقه مند باشید » بزرگترین ۱۰ سگ دنیا

 

مردم چرا دوست دارند سگ هاسکی بخرند؟

بسیاری از مردم عاشق طبیعت و زیبایی طبیعی و وحشی سگ هاسکی هستند ، اما آنها به صورت کلی اطلاعات کاملی در مورد این نژاد سگ ندارند.

سگ هاسکی برای همه مناسب نیست و همه توانایی نگهداری و پرورش این سگ را ندارند و مردم فقط بخاطر زیبایی این سگ ، آن را می خرند. آن ها از دشواری های نگهداری سگ هاسکی سیبرین آگاهی ندارند.

افزایش محبوبیت سگ خانگی هاسکی باعث گردیده که پرورش دهندگان و وارد کنندگان سگ ، توجه زیادی روی این حیوان بگذارند و تعداد زیادی از آن ها را روانه بازار کند.

محبوبیت و قیمت بالای سگ هاسکی سیبرین تاثیر منفی در بازار این حیوان بوجود آورده است. متاسفانه تعداد افراد سودجویی با راه های نادرست سعی در پرورش یا بدنیا آوردن این سگ دارند که در برخی از حالت ها باعث تولید نژاد معیوب از این سگ می شود.

سگ هاسکی در کل یک نژاد سگ بی عیب است و دارای توانایی های شگفت انگیزی می باشد. آنها بسیار باهوش و زرنگ هستند. آنها سگ های کاری مهربانی هستند ولی جزو آن دسته از سگ هایی نیستند که به صاحب خود زیاد توجه می کنند.

اگر شما در خانه بغیر از سگ خانگی هاسکی چند حیوان خانگی دیگر دارید ، هیچ جای نگرانی نیست ، سگ هاسکی سیبرین کاملا در صلح خواهد بود به دیگر حیوانات خانگی.

توله سگ هاسکی سفید خاکستری
توله سگ هاسکی سفید خاکستری

 

شاید علاقه مند باشید » مشخصات نژاد سگ بولداگ آمریکایی

 

خصوصیات رفتاری و عملکردی سگ هاسکی

سگ های هاسکی با بچه رفتار خوبی دارند و با آن ها مهربان هستند. این سگ ها جزو حیوانات خانگی شلوغ و فضولی هستند و دوست دارند که به این ور اون ور سرک بکشند.

این سگ ها توانایی خود را اغلب در یادگیری چیزهایی سپری می کنند که چندان خوش آیند صاحبانشان نیست و سگ هایی هاسکی توجه چندانی به درخواست های صاحب خویش نمی کنند.

آموزش و تربیت نژاد سگ هاسکی بسیار دشوار است و بخاطر همین خرید این سگ را به افراد تازه کار و مبتدی توصیه نمی شود.

سگ های هاسکی صاحبانی را دوست دارند که در زندگی دارای قواعد و قانون هایی هستند و افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند می توانند پرورش دهنده خوبی باشند.

سگ هاسکی همانند دیگر حیوانات خانگی نیاز به آموزش و تربیت دارند ولی آنها تفاوت بین کلاس و خانه را می دانند و در کلاس دقت زیادی به درس می کنند.

هشدار برای خریداران سگ هاسکی ، این سگ توانایی خاصی در فرار از خانه دارد و باید کاملا در نگهداری سگ هاسکی محتاط بود. این سگ در اولین فرصتی که بدست می آورد دست به فرار از خانه میزند.

متاسفانه این فرار ها اغلب به مجروحیت یا تصادف سگ ختم میشود. برای همین توصیه می شود که آنها را در یک محیط امن نگهداری کنید که از فرار آنها جلوگیری شود.

اغلب مردم از حصار های بلند که در زمین فرو رفته اند برای نگهداری سگ هاسکی استفاده می کنند. و باید در روز چندین بار حیاط خانه را چک کنند و از سالم بودن سگ مطمئن باشند.

با این همه، نژاد سگ هاسکی سیبرین یک نژاد بینظیر است. اگر این سگ درست آموزش دیده شود ، عاشق خانواده خود می شود و امکان فرار نیز ندارد.

توله سگ هاسکی و مادر
توله سگ هاسکی و مادر

 

شاید علاقه مند باشید » مشخصات نژاد سگ دوبرمن اصیل

 

حقایقی جالب که در مورد سگ هاسکی باید بدانید

هاسکی یک سگ آپارتمانی نیست ، چون این سگ شلوغ و پر سروصدا است. اگر شما بتوانید آن را خوب آموزش دهید می توانید در آپارتمان هم نگهداری کنید.

سگ هاسکی یه سگ فرار مشهور است. فرار کردن این سک  بسیار مرسوم است ک با پرش از روی حصار یا شکستن حصار خود و … که استعداد زیادی در فرار دارد. حصارها باید بلند باشند و فاصله بین میله ها نیز کم باشد تا راه فراری برای این حیوان شلوغ نگذاریم.

سگ هاسکی سیبرین می تواند بسیار مخرب نیز باشد. این سگ اگر بدون صاحب در داخل خانه رها شود ممکن است که کل خانه را به هم بپاشد و خسارت های زیادی به شما بزند. اگرچه هم در بیرون از خانه رها شوند ، سگ خانگی هاسکی دوست دارد که به باغچه های گل حمله کند و همه ی آنها را به هم بزند و خرابشون کند.

اگرچه هاسکی پارس کردن و زوزه کشیدن را دوست دارد ولی زمانی که یک فرد ناشناس وارد خانه یا محیطی که سگ است می شود ، آن ها پارس نمی کنند و صاحب خانه را آگاه نمی سازند. سگ هاسکی نمی تواند یک سگ نگهبان یا تماشاچی باشد. با این کار اون می تواند به دزد ها کمک کند.

سگ هاسکی نمی تواند توسط یک بچه یا یک نوجوان پرورش یابد. آن ها به یک مربی قوی و با اعتماد به نفس نیاز دارند تا بهش اعتماد کنند. و این سگ ها باید از نوجوانی درست تمرین ببینند و دارای مسئولیت باشند.

 

هاسکی سیبرین یک حیوان خانگی بی احتیاط است

سگ هاسکی یکی از محبوب ترین سگ های خانگی است ، چون رفتار این نژاد با بچه ها و افراد خانه بسیار مهربانانه می باشد. همچنین این سگ با دیگر حیوانات خانگی رابطه خوبی دارد.

نژاد هاسکی یک نوع سگی است که نیاز زیادی به غذا ندارند. این سگ ها اینگونه پرورش یافته اند ولی در حال حاضر بهتر است که از پرورش دهنده مقدار و نوع غذایی را که می دهید ، بپرسید.

بسیاری از افراد که فقط ظاهر زیبای این سگ را می بینند ، دوست دارند که این سگ را بخرند. تیم هاپ میو به شما توصیه می کند که قبل از خرید سگ هاسکی سیبرین حتما اطلاعات جامعی در مورد این سگ بدست آورید . کتاب بخوانید ، به فروشگاه های سگ سر بزنید ، با صاحبان و فروشندگان هاسکی مکالمه کنید و سپس در رابطه با نگهداری این سگ آموزش کامل ببینید.

با توجه به اینکه خیلی از افراد شرایط نگهداری این سگ را ندارند اقدام به خرید این سگ می کنند ولی بعدا به دلایل بی احتیاطی و  عدم رسیدگی باعث می شود که سگ فرار کند یا بلایی سر آن بیاید که اغلب به تصادف ، مجروحیت یا کشته شدن سگ هاسکی سیبرین ختم می شود.

منبع: dogtime

شناسنامه
سگ هاسکی سیبرین Huskie Siberian Dog
موضوع مقاله
سگ هاسکی سیبرین Huskie Siberian Dog
توضیحات کوتاه
سگ هاسکی سیبرین یک نژاد سگ کاری است که در مالاموت و سیبری پرورش یافته است. چشم های دورنگ و زیبایی منحصر بفرد آن ها باعث شده که بسیار گران و محبوب شوند
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

این نوشته 3 نظر دارد

 1. ممنون داداش
  سگ هاسکی یکی از سگ های مورد علاقه من است خیلی وقت بود که فکر می کردم نگهداری این سگ بسیار آسان است و بفکر خریدش بودم اما بعد از مطالعه این مقاله شما فهمیدم که نگهداری هاسکی چندان آسان هم نیست . باید به فکر یک سگ دگه ای باشم که سازگار تر و کم دردسرتر باشه

 2. ممنون به حاطر مقاله کاملتون من فقط یک سوال داشتم ممنونم میشم که راهنمایی کنید.
  من علاقه شدیدی به سگ هاسکی دارم و از آنجایی که من دوست دارم این سگ رو بخرم ولی با توجه به مقاله که نوشته بود سگ های هاسکی چند مدل هستند و بهترین هاشون هاسکی مالاموت آلاسکا است و هاسکی سیبرین ، الان من بین این دو مدل موندم که مدوم یکی را انتخاب کنم.
  میشه راهنمایی کنید

 3. ممنون خیلی مقاله مفیدی بود
  میشه گفت کامل ترین مقاله در مورد سگ هاسکی تو سایت های فارسی زبان بود.
  ممنون میلاد جان دمت گرم خیلی خوب کار میکنین امید وارم که هاپ میو به جایگاهی که لیاقتشو داره برسه ممنونم
  فقط می خواستم در مورد سلامت سگ هاسکی و دیگر حیوانات خانگی مقالات بیشتری بگذارید خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu