سگ مالاموت آلاسکا
سگ مالاموت آلاسکا

سگ مالاموت آلاسکا

تاریخچه سگ مالاموت آلاسکا

سگ مالاموت آلاسکا توسط قبیله با نام Innuit که به Mahlemuts مشهور است ، تربیت شده است. افراد این قبیله در پی آن بود که یک سگ کاری قدرتمند پرورش دهند تا در کارها کمک یار آنها باشد. سگ مالاموت نیز یک نژاد از سگ هاسکی محسوب می شود.

البته پرورش دادن سگی که سازگاری با آب و هوای ان منطقه را نداشته باشد می توانست مشکل باشد ، به خاطر همین آنها تصمیم گرفتن از سگی که متعلق به همان منطقه است ، استفاده کنند. مالاموت آب و هوای بسیار سرد و برفی دارد و مردم سگ هایی را می خواستند که بتواند سورتمه ها را روی برف بکشند و قدرت و سازگاری بالایی با آن آب و هوا داشته باشند.

در سال ۱۹۰۰ بعد از فرستادن خرس های قطبی ، سگ های مالاموت نیز به سمت آمریکا و آسیا را پیدا کرد. سگ های مالاموت در امریکا به سرعت محبوبیت بالایی کسب کردند ، که در جنگ جهانی نیز از این سگ ها بسیار استفاده شد.

 

خصوصیات فیزیکی و بدنی سگ مالاموت آلاسکا

سگ مالاموت یک سگ گرگ مانند است ، ولی در اصل هیچ نسبتی با نژاد گرگ ها ندارد بلکه از نژاد سگ های قدیمی گرفته شده است. سگ مالموت آلاسکا هیکل بزرگ و قدرت بدنی بالایی دارد و پنجه های این سگ بسیار قوی است.

سگ مالاموت آلاسکا پوست خزداری دارد که باعث می شود در سرمای سرد قطب شمال مقاوم باشد. این پوست در برابر برف و اب بسیار مقاوم بوده و یک محافظ عالی برای مالاموت آلاسکا می باشد.

این سگ در رنگ های مختلفی وجود دارد ، از سیاه گرفته تا خاکستری ، البته اغلب به صورت خال های سفید دارند. سر بزرگی دارند ، و گوش هایی ایستاده. دم سگ مالاموت آلاسکا  به صورت خمیده و خز دار است.

 

خصوصیات رفتاری و ویژگی های سگ مالاموت آلاسکا

سگ مالاموت آلاسکا یک نژاد باهوش است و به راحتی می توان این سگ را پرورش داد و با آن کنار آمد. آن ها در ابتدا توسط مردم قبیله Innuit به عنوان یک سگ بارکش و کاری استفاده می شد که در آن شرایط اب وهوایی قطب شمال کار هر حیوانی نیست.

سگ مالاموت آلاسکا یک سگ مهربان و وفادار است و خود را وقف صاحب خویش می کند. این سگ ها با رفتاری که با بچه ها و دیگر حیوانات خانگی دارند بسیار محبوب هستند. میشه گفت که بچه با بازی کردن با مالاموت آلاسکا بهترین دوست خود را پیدا می کنند.

البته با توجه به گفته خیلی ها آموزش دادن این سگ خانگی در ابتدا می تواند با کندی صورت گیرد ولی اگر آموزش آن تمام شده تمام وظایف خویش را به بهترین نحو انجام خواهد داد.

 

درباره نژاد سگ مالاموت آلاسکا

مالاموت آلاسکا یک نوع از نژاد های سگ کاری می باشد که در صورت مهاجرت مردم آسیا با قطب شما به آسیا راه پیدا کرد. این سفر ها بین آسیا و قطب شما سابقه هزاران ساله دارد که باعث تبادل نژادهای مختلفی شده است. ( مثال : نژاد سگ گرینلند میباشد که در این سفرها در منطقه نزدیک کانادا بجود آمد. ) و همچنین سگ های کاری بسیاری در این سفرها در قطب شما پرورش یافت.

در قطب شما سگ های بومی به دلیل سازگاری با شرایط آب و هوایی آنجا به سرعت پرورش یافت و سگ مالاموت آلاسکا یکی از محبوب ترین و متنوع ترین نژاد سگ در قطب شما و کشورهای اروپایی می باشد.

 

حقایقی جالب در مورد سگ مالاموت آلاسکا

سگ های مالاموت به صورت کلی سرعت کمی در مسابقه های دو طولانی مدت ، نسبت به دیگر سگ های کوچکتر از خود دارند. یکی از نقاط ضعف مالاموت آلاسکا سرعت کم این سگ در مسافت های طولانی می باشد.

سگ مالاموت یکی از خالص ترین نژاد ها می باشد. روحیه مهربان و دوستانه این سگ مانع از انتخاب این حیوان به عنوان سگ نگهبان می شود.

اگر یک صاحب سگ نمی تواند با سگ خود ارتباط برقرار کند بهتر است که آن سگ را عوض کند.

نژاد سگ مالاموت آلاسکا یک نژاد خالص است که به چند صد سال پیش برمی گردد. این سگ ها دوست دارند که در طبیعت زندگی کنند و ممکن است که با محیط های تجاری و شهری چنان سازگاری نداشته باشند.

شناسنامه
سگ مالاموت آلاسکا  Alaskan Malamute Dog
موضوع مقاله
سگ مالاموت آلاسکا Alaskan Malamute Dog
توضیحات کوتاه
سگ مالاموت آلاسکا یک از نژاد های سگ هاسکی می باشد. مالاموت آلاسکا یک سگ بسیار قوی و زیبا است. این یک نژاد از سگ های کاری می باشد.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

این نوشته یک نظر دارد

  1. سلام ممنون از مطالب خوبتون.
    من از آنجایی که اطلاع دارم می دونم که سگ مالاموتآلاسکا نیز یک نوع سگ از نو سگ های هاسکی است.
    ولی این مالاموت از هاسگی قوی تره.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu