بهترین سگ نگهبان
بهترین سگ نگهبان

بهترین سگ نگهبان

بهترین سگ نگهبان به سگی گفته می شود که با به خطر انداختن جان خود سعی دارد از آن چیزی که به آن سپردیم ، محافظت کند.

درطول تاریخ ، یکی از عمده ترین مشاغلی که سگ ها بخاطر آن پرورش می یافتند ، نگهبانی و محافظت بود. در حالی برخی از سگ ها به صورت غریزی خصوصیات یک سگ نگهبان را دارند و بهتر از هر نژاد دیگری عمل می کنند. سگ های نگهبان باید دارای خصوصیات اخلاقی ، رفتاری و جسمی خاصی باشند که آن ها را از بقیه سگ ها جدا می سازد.

با توجه به خلق و خوی ، نیروی و قدرت فیزیکی ، شجاعت ، وفاداری و مقاومت در برابر درد ، سایت تخصصی سگ و گربه هاپ میو ، ۱۰ نژاد بهترین سگ نگهبان را برای شما جمع آوری کرده است که در ادامه مقاله با شما به اشتراک می گذارد.

انواع سگ نگهبان
انواع سگ نگهبان

 

معرفی ۱۰ نژاد از بهترین سگ های نگهبان:

شماره اول »سگ بول ماستیف
شماره دوم »سگ دوبرمن ژرمن
شماره سوم »سگ روتوایلر
شماره چهارم »سگ کومندور
شماره پنجم »سگ پولی
شماره ششم »سگ اشنایزر بزرگ
شماره هفتم »سگ ژرمن شپرد
شماره هشتم »سگ رودسین ریجبک
شماره نهم »سگ کوواز
شماره دهم »سگ استافورد شایر

 

 1. سگ بول ماستیف ( Bullmastiff ) 
سگ بول ماستیف نگهبان
سگ بول ماستیف نگهبان

این نژاد به خاطر قدرت فیزیکی ، غرایز محافظتی و نگهبانی ، شجاعت و وفاداری به عنوان یک سگ نگهبان بینظیر شناخته شده است. اگر یک مزاحم بخواهد از حریم و مسیر آن عبور کند ، مطمئنا سگ ماستیف ، آن فرد را گرفته و به آن جراحت وارد می کند یا مسیر آن را مسدود می کند و اجازه عبور به آن نمی دهد. همچنین نگهداران ماستیف بیان کرده اند که این سگ در محیط خانه بسیار مودب و ساکت است و برای محیط خانه بسیار مناسب است.

 

 1. سگ دوبرمن ژرمن ( Doberman )
سگ دوبرمن ژرمن نگهبان
سگ دوبرمن ژرمن نگهبان

 اگر شما یک مکان بزرگ دارید و در آن مکان قصد نگهداری از یک شئ با ارزش را دارید که برای شما بسیار مهم است ، ما برای شما سگ نگهبان دوبرمن را پیشنهاد می کنیم. سگ دوبرمن یک سگ بینظیر و فوق العاده است ، سرعت این سگ بسیار زیادتر از بقیه سگ ها است و می تواند افراد را در مدت زمان کوتاهی بگیرد. جالب است بدانید که سگ دوبرمن پنجمین سگ باهوش بین نژاد سگ ها شناخته شده است ، که سگی با ادب ، بی ترس ، قدرتمند و سریع می باشد.

 

 1. سگ روتوایلر ( Rottweiler )
سگ روتوایلر سیاه نگهبان
سگ روتوایلر سیاه نگهبان

 در اصل سگ روتوایلر به عنوان سگ نگهبان گله ( سگ چوپان ) محسوب می شود. روتوایلر ها به عنوان سگ محافظ بی رحم شناخته می شود. آنها یک نژاد باهوش هستند و به صاحبانشان بسیار وفادار هستند. شما می توانید این سگ ها را در مدت زمان کوتاهی آموزش دهید ، زیرا توانایی یادگیری بالایی دارند. همچنین این سگ ها با افراد غریبه کاری ندارند و هر فرد یا حیوانی بخواهد به حریم این ها نفوذ کند با آنها برخورد می کند.

 

 1. سگ کوموندور ( Komondor ) 
سگ کومندور سفید
سگ کومندور سفید

به طور سنتی سگ کوموندور یک سگ با توانایی های طبیعی است ، شکل و ظاهر این سگ مانع از آن می شود که یک سگ نگهبان قدرتمند بحساب بیایند. ولی کوموندور برای محافظت از گله بسیار مناسب است. همچنین این سگ به دلیل شجاعت ، وفاداری ، اکتیو بودن و قدرت یک سگ نگهبان خوب و متوسط به حساب می آید. اگر بتوانید کوموندور را بدرستی آموزش دهید ، این سگ تمام عمر خود در خدمت شما خواهد بود.

 

 1. سگ پولی ( Puli ) 
سگ پولی نگهبان
سگ پولی نگهبان

سگ پولی اغلب برای ماهیت مشکوکشان معروف هستند. سگ پولی یک سگ باهوش و زرنگ است ، اغلب اوقات حتی در خواب نیز بیدار هستند و در صورت مشاهده هر خطر شما را از این خطر آگاه خواهند کرد. پولی علاوه بر این که یک سگ نگهبان کوچولو است ، یک همقدم و دوست خوب نیز برای اغلب خانم ها نیز است.

 

 1. سگ اشنایزر بزرگ ( Giant schnauzer ) 
سگ اشنایزر بزرگ
سگ اشنایزر بزرگ

سگ اشنایزر بزرگ جزو سگ های قوی و تنومند محسوب می شود که نیاز به آموزش دقیق دارند. این نژاد سگ نیاز به توجه جسمی و روحی زیادی دارند ، همیشه باید وقتی برای آنها داشته باشید. سگ اشنایزر جزو سگ های خوش فرم ، قدرتمند و ترس آور هستند که باعث شده است که جزو ۱۰ بهترین  سگ نگهبان به شمار بیایند.

 

 1. سگ ژرمن شپرد (German shepherd ) 
سگ پلیسی ژرمن شپرد
سگ پلیسی ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد یک سگ عالی و فوق العاده است ، این سگ جزو سگ های پلیسی محسوب می شود زیرا بسیار سگ کاردان و زیرکی هستند. سگ ژرمن برای داشتن روحیه شاد به توجه شما نیاز دارد و در خانه بسیار سگ آرام و دوست داشتنی است ولی در زمان نیاز و تهدید محدوده آنها بسیار خشمگین می شود . می توان گفت که این سگ ، یک سگ نگهبان عالی است.

 

 1. سگ رودسین ریجبک ( Rhodesian ridgeback )
سگ رودسین ریجبک نگهبان
سگ رودسین ریجبک نگهبان

این سگ دارای احساسات قوی است و آرامش را دوست دارد ، اغلب دوست دارد که در طبیعت بکر و آرام زندگی کند. گفته می شود که سگ رودسین ریجبک محیط زندگی خود را خودش انتخاب می کند. این سگ نگهبان نیز باید مثل بقیه حیوانات به درستی آموزش ببیند و پرورش بیابند چرا که آنها سگ های مطیعی نیستند و دوست دارند که آزاد باشند.

 

 1. سگ کوواز ( Kuvasz ) :
سگ کوواز نگهبان
سگ کوواز نگهبان

نژاد سگ کوواز یک نژاد محلی و مجارستانی است. این سگ دارای قدرت و توانمندی زیادی است. همچنین یک سگ جسور و با شهامت است که توانایی نگهبانی از خانه و افراد آن را دارد. مجارستانی ها باور دارند که سگ کوواز جزو قدیمی ترین نژاد های سگ در مجارستان می باشد.

 1. سگ استافورد شایر ( Staffordshire )
سگ استافورد شایر نگهبان
سگ استافورد شایر نگهبان

 سگ استافور شایر اغلب با سگ امریکن بولداگ اشتباه گرفته می شود زیرا شباهت زیادی به هم دارند. سگ استافورد شایر بسیار حالت تهاجمی دارد و نگهداری از این سگ برای افراد عادی و بدون تجربه توصیه نمی شود. برای اینکه این سگ بعد از بلوغ به کسی آسیب نزد باید از بچگی استافورد شایر را خوب آموزش داد و آن را یک سگ اجتماعی کرد. سگ استافورد یگی از بهترین سگ نگهبان تمام عیار و خطرناک به حساب می آید و حالت تهاجمی بالایی دارد.

 

این سگ ها نیز جزو سگ های نگهبان محسوب می شوند:

 • Chow Chow
 • Dogue de Bordeaux
 • Belgian Malinois
 • Belgian Sheepdog
 • Belgian Tervuren
 • Tibetan Mastiff
 • Anatolian Shepherd Dog
 • Black Russian Terrier
 • Great Pyrenees
 • Neapolitan Mastiff
 • Fila Brasileiro (Brazilian Mastiff)
 • Akita Inu
 • Dogo Argentino
 • Cane Corso
 • Tosa Inu
 • Bouvier des Flandres
 • Ca de Bou

 

حتما این بخش را بخوانید !!!

داشتن یک سگ نگهبان در خانه ، به معنی داشتن مسئولیت اضافی است. در هر حال سگ ها حیواناتی هستند که گهگاهی می توانند خشمگین شده و بر اعضای خانواده شما یا فرد دیگر صدمه بزنند. سگ ها حیوانات قدرتمندی هستند و کوچک شمردن آنها ممکن است به خود شما آسیب بزند.

برای داشتن یک سگ نگهبان ، باید حتما زمان کافی برای رسیدگی به آن را نیز داشته باشی یا اغلب سعی کنید که کنار آنها باشی. توصیه می کنیم که قصد خرید یک سگ نگهبان را دارید بهتر است که توله آن را بخرید تا بتوانید آن را با توجه به سبک زندگی و محیط خودتان بزرگش کنید تا شما را بشناسد و به شما عادت کند.

البته باید برای شما بگویم کسانی که زمان و مسئولیت داشتن یک سگ نگهبان را نمی توانند ادا کنند بهتر است از سگ تماشاچی استفاده کنند که می تواند فقط در صورت وجود یک خطر صاحب خویش را از آن خطر آگاه سازند و نگهداری آسانی نیز دارند.

 

بهترین سگ های تماشاچی

 • Terriers
 • Poodle (standard/miniature)
 • Shih Tzu
 • Miniature Schnauzer
 • Dachshund
 • Chihuahua
 • Miniature pinscher

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است ؟ اگر مفید بوده ، لطفا مقاله ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع: cesarsway

شناسنامه
بهترین سگ نگهبان | معرفی 10 نژاد برتر سگ های نگهبان و گارد برای خانه و شرکت
موضوع مقاله
بهترین سگ نگهبان | معرفی ۱۰ نژاد برتر سگ های نگهبان و گارد برای خانه و شرکت
توضیحات کوتاه
بهترین سگ نگهبان و محافظ به سگ های گفته می شود که علاوه بر قدرت جسمی باید از لحاظ روانی هم قدرت تهاجمی بالایی داشته باشد و نترس باشد نگهبانی و گارد برای سگ.
نویسنده
انتشار دهنده
هاپ میو | hopmeow

هاپ میو

میلاد رحیمی، دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت هستم. به دلیل علاقه ای که دارم چندین سال است که در زمینه نگهداری و تربیت نژادهای مختلف سگ و گربه مطالعه می کنم. دوست دارم که در این حوزه کمک یار شما باشم.

این نوشته یک نظر دارد

 1. سلام ممنون بابت مقاله عالیتون
  من سگ ژرمن شپرد رو خیلی دوست دارم و فکر می کنم که بهترین سگ نگهبان باشه.
  سگ ژرمن شپرد رو از نزدیک ندیدک ولی تو فیلم ها دیدم که خیلی قوی و خوشگل هست
  ممنون بابت فعالیت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu