سگ باکسر
سگ باکسر

سگ باکسر

سگ باکسر boxer در ابتدا به عنوان سگ نگهبان و سگ گارد متوسط مورد استفاده قرار می گرفتند ، الان نیز در خیلی از خانه ها یا کارخانه ها از سگ باکسر به عنوان سگ نگهبان استفاده می کنند.

باکسر یک سگ قدرتمند و عضلانی می باشد که دارای سایز و اندازه متوسطی است ، ولی با این حال یک سگ سرسخت و محافظ کار می باشد. شکل و شمایل باکسر باعث شده که این حیوان خانگی طرفداران زیادی داشته باشه که امروزه خیلی از مردم این سگ را به دلیل اینکه علاقه زیادی به آن دارند نگهداری می کنند. برای آشنایی کامل با سگ باکسر ( Boxer ) با مرجع تخصصی سگ و گربه هاپ میو همراه باشید.

 

معرفی کامل سگ باکسر

سگ باکسر دارای اندام درشت ، عضلانی و سر مربعی شکل است که دنیای انرژی هستند.  زمانی که شما به چشم سگ های باکسر نگاه می کنید می توانید که دنیای انرژی و قدرت را در چشم های آن ها ببینید.

به دلیل انرژی بی حد و مرز و طبیعت بازی گوشی که دارند ، تعدادی از افراد این سگ ها را “پیتر پان” می نامند. پیتر پان ( Peter Pan ) یک نوع از نژاد های سگ است.

جالب است بدانید که باکسرها بعد از ۳ سال بالغ می شوند. یعنی می توان گفت که باکسر ها از جمله حیوانات خانگی هستند که طولانی ترین دوران بچگی را دارند.

او وفادار به خانواده اش است و دوست دارد با آنها بازی کند و با این کار بسیار شاد می شود. سگ باکسر یک سگ سرسخت است و دوست دارد که کارهای سختی نیز انجام دهد ، او دوست دارد که یک صاحب سرسخت و قدرتمندی داشته باشد که به او کارهای سخت را آموزش بدهد.

باکسر ها تا زمانی که شما آن ها را از لحاظ روحی و جسمی تامین کنید ، بسیار سگ های مهربان و حرف گوش کنی هستند و می توانند یک عمر کنار شما باشند و از شما و خانواده شما مراقبت کنند.

شما همچنین می توانید با این سگ به پیاده روی بروید و حتی به کار و فعالیت خود نیز برسید لازم نیست که کل روز را مراقب سگ باکسر باشید. ولی بهتر است بدایند که سگ باکسر توانایی این را دارد که کارهای سنگین و قدرتی را انجام دهد اگر شما از توانایی های این سگ استفاده نکنید باعث از بین رفتن قدرت این سگ خواهید شد.

 

برای خرید سگ باکسر این بخش را حتما بخوانید

سگ باکسر ابتدا در آلمان پرورش یافتند و سپس بعد از جنگ جهانی اول به ایالات متحده آورده شده اند. پوست براق و چند رنگ این سگ باعث شده که بسیار زیبا و خیره کننده به نظر برسد.

باکسر ها دارای رنگ بندی های متفاوتی هستند که باکسر های سفید اغلب بخاطر عوامل ژنتیکی ناشنوا هستند. اغلب بدلیل اینکه باکسر ها جزو سگ نگهبان و محافظ حساب می شوند ، دم و گوش های این حیوان را می برند تا در صورت دعوا کردن ، نقطه ضعفی نداشته باشد. ولی بسیاری از طرفداران سگ ها و حیوانات خانگی این کار را محکوم می کنند.

سگ باکسر نسبت به خانواده خود بسیار وفادار است و به آنها عشق می ورزد. آنها نسبت به بقیه افراد بی اعتنا هستند و تا زمانی که کسی حریم و جان آنها را تهدید نکند کاری به آنها ندارند.

سگ های باکسر بسیار دوست داشتنی هستند و بخاطر اینکه جزو سگ های دست پرورده بحساب می آیند ، دوست دارند تا جایی که می توانند در نزدیکی صاحب خود بخوابند و بنشینند. صاحبان باکسر ها از سرتاسر جهان از خرید این سگ اعلام رضایت کرده اند و گفته اند که این سگ برای آنها بسیار عزیز و ارزشمند است.

باکسر ها پر انرزی و شاد هستند و آنها وقتی که شاد و خوشحال هستند ، شادی خود را با چرخیدن دایره مانند به دور خود نشان می دهند. و صدای این سگ ها با دیگر سگ ها بسیار متفاوت و منحصر بفرد است ، صدایی که باکسر ها ایجاد می کنند ( woo-woo ) است. آن ها با گفتن ( woo-woo ) ، می گویند که به من نگاه کن !!!

تماشا کردن سگ باکسر بسیار لذت بخش است و مطمئنا شادی و لبخند بر روی لب های شما خواهد آورد.

 

اگر قصد نگهداری باکسر ( Boxer ) را دارید مطالب زیر برای شما است

اما با توجه به گفته هایی که در بالا برای شما آوردم ، لازم است آشکار کنم که باکسر ها در همه جا بازی گوش و خندان نیستند. باکسر ها اغلب در ارتش و پلیس مورد استفاده قرار می گیرند. این سگ های باکسر برای دفاع و گارد آموزش دیده اند و بسیار جدی و قدرتمند هستند.

سگ باکسر در نگهبانی و دفاع همانند سگ ماستیف Mastiff بی نظیر هستند. این سگ ها در چابکی و زرنگی همتا ندارند ، بهتر است بدانید که باکسر ها نباید به مدت طولانی در بیرون از خانه بمانند ، زیرا بینی کوچک آنها نمی تواند هوای دمی گرم را در تابستان خنک سازد و همچنین پوست نازک این سگ در زمستان باعث سرد شدن زودتر این سگ می شود.

محدوده دمایی مناسب برای سگ باکسر بین ۷۲ تا ۷۴ درجه فارنهایت ( ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی گراد ) است.

در نهایت لازم است بگویم که سگ باکسر برای هر کسی مناسب نیست ، اگر شما دوست دارید که یک سگ بزرک و جنگی داشته باشید ، بهتر است بگویم که باید به فکر یک سگ دیگر باشید. ولی اگر شما دوست دارید که سگی جنتلمن و شوخ طبع که همیشه عاشق شما و خانواده شما است داشته باشید ، باکسر می تواند یک گزینه خوب برای شما باشد.

 

حقایقی جالب در مورد سگ باکسر

  • باکسر ها سگ های پرانرژی و فعالی هستند که نیاز به فعالیت و ورزش دارند. قبل از خرید این سگ اطمینان حاصل کنید که می توانید ، باکسر را از لحاظ جسمی و روانی تامین کنید.
  • باکسر ها اغراق آمیر هستند و شما را خوشحال می کنند.
  • آموزش قبل از رسیدن به سن بلوغ برای باکسر بسیار مهم است که حتما باید آن را در دوران بچکی آموزش دهید.
  • باید توجه داشته باشید که باکسر ها سگ های مناسبی برای بیرون از خانه و آب و هوای خشک و سرد نیستند ، بهتر است که این سگ ها را در خانه نگهداری کنیم.
  • باکسر ها در مدت سه  سال به سن بلوغ می رسند و دوران بچگی شلوغی دارند.
  • سگ باکسر دوست دارد که کنار خانواده باشد و از عشق و محبت آنها استفاده کند ، اگر آن را از خود و خانواده خود دور نگه دارید ، سگ باکسر بعد از یک مدتی وحشی و خشن خواهد شد.
  • باکسر ها زیاد سر و صدا می کنند و همچنین این سگ ها در هنگام خواب خر و پف می کنند.
  • سگ های باکسر بسیار باهوش هستند و زرنگ هستند ، شما می توانید چیزهای زیادی به آن آموزش دهید ، بهتر است بدانید که این سگ  ها دوست ندارند که با آنها بد رفتاری شود یا به زور بخواهید به آنها چیزی را تحمیل کنید. بدانید که باکسر ها یک دنده و لجباز هستند.

منبع: DOGTIME

شناسنامه
موضوع مقاله
سگ باکسر Boxer Dog
توضیحات کوتاه
سگ باکسر Boxer Dog یک سگ نگهبان و قدرتمند است که بدن عضلانی آن باعث شده است باکسر از دیگر حیوانات خانگی متمایز شود
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu